İsmek Kariyer

Türkiye’nin en büyük ücretsiz hayat boyu öğrenme merkezi İsmek 20 yılı aşkın bir süredir 2 milyondan fazla insana eğitim vermektedir. Sağladığı imkanlar sadece kurs ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda insanları iş ve kariyer sahibi yapmaktadır. Kariyer yapma imkanı bulacağınız yerden biride kurumun kendisi olup, bu sayfada İsmek İş Başvurusu hakkında merak edilen konulara cevap vereceğiz.

Öğretmen Alımı

İsmek Kariyer Fırsatı Devam Ediyor
İstanbul genelinde 400’den fazla branşta eğitim veren kurumda şuan binlerce öğretmen ve usta öğretici görev yapmaktadır. Onlardan biride siz olmak isterseniz yapmanız gereken tek şey Online başvuru yapmaktır. Peki İsmek’te öğretmen ve usta öğretici olmak için hangi şartlar aranmaktadır.

Eğitime Göre: Meslek lisesi, Ön lisans, Lisans ve Yüksek Lisans mezunları uzman ve usta öğreticilik yeterliliklerini sağlamaları halinde başvuru yapabilmektedir.

Yeterlilik Sınavına Göre: Bir diğer kriter ise Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından program ve modüller içerisinde yer alan KPDS, ÜDS, YDS vb sınavlardan 70 ve üzeri puan alanlar yine başvuru yapabilmektedir.

Sertifika / Ustalık / Usta Öğreticilik Belgesi Sahipleri Kurumda eğitimci olmak için illede üniversite mezunu olmanız gerekmez. Bir çok branşta lise, ilköğretim ve hatta usta öğretici belgesi olması yeterlidir. Örnek erkek kuaförlüğü için lise mezunu olmak yada usta öğretici belgesi yeterlidir. Tabii ki öncelikle ön lisans ve lisans mezunlarına verilmekte olup, bulunmaması halinde lise, ilköğretim vs mezun arkadaşlarımızda sınava çağrılarak yeterliliği test edilmektedir.

İsmek İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Önemli bir husus olup, sadece İnternet üzerinden online ve kurumun kendi sitesinden yapılmaktadır. Fax- E-mail vs ile başvuru yapılamaz. Aşağıda nasıl yapıldığına dair adımları göreceksiniz.

1) Uygun Pozisyonları İnceleyin: İlk olarak başvuru yapacağınız branşta ihtiyaç olup, olmadığına bakmalısınız. Bunun için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanınız. http://kariyer.ismek.org/Branslarimiz.aspx Açılan sayfada branşların üzerine tıkladığınızda ayrıca gerekli şartları görebilirsiniz.

2) Kayıt Ol / Giriş Yap: Başvuru yapmak istediğiniz alanda ihtiyaç varsa sonraki aşama kayıt olmak yada daha önce kayıt olduysanız giriş yapmanız gerekir. Bunun içinde yine aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. http://kariyer.ismek.org/OturumAc.aspx

3) Özgeçmiş Oluştur / Başvuru Yap Evet arkadaşlar kayıt işlemini tamamlayıp, giriş yaptıktan sonra formu eksiksiz olarak özgeçmiş sayfası oluşturmanız gerekir. Bu şekilde başvuru yapabiliriz.

İsmek Öğretmen Başvuruları Ne Zaman Yapılır?

Eğitici alanında başvuru yapmak için her zaman aralığı olmayıp, açık olan pozisyonlara yada daha sonra ihtiyaç halinde değerlendirilmek üzere istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Kurs yöneticisi, yönetici yardımcısı, hizmetli, temizlikçi gibi personel alımında ise duyuru yapılmaktadır.

Alımlar Sınavla Yapılmaktadır
Yapılan başvurular gerekli şartları karşılayıp, karşılamadıkları incelenerek uygun bulunan adaylar belirlenen bir tarihte sınava davet edilmektedir. Bu davetler genelde E-posta ile yapıldığı için mutlaka e-mail adresinizin güncel olmasına dikkat etmelisiniz.

Sınavlar 4 Aşamalı Olmaktadır
Başvuru yapan adaylar sınava davet edilerek en iyisi / en iyilerinin belirlenmesi amaçlanmaktadır. bu nedenle 4 aşamalı bir sınav süreci bulunmaktadır. İlki genel kültür sınavı olup, adaylara çoktan seçmeli olarak 25 soru yöneltilmektedir. İkinci aşamada branş yazılı sınavı olup, başvuru yaptığınız alan ile alakalı olarak 20 sorudan oluşan bir sınav denilebilir. Uygulama sınavı yine başvuru yapan adayın yeterliliğini ölçmek adına gerekli bir sınav olup, heyecanınıza yenik düşmemelisiniz. Son aşamada ise mülakat bulunmakta olup, burada kurum yöneticileri ile birlikte misyon, vizyon ve hedeflerinize dair güzel bir sohbet ortamı sizi beklemektedir.

Sınava Çağrılmayan Adaylar Ne Oluyor?
Başvuru yapan herkes sınava çağrılacağı anlamına gelmez. Öncelikle Lisans, Yüksek Lisans, Doktora gibi mezuniyetlere verilmekte olup, sınava çağrılmamak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Başvurunuz 3 yıl boyunca İsmek Kariyer Veritabanı bilgilerinde yer almakta olup, yeniden ihtiyaç duyulması halinde değerlendirmeye alınır.

İsmek Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Cevabı en çok merak edilen hususlardan biride öğretmen maaşları olup, görev yapmak isteyenler ne kadar gelir elde edeceğini öğrenmesi en doğal hakkıdır. Konuyu net bir şekilde anlamak için çalışma sistemine bakmak gerekir. Çünkü 3 farklı çalışma şekli (Tam Gün, Yarım Gün ve Özel İhtisas) olmak üzere hangi şekilde çalıştığınız maaş ve sigorta durumunu belirlemektedir. Çalışma şekilleri ve İsmek öğretmen maaşlarını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Açılan sayfada detaylıca görebilirsiniz. http://www.istanbulkurslari.com/ismek-ogretmen-maaslari/

Birden Fazla Branşa Başvuru Yapabilir miyim?
Sayfanın sonunda en sık soruların soruların bazılarına yanıt vereceğim. Öğretmenlik yapmak için branş sınırlaması olmayıp, şartlarını karşıladığınız birden fazla branşa form doldurabilirsiniz.

Yabancı Uyruklu Vatandaşlar Görev Yapabilir mi?
İstanbul’da bulunan diğer ülke vatandaşlarına görev yapmaları için bir kısıtlama olmayıp, bazı gerekli belgeleri hazırlaması gerekir. Bunlar (oturma ve çalışma izni ile denklik belgesi) olmalıdır.

Sınavlar Ne Zaman Yapılıyor?
Bunun içinde belirli bir tarih olmayıp, örnek Bilgisayar Kullanımı branşında eğitimci ihtiyacı varsa bu süreçte Bilgisayar Öğretmenleri için sınav yapılır. Yani ihtiyaç dahilinde tarihler belirlenmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin Arayın
Evet değerli arkadaşlar İsmek İş Başvurusu hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık, (Bizim İsmek’in resmi yada gayri resmi sitesi değiliz) bu nedenle aktaracağımız bilgiler sınırlı olacaktır. Daha fazla bilgi almak için 0212 531 01 41 numaralı telefondan İsmek Yönetim Merkezine ulaşabilirsiniz. Tüm arkadaşlara başarılar dileriz.


İsmek İş Başvurusu için 8 yorum yapılmış


Eslem

0-6 yaş cocuk gelişimi üzerine kurslarınız devam ediyormu devam ediyorsa katılmak istiyorum avcılar da ikamet ediyorum bu konuyla ilgili bilgi almak istiyorum

admin

Eslem: Kurs başvuruları kursiyer.ismek.org adresinden yapılmaktadır.

Ali

Merhaba ben usta öğretici işe alım sınavına çağrıldım fakat bu dönem sonunda mezun oluyorum yani diploma 3ay sonra ala bileceğim bu sorun oluyormu. Teşekkürler..

admin

Ali: Bunu İsmek yönetimi ile görüşmen gerekir.

soulmaz

Merhaba ben iran oğrüğluyüm 7 senedir burada yaşıyorum Farsça ve ingilizce de yardımcı olurum ingilizce onlisansım var ismekte başvuru yapmak istiyorum en iyi şekilde Farsça oğretirim ne yapmam lazım saygılar

admin

Soulmaz: İsmek iş başvuruları kariyer.ismek.org adresinden online yapılmaktadır.

Abdullah BULUT

Eğitim ve Sertifika ile ilgili bölümde mezun olduğum okul ve bölüm adı bulunmamaktadır. Ekleyebilirmisiniz?

Okul adı: Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü

Bölüm adı: İslam Dini ve Esasları

admin

Abdullah: Bununla ilgili kariyer.ismek.org adresinde açıklama bulunmaktadır.