Barış Kenti İstanbul Fotoğraf Yarışması

1453 Yılından beri Müslümanların yaşadığı İstanbul her anlamı ile barış kenti olduğu söylenebilir. İçerisinde her dinden, her milletten insanı bulacağınız şehir her gün farklı bir heyecana uyanmaktadır. İçerisinde nice sanatçıları barındırmakta olup, şimdi ise İstanbul’a gönül veren fotoğraf sanatçıları ve amatörlerini görme vaktidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve kısa adı İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneğinin) katkıları ile gerçekleşmektedir. Toplamda 50.000 TL ödülün dağıtılacağı yarışmaya katılmak bir tık kadar kolaydır.

Fotoğraf Yarışması

Barış ve Hoş Görü Karelerini Çekmeye Başlayın
Yarışmanın ana teması İstanbul’dan barış ve hoş görü görüntüleri olup, her gün sıkça karşılaştığımız bu anları resmederek kalıcı hale getirmelisiniz. Amatör, profesyonel herkesin katılabileceği bu yarış sonunda dereceye giren eser sahiplerine 50 Bin TL ödül dağıtılacaktır.

Son Başvuru Tarihi 25 Kasım 2016
Yarışmaya iştirak etmek isteyenler için oldukça geniş bir zaman süreci olup, bence acele etmeden çekmeyi hayal ettiğiniz karelerle doğal bir şekilde karşılaşın. Bunun için vakit buldukça İstanbul’un farklı yerlerini gezme, yeni yerler keşfetmeyi deneyebilirsiniz.

Yarışma Ödülü 50. Bin TL
3 Önemli kurum İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İFSAK VE Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi arasında gerçekleşen yarışma ödülü oldukça büyük olup, toplamda 50.000 TL dağıtılacaktır. Birinciye 8.000 ikinciye 6.500 üçüncüye 5.000 TL ödülün yanı sıra birde yarışmayı düzenleyen kurumların özel ödülleri bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi özel ödülü 3.000 İFSAK özel ödülü 3.000 ve MSGSÜ özel ödülü olarak 3.000 TL verilecektir. Aynı şekilde 12 eser sahibine 1.500 TL değerinde mansiyon ödülü verilecektir. Tüm katılımcıları heyecanlandırmak, onları onurlandırmak içinde 80 adet eser sergilenmek üzere tanesi 250 TL karşılığında alınacaktır.

Sonuçlar 9 Aralıkta Açıklanacak
25 Kasım’da son bulacak olan başvurular sonrası 7 kişiden oluşan seçici kurul en az 5 kişi toplanarak başvuran eserleri değerlendirecektir. Seçici kurulda fotoğraf sanatçıları Cengiz KARLIOVA, İsa ÇELİK ve Tanju AKLEMAN yanı sıra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim görevlisi Kamil FIRAT ve fotoğraf bölüm başkanı Prof. Dr. Nihal KAFALI yer almaktadır. İBB temsilcisi olarak Ömer ALTAN’ın yer aldığı seçici kurulda Şevket DEDELİOĞLU’da kreatif danışman olarak yer almaktadır. Yarışma TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) olması nedeniyle federasyon temsilcisi Serdar ERCAN yer alacaktır.

Ödül Töreni Ocak Ayında
Dereceye giren eser sahiplerine ödülleri taktim edilmesi için planlanan ödül töreni, sergi ve kokteyl 2017 Ocak ayında gerçekleşecek olup, bununla ilgili ayrıca duyuru yapılacaktır.

Yarışmaya Nasıl Katılırım?
Tekrar belirtmek gerekirse yarışma TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) onaylı olup, başvurular İnternet üzerinden online olarak gerçekleşmektedir. Öncelikle bunun için TFSF kayıt olmak gerekir. İnternet üzerinden 2 dakika içinde yapabileceğiniz bu uygulama detaylarını aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. Yarışmaya siyah / beyaz yada renkli 4 eserle katılabilirsiniz. http://www.kursu.biz/turkiye-fotograf-sanati-federasyonu

Yarışmaya katılacak tüm arkadaşlara başarılar dileriz. Yeni yarışma bilgileri sitemizde duyurulmakta olup, sanat ve kazanç imkanı elde edeceğiniz fırsatları kaçırmayın.


Yorum yapılmamış