En Güzel Lale Fotoğ Yarışması

Her ilk bahar gelişinde İstanbul’un her yerinde renk renk laleler görülür. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin gelenek hale getirdiği bu uygulama aynı zamanda sanat severler içinde bir birinden özel yarışma anlamına gelmektedir. İlk olarak 2005 yılında gerçekleştirilen lale yarışması geleneksel hale gelerek devam etmektedir. Bu yıl 11. düzenlenecek olan yarışmaya amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılar katılabilir. (Başvuru yapan arkadaşlar 18 yaş ve üzeri olması gerekir)

İFSAK Fotoğraf Yarışması

En Güzel Laleyi Sen Çek
Her ilk bahar hummalı bir çalışmaya giren İstanbul Büyükşehir Belediyesi yine parklar, bahçeler, korular ve yol kenarlarını muhteşem bir lale bahçesine dönüştürdü. Şimdi size düşen bu mekanları gezerek işte görüntü bu dediğiniz alanların resmini çekip yarışmaya katılmaktır. Birimciye 3.000 TL ödülün yer aldığı yarışmada aynı zamanda dereceye giremeyen fakat sergilenmeye uygun görülen eserler 300 TL karşılığında satın alınacaktır. Bu şekilde 50 eser sahibi daha onurlandırılacaktır.

4 Adet Fotoğrafla Yarışmaya Katılabilirsiniz
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) VE TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) tarafından gerçekleştirilen yarışmaya siyah beyaz yada renkli olmak üzere 4 farklı eserle katılabilirsiniz. Resimler 2016 yılında çekilmiş olması gerekir ve daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.

Yarışmaya katılacağınız eserlerde isim, imza vs gibi kişisel bilgiler olmaması gerekir. Aynı şekilde bilgisayarda kullanılan resim düzenleme programı ile sadece basit işlemler yapılmasına izin verilmektedir.

Son Başvuru Tarihi 1 Mayıs 2016
Evet arkadaşlar hazırladığınız eserleri en geç 1 Mayıs 2016 tarihi Türkiye saati ile 23:00’a kadar başvurmanız gerekmektedir. Başvurular TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) İnternet sitesinden online olarak yapılmaktadır. Başvuru yapmak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_kategori.asp

Jüri Üyeleri (Seçici Kurul)
Başvuru tarihinin sona ermesi ile birlikte 7 Mayıs 2016 tarihinde seçici kurul toplanacak ve dereceye giren eserleri belirleyecektir. Jüri üyelerine baktığımızda İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda fotoğraf sanatçısı Tanju AKLEMAN yanı sıra yine fotoğraf sanatçıları Hakan HATAY ve Bekir TUĞCU yer almaktadır. 5 Kişinden oluşan seçici kurulda ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi temsilcisi Osman SAVAŞ ile kreatif danışman Şevket DEDELİOĞLU yer almaktadır.

Sonuçların Açıklanması ve Ödül Töreni 15 Mayıs’ta
Seçici kurulun seçtiği eserlerin açıklanması ve ödül töreni 15 Mayıs’ta İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği binasında yapılacaktır.

Birinciye 3.000 TL Ödül Şimdi dilerseniz yarışmanın en güzel yönü olan ödül kısmına geçelim. En Güzel Lale resmini çeken eser sahibine birincilik ödülü olarak 3.000 TL verilecek olan yarışmada ikinci 2.000 üçüncü 1.500 TL ödül alacaktır. Aynı şekilde 3 kişiye 1.500 TL mansiyon ödülü verilecek olan yarışmada dereceye girme imkanı olmayan fakat sergide sergilenmesi uygun görülen en fazla 50 eser içinde eser sahiplerine 300 TL değerinde ödül verilecektir.

Başvuru, Detaylar ve Koşullar
Yarışma hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda daha fazla detaya ulaşabilirsiniz ki mutlaka tıklayın. Çünkü bilmeniz ve uymanız gereken bir çok kural bulunmaktadır. http://www.tfsfonayliyarismalar.org/sartnameler/2016/2016-031IBB-IFSAK-7-En-Guzel-Lale-FY-sartname-22-03-2016.pdf


Yorum yapılmamış