İsmek Genel Sergisi

İstanbul’da yaşayanlar için güzel bir sergi haberi vermek istiyorum. Fakat bir yandan da insanı hüzünlendiren anlar yaşanıyor. Çünkü İsmek genel sergisi ile birlikte aynı zamanda bir eğitim öğretim dönemininde sonuna geldiğimiz anlamına gelmektedir. Yıl boyunca 200 binden fazla insanın eğitim gördüğü, yeni arkadaşlıklar ve ortamlar oluşturduğu İsmek kursları bu yılda eğitimlere kısa bir ara veriyor. İsmek 20. Genel Sergisi ile İstanbul’da yaşayanlara muhteşem bir görsel şölen yaşatacağını şimdiden hatırlatalım.

İsmek Sergi

18 Mayıs’ta Feshane Kültür Merkezi’ndeyiz
1996 Yılından beri güçlenerek, gelişerek eğitimlere devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK sadece eğitim vermekle sınırlı kalmayıp, aynı zamanda bir birinden özel sergiler ile de İstanbulluların karşısına çıkıyor. Eğitim dönemi başlamasından itibaren 10’dan fazla sergi ile kursiyer ve usta öğreticilerin başarılarını sizlerle paylaşmış olup, şimdi ise sırada genel sergi heyecanı bulunmaktadır. Bu yıl 18-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olup, her zaman olduğu gibi yine Feshane’de olacaktır.

Açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Yapacak
Bu yıl daha bir özel olacağını düşündüğüm sergi için son çalışmalar yapılmakta olup, aynı zamanda kurumun 20. kuruluş yıl dönümü kutlanacaktır. 1996 Yılında dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulmuş olup, 3 kurs merkezi 11 branş ile başlayan eğitimler şuan 400’den fazla branş ve 235 kurs merkezi ile adeta halk üniversitesi haline getirilmiştir. Serginin açılışını her zaman olduğu gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yapacak olup, sizde bu muhteşem açılışta yer almak isterseniz 18 Mayıs Çarşamba günü saat 14:30’da Feshane’de olmalısın.

İsmek Kursiyerlerinin Başarılarına Şahit Olacaksınız
Serginin asıl amacı her yıl 200 binden fazla kursiyerin eğitim gördüğü kurslarda öğrendikleri ile oluşturdukları eserleri sizlerle paylaşmaktır. Özellikle el sanatları alanında kursiyerlerin hazırladığı eserlere hayran kalacaksınız.

İsmek Satış Merkezi Sizi Bekliyor
Bu yıl bir ilkin yaşanacağı sergide aynı zamanda kursiyerlerin gelir elde etmesi sağlanacaktır. Sergi alanında kurulaca olan satış merkezinde kursiyerlerin eğitim süresi boyunca hazırladıkları eserleri sergiye katılan ziyaretçilere satma ve gelir elde etme imkanı bulacaktır.

Sürpriz Konser ve Canlı Performansları Kaçırmayın
İsmek sadece meslek edindirme kursları olmayıp, aynı zamanda şehrin en gelişmiş sanat merkezlerinden biridir. Özellikle müzik alanında kendini geliştirmek isteyenler için müzik ihtisas merkezleri bulunmaktadır. Bu merkezlerde 20’den fazla branşta müzik eğitimleri verilmektedir. Bu merkezlerde eğitim gören kursiyerler ve öğretmen / usta öğreticilerin canlı performanslarını dinleyince sizde bu eğitimlere katılmak isteyeceksiniz. Aynı şekilde sergide birde sürpriz bir konser olacaktır.

Ünlü İsimlerle Seminer ve Söyleşiler
İsmek genel sergisi diğerlerinden farklı olarak sadece ürünlerin sergilenmesi değil, aynı zamanda ilim ve bilimin bir araya gelerek insanlarla buluşmasını amaçlamaktadır. Bu nedenle sergi boyunca bir çok ünlü isim bilgilerini sizlerle paylaşacaktır. Her güne bir etkinliğin yer alacağı sergiye sürekli katılmak isteyeceksiniz.

Feshane Nerede, Nasıl Gidilir?
Peki şimdide bu muhteşem organizasyonu yerinde görmek isteyenlerin nasıl ulaşacağına bakalım. Öncelikle Eyüp ilçesine bağlı bir yer olup, Haliç kıyısında yer almaktadır. İsminin anlamına baktığınızda II. Mahmut tarafından 1826 yılında Osmanlı ordusuna üniforma dikmek için kurulmuş bir yerdir. Günümüzde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından uluslararası sergi, fuar ve organizasyonlara hizmet etmektedir. Buraya gelmek için mutlaka metrobüs hattını kullanmanızı öneririm.

Sergiyi Canlı Takip Edin
İstanbul’da yaşanan tüm eğitim faaliyetlerini sizlere duyuran istanbulkurslari.com İsmek 20. Genel Sergisi içinde mesaiye devam ediyor. Her gün farklı etkinliklerin yaşanacağı sergiyi ve en özel anları bu sayfadan sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Muhteşem Bir Açılış Yapıldı
Beklenen o özel gün geldi ve açılış İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Kadir TOPBAŞ tarafından yapıldı. Mehteran gösterisi ile başlayan açılışta Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay KAYNARCA kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdiler.

İşsizlik Maaşı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler (19 Mayıs)
Serginin ikinci gününde özellikle Türkiye İş Kurumu İŞKUR ile ilgili önemli bilgiler verilecektir. 13:00 ile 13:30 arasında işsizlik maaşı ile ilgili bilinmesi gerekenleri uzmanlardan öğrenin.

Pratik Arapça Teknikleri: Günün ilerleyen saatlerinde ise Arapça ile ilgili bilgilere yer verilecektir. 14:00 ile 14:30 arasında gerçekleşecek olan Pratik Arapça Teknikleri kısmında aynı zamanda İsmek arapça kursları ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Daha Genç Bir Cilt İçin Yüz Egzersizleri: Özellikle bayanların en çok ilgilendiği kişisel bakım alanlarından biri olan yüz bölgesi cilt bakımında farklı bir konu yüz egzersizleri yer alacaktır. Saat 16:00 ile 16:30 saatlerinde bu muhteşem bilgilendirme kısmını kaçırmayın.

Selfie Çekim Yöntemleri: Günün sonlarına doğru ise Türkiye’dede son zamanlarda moda haline gelen selfie yada Türkçe karşılığı ile özçekim teknikleri ve nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatılacaktır.

Kıdem ve İhbar Tazminatı Hakkında Her Şey (26 Mayıs)
Bugün yine çalışanları yakından ilgilendiren iki konu ile etkinliklerimize başlıyoruz. İlki son yıllarda en çok gündem olan hususlardan biri kıdem ve ihbar tazminatı üzerine olup, saat 13:00’da başlayacak olan söyleşide katılımcılara kıdem ve ihbar tazminatı ile genel bilgiler ve hesaplama yöntemleri anlatılacaktır.

İş Arama Becerilerini Geliştirme Yöntemleri: Bir sonraki etkinlik ise saat 14:00’da başlaacak olup, yine çalışanlar ve iş arayanlar yakından ilgilendirmektedir. İş arama becerilerini geliştirmek için yapılması gerekenler ve en ideal işe ulaşma teknikleri anlatılacaktır.


Yorum yapılmamış