7 Tepeli Şehrin Gençleri Fotoğraf Yarışması

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte İstanbul’da sanatsal faaliyetlerin hız kazandığını görüyoruz. İlk olarak İsmek Sanat Yarışmaları ile başlayan furya şimdi muhteşem bir fotoğraf yarışması ile devam ediyor. Birinciye 5.000 TL ödülün verileceği yarışmanın konusu “7 Tepeli Şehrin Gençleri” olup, adından da anlaşılacağı üzere İstanbul’da yaşayan gençlerin hayatını konu edinmektedir. 1 Şubatta başlayan yarışmaya son katılım tarihi 2 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 23:00’a kadar (TSİ) yapılacaktır.

Ödüllü Fotoğraf Yarışması

İstanbul’da Gençlerin Günlük Hayatını Fotoğraflara Yansıtacağız
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) tarafından gerçekleştirilen “7 Tepeli Şehrin Gençleri” Fotoğraf Yarışması 2016 konusunu özetlemek gerekirse çıkıyoruz arkadaşlar İstanbul sokaklarına gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetleri yanı sıra eğitim ve sportif faaliyetlerine dair işte bu resmedilmesi gerekir dediğiniz kareleri kadraja almaya başlıyoruz.

Birincilik Ödülü 5.000 TL
İşin en heyecanlı kısmı olan ödüllere bakacak olursak yaklaşık 50 kişiye çeşitli miktarlarda para ödülü verilecektir. Birinciye 5.000, İkinciye 3.000 Üçüncüye ise 2.000 TL ödülün dağıtılacağı yarışmada aynı zamanda 3 kişiye 750 TL değerinde mansiyon ödülü ve en fazla 45 eser olmak üzere sergileme ödülü olarak eser sahiplerine 100 TL ödül verilecektir.

Son Başvuru Tarihi 2 Mayıs 2016
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TSFS Resmi İnternet sitesinde duyurusu yapılan yarışma amatör ve profesyonel fotoğrafçıları heyecanlandırmış olup, çalışmalara çoktan başladıkları görülüyor. Son katılım tarihi 2 Mayıs 2016 olup, Türkiye saati ile 23:00’a kadar başvuru yapabilirsiniz.

Kazanan 11 Mayıs’ta Duyurulacak
Yarışmaya katılan eser sahiplerinin merakla beklediği sonuçlanma tarihi 11 Mayıs 2016 olup, bir gün öncesi toplanacak olan seçici kurul üyeleri arasında ünlü isimler yer almaktadır. Aşağıda yer alan listede seçici kurul üyeleri ve unvanlarını görebilirsiniz. Dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen resimler 14 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek olan sergi (yeri ve saati daha sonra duyurulacak) sonrası 19 Mayıs 2016 tarihinde eser sahiplerine ödülleri verilecektir.

Hürriyet AKIN Fotoğraf Sanatçısı
Turan KESKİN Fotoğraf Sanatçısı
Burak ŞENBAK GPU Hermes, Hon. SSS
Doç. Dr. Emre İKİZLER Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi
Prof. Güler ERTAN İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi
Mehmet KALEM İBB Basın Danışmanlığı
Samet DEMİRCİ Gençlik ve Spor Müdürlüğü

Yarışmaya Katıl
İstanbul Büyükşehir Belediyesi yarışmanın gerçekleştirme organizasyonunu Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonuna vermiş olup, bu nedenle yarışmaya katılım TFSF İnternet sitesinden online olarak yapılmaktadır. Sizde katılmak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak açılan sayfada eserlerinizi yükleyebilirsiniz. http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_kategori.asp

Bazı önemli koşullara bakmak gerekirse öncelikle eser sahipleri siyah beyaz yada renkli olmak üzere 4 farklı eser ile katılabilir. Yarışmaya katılacağınız eser daha önce düzenlenen çeşitli yarışmalarda ödül almamış olması gerekir. Aynı şekilde eserlerinizde adınız, rumuz, imza, logo vs olmaması gerekir.

Başvurular sadece İnternet üzerinden yukarıda belirtilen bağlantıdan yapılmakta olup, elden teslim etme vs şeklinde yapılamaz. Yükleyeceğiniz resimleri isimlendirirken Türkçe karakterler ç, ı, ğ, ö, ş, ü kullanmayın. Aynı şekilde resimler piksel olarak 1920 ile 3200 arasında olmalıdır. Bunun dışında resim boyutu 2 ile 4 MB arasında olmalıdır. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz. Yarışmaya katılacak tüm arkadaşlara bol şanslar ve başarılar diliyoruz. http://www.tfsfonayliyarismalar.org/sartnameler/2016/2016-028-istanbul-BB-FY-sartname-02-02-2016.pdf


Yorum yapılmamış