İsmek Kayıt Tarihleri

Türkiyenin en gelişmiş ücretsiz kurs merkezi İsmek’te yetişkin eğitimlerine kısa bir ara verilmiş olup, Eylül ayında başlayacak olan genel kayıtlar ile yüzbinlerce kursiyere hizmet veriyor olacağız. Yaz tatili dolayısıyla şuan için sadece belirli yaş aralığındaki çocuk ve gençlere eğitim imkânı sağlanmaktadır.

Yeni dönem başvuruları

Yaz Kurslarımızı Gördünüz mü?
Son 2 yıldır öğrenciler içinde eğitim imkânı sağlayan İsmek yaz kursları ile 9-21 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler için yaz tatilini bilim ve eğlenceye dönüştürüyor. Konuyla ilgili geniş kapsamlı bilgiye aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İsmek Nedir?

Özellikle İstanbul’da yaşayanların ilgiyle takip ettiği eğitim kurumlarından biri olan İsmek (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi) 1996 yılında dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından hayata geçirilmiş ücretsiz sanat ve meslek edindirme projesidir.

Kimler Yararlanabilir?

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı olarak eğitim veren İsmek bu haliyle alt yaş sınırı uygulamaktadır. Müzik kurslarında 15 diğer dallarda (branşlarda) ise 16 ve üzeri yaşta olmak gerekir. Üst yaş sınırı olmaması nedeniyle tüm bireyler katılabilir. Sadece bazı uzmanlık eğitimlerinde üst yaş sınırı uygulanmaktadır. Kurum İstanbul’da yaşayan tüm insanlara açık olup, bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmez. İstanbul’da yaşayan yabancı ülke vatandaşları da kendilerine tahsis edilen eğitimlerden yararlanabilmektedir.

Nasıl Yararlanabiliriz?

İstanbul’da yaşayan 15-16 yaş üzeri herkes İsmek kurslarına başvuru yaparak eğitimlerden ücretsiz olarak istifade edebilir. Bunun için ilk yapılması gereken kurs kaydıdır.

İsmek Kayıtları Eylül Ayında Başlıyor

Evet, arkadaşlar cevabı en çok merak edilen hususlardan biri olan İsmek kayıt tarihleri başlangıcı Eylül ayı ilk haftası olmaktadır. Kayıtların tam olarak hangi gün başlayacağı yaklaşık 1 ay kala duyurulmakta ve İstanbul’un her yerine asılan afişlerle duyurulmaktadır. Aynı şekilde sitemizden de kesin kayıt tarihi duyurulmaktadır.

Başvurular İnternet Üzerinden (Online) Olarak Yapılıyor!

Dikkat etmeniz gereken önemli bir husus ise İsmek kurs başvurularının sadece İnternet üzerinden yapılıyor olmasıdır. Daha önceleri kurs merkezlerinde yapılan başvurular son 2-3 yıldır sadece İnternet üzerinden online olarak yapılmaktadır.

İsmek Kayıtları Nasıl Yapılır?

Kayıtların başlaması ile birlikte aktif olan kursiyer.ismek.org adresine giriyoruz. Açılan sayfada sizden T.C. Kimlik Numaranız yanı sıra doğum tarihinizi gün, ay, yıl şeklinde girmeniz istenecektir. İstenen bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizde sistem sizi tanıyacak ve sizi gerekli olan sayfaya yönlendirecektir. İlk defa giriş yaptıysanız karşınıza eksik bilgilerin doldurulması için gerekli bir form çıkacaktır. Bu formu daha önce dolduranlar direkt olarak kurs seçimi sayfasına yönlendirilmektedir. Bu sayfada daha önce başvuru yaptığınız kurslar, tamamladığınız eğitimler ve aldığınız sertifika, katılım belgesi gibi detaylara ulaşabilirsiniz.

Başvuru İçin Biraz Hızlı Davranmalısınız: Başvuruların başlaması ile birlikte bazı dalların kontenjanı kısa sürede dolabilmektedir. Bu nedenle kısıtlı kontenjanın olduğu dalların başvuru yapacaksanız mutlaka hızlı davranmalısınız. Mümkünse kayıtlar başladığı ilk andan itibaren bilgisayar başına geçerek kayıt olmalısınız. İlk gün kayıt sayfasında aşırı yüklenmeye bağlı olarak anlık kesinti ve kapanmalar olabilir. Siz belirli aralıklarla denemeye devam edin.

Asil ve Yedek Kursiyer Ne Anlama Geliyor?

Online kayıt sistemine geçilmesiyle birlikte asil ve yedek kursiyer şeklinde bir kavram hayatımıza girdi. Aslında çokta iyi olduğu söylenebilir. Örnek Bilgisayar Kullanım kursu için 25 kursiyer alınacaksa 25 tanede yedek kayıt alınmaktadır. Öncelikle asil kayıtların olup, eğitim günü geldiğinde asil kayıtların bir bölümü çeşitli nedenlerle başvurusunu iptal etmekte ya da kursa gelmemektedir. Bu durumda yedek kursiyerlerden başvuru önceliğine göre asil listeye dâhil edilmektedir. Bazen asil kursiyerler başvurularını iptal ettikleri için siz otomatik olarak asil listeye geçmiş olabilirsiniz.

Aynı Alanda 2 Branş Seçebilirsiniz

Evet, arkadaşlar gönül ister ki herkese hayalindeki eğitim bol bol verilsin. Ama nüfusu 15 milyonu aşan İstanbul’da bu mümkün olmamaktadır. Bu nedenle branş seçiminde kısıtlama getirilmiş olup, her kursiyer aynı alandan (bölümden) 2 branş seçebilmektedir. Örnek ilk seçtiğiniz eğitim yabancı dil alanındaysa 2. Eğitim yine yabancı dil alanından olmalıdır. Yani hem yabancı dil hem de bilgisayar kullanımı eğitimi seçmeniz mümkün değildir. Fakat ortak dal olarak belirlenmiş bazı genel eğitimleri 3. Dal olarak seçebilirsiniz. Bu konuda kurs yöneticinizden yardım alabilirsiniz.

Eğitimler Ne Zaman Başlıyor?

Eylül ayında başlayan kayıtlar 1 ay sonrası yerini eğitimlere bırakmaktadır. Genelde okullarla birlikte başlamakta olup, her eğitimin başlama tarihi, günleri ve saatleri farklı olmaktadır. Örnek vermek gerekirse bazı eğitimlerin süreleri kısa olduğu için yıl boyunca 2-3 defa tekrarlanmaktadır. Yani istediğiniz grubu seçebilirsiniz.

Hafta içi, Hafta sonu Eğitimler Bulunuyor!

İsmek kurslarından tüm insanlar yararlansın diye kurslar hafta içi gündüz, akşam ve hafta sonu (Cumartesi, Pazar) şeklinde gerçekleşmektedir. Çalışanlar için özellikle akşam ve hafta sonu eğitimleri çok ideal olmaktadır. Başvuru esnasında kurs günleri ve saatleri inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.

İsmek Branş Listesini Görmeden Karar Vermeyin!

Hangi eğitime katılacağınızı kararlaştırmadan önce mutlaka ismek branş listesine göz atmalısınız. Her yıl artan eğitim sayısı 500’ün üzerinde olup, kültür sanat, meslek ve uzmanlık olmak üzere kategorize edilmektedir. İlk başladığında sadece 3 branşın yer aldığı İsmek kursları şuan okullaşma yolunda hızla ilerlemektedir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda 2016-2017 yılına ait branş listesini görebilirsiniz. http://www.istanbulkurslari.com/wp-content/uploads/2016/09/ismek-brans-listesi-2016-2017.pdf

Yabancı Dil Okulu: İstanbul’da yaşayanların yabancı dil kursu için para vermesine gerek yok, Çünkü İsmek yabancı kurslarında İngilizce, Arapça, Almanca, Rusça, Fransızca, Japonca, Korece, İtalyanca, İspanyolca, Çince olmak üzere 10 farklı dili başlangıç ve uzmanlık seviyesinde öğrenme imkânı bulacaksınız. Aynı şekilde özümüz olan Osmanlıca ve Türkiye’de yaşayan yabancı ülke vatandaşları için Türkçe kursları bulunmaktadır.

Fırıncılık ve Pastacılık Okulu: Bir diğer önemli eğitimlerden biri de geçtiğimiz yıllarda İHE (İstanbul Halk Ekmek) eski fabrikasında hayata geçen fırıncılık ve pastacılık okuludur. 6 Derslikten oluşan okulda ekmek ve pasta üzerine 24 dal bulunuyor. Profesyonel anlamda fırıncı ya da pastacı, tatlıcı olmak isteyenler için kesinlikle kaçırılmaması gereken fırsatlar içeriyor.

Moda Okulu: Türkiye’nin önemli çalışma alanlarından biri haline gelen tekstil, giyim ve moda alanında kendini yetiştirmek isteyenler içinde Çolpan İlhan Moda Okulu stilistlik, modelistlik ve dikiş için gerekli eğitimleri vermektedir. Aynı şekilde moda fotoğrafçısı ve başarılı bir satış danışmanı olabilirsiniz.

Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri Okulu: Yine önemli mesleklerden biri olan bay ve bayan kuaförlüğü, cilt bakım uzmanı olmak isteyenler için kesinlikle çok önemli olduğunu düşündüğüm bir merkezdir.

Mutfak Sanatları Okulu: Çalışmayı seven insanların yaşadığı Türkiye’de hem meslek hem de çalışma alanı saymakla bitmiyor. Normalde kadınların evde yaptığı bir meslek aşçılık dışarıda ise daha çok erkeklerin tercihi haline gelmiş olup, sizde aşçı olmak isterseniz mutfak sanatları okuluna hemen kaydınızı yaptırmalısınız.

Bilişim-Muhasebe ve Finansman-Grafik: İsmek kurslarında 500’den fazla eğitim seçeneği olduğunu yazının giriş kısmında belirtmiştik onlardan biri de ve en çok tercih edileni bilişim alanı olup, bunun içinde normal kurslar yanı sıra Bahçelievler Yenibosna semtinde özel bir merkez bulunuyor. Burada bilişim, muhasebe ve grafikerlik alanında eğitimler verilmektedir.

Perakende Okulu: İsmek’te köklü bir değişikliğe neden olan perakende okulu uygulaması Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve birçok kurumsal firmanın desteği ile gerçekleşmektedir. Perakende satış alanında kendini geliştirmek isteyen 18 yaş üzeri bireylere birçok alanda satış ve pazarlama eğitimleri verilmektedir. Teorik eğitimlerin İsmek kurslarında uygulama aşamasını ise anlaşmalı firmalarda İEP (İşbaşı Eğitim Programı) kapsamında yapılmaktadır. Hem eğitim hem de maaş alacağınız bu uygulama da aynı zamanda kurumsal firmalarda iş sahibi olursunuz. Uygulama eğitimi için gönderildiğiniz firmalarda yaklaşık 12 ay görev yapacaksınız. Bu süreçte beğenilen bir eleman olmanız halinde o firmada kadrolu çalışan haline gelebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Okulu: 5-6 Yaşına geldiğimizde ilkokul yani eğitim hayatı ile tanışarak hayatta ihtiyaç duyacağımız bilgileri öğrenmeye başlarız. Aynı şekilde ortaokul, lise ve imkân bulanlar için üniversite eğitimi olmaktadır. Ne kadar okursanız okuyun, hayata başlamak, iş hayatında başarı olmak için daha öğrenmeniz gereken birçok husus bulunmaktadır. Bunları da İsmek kişisel gelişim okulunda tamamlayabilirsiniz. 26 Branş içerisinden en çok tercih edilenler diksiyon, girişimcilik ve emlak danışmanlığı olmaktadır. Aynı şekilde işitme engelli vatandaşlarımızla iletişim kurmak için gerekli olan işaret dili ve tercümanlık eğitimi bulunuyor.

Çocuk Gelişimi Okulu: Başlığa bakıp da eğitimin çocuklara yönelik olduğunu sanmayın. İsmek kurslarından yararlanmak için en az 15 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Çocuk gelişimi okulunda özellikle anneler ve anne adaylarına yönelik çocuk bakımı ve gelişimi konusunda eğitimler verilmektedir. Daha başarılı bir anne olmak ya da çocuk bakımı alanında hizmet vermek için bu eğitimleri tercih edebilirsiniz.

Müzik Okulu: İsmek eğitimlerine dair aktaracağım son başlık özellikle çocuk ve gençlerin yakından ilgilendiği müzik üzerine olacaktır. Normalde 16 olan alt yaş sınırı müzik eğitimlerine özel olarak 15’e düşürülmüş olup, 15 yaş üzeri herkes ismek müzik okulu ve normal kurslarda yer alan müzik eğitimlerinden ücretsiz yararlanabilir. 30’dan fazla müzik eğitiminin yer aldığı kurslarda çalgı aleti, ses ve tiyatro gibi oyunculuk dalları da bulunmaktadır.

Spor Eğitimi: Hayat sadece iş ve meslek eğitimlerinden ibaret olmayıp, aynı zamanda düşünmemiz gereken birde sağlığımız bulunmaktadır. Bunun içinde ismek kurslarında eğitimler bulacaksınız. İsmek spor merkezlerinde kadınlar için pilates, aerobik ve fitness eğitimleri yer alırken erkekler için fitness eğitimleri bulunmaktadır.

Eğitimler MEB Onaylı Sertifikalıdır (Büyük Bir Bölümü)

Katıldığınız eğitim sonunda tercih ettiğiniz eğitime göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilmektedir. Eğitimlerin sertifikalı olması için modüler olması gerekir. Tüm dallar sertifikalı olmayıp, bazıları katılım belgesi verilmektedir. Eğitimi tamamladığınızda sertifikanız 2 ay sonra eğitim aldığınız kurs merkezine gelecektir. Büyük ihtimalle size sertifikanızı almanız için bilgi verilecektir.

İstanbul’un Her Yerinde Kurs Merkezi Bulabilirsiniz!

Eğitimlerden sonra birazda bu eğitimlerin verildiği merkezlere bakalım. İlk kurulduğumda sayısı sadece 3 olan İsmek kurs merkezleri günümüzde 200’den fazla noktada bulunmaktadır. İstanbul’un tüm ilçelerinde nüfus yoğunluğuna göre 2 ile 10 farklı noktada bulabilirsiniz.

Dilediğiniz Şubeyi Tercih Edebilirsiniz: Eğitim almak için ille de ilçeniz ya da mahallenizde bulunan kursa kayıt olmak zorunda değilsiniz. Seçim tamamen size bırakılmış olup, ulaşım sıkıntısı yaşamayacağınız herhangi bir ismek kurs merkezini tercih edebilirsiniz. Bazı eğitimler belirli merkezlerde olduğu için haliyle farklı bir şube seçmek gerekir. Bu nedenle tercih yaparken dikkatli davranmalısınız.

Engelli Eğitim Merkezlerini Gördünüz mü? İsmek tüm bireyler için olup, engelli vatandaşlarımız içinde özel eğitimler ve onlara özel kurs merkezleri bulunmaktadır. Anadolu ve Avrupa yakasında engelli vatandaşlarımızın yararlanabileceği özel merkezler bulunmaktadır.

Kariyer Yapın, Gelir Elde Edin

İsmek sadece eğitim almak isteyenlere değil aynı zamanda eğitim vermek, gelir elde etmek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi bir kurumda kariyer yapmak isteyenlere de fırsat sunuyor. Hali hazırda görev yapan binlerce uzman ve usta öğreticiye ek olarak her yıl yeni arkadaşlara ihtiyaç duyulmaktadır. Her branşın kendine özgü koşulları olup, bu detayları görmek ve online iş başvurusu yapmak için kariyer.ismek.org adresini kullanabilirsiniz.

Aklınıza Takılanları Sorabilirsiniz

İsmek kursları ile ilgili aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, sizlerin merak ettiği farklı hususlar varsa aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanarak sorabilirsiniz. En kısa sürede sorunuza yine bu sayfada yer verilecektir.


İsmek 2017-2018 Kayıtları (Ne Zaman Başlıyor) için 167 yorum yapılmış


Ayşe Nesrin Kopan

İsmekte ilkyardım kursu veriliyormu? verilmiyorsa ilkyardım kursu sınıafı açılabilirmi

admin

Ayşe: Henüz bu tür bir branş bulunmamaktadır.

Asiye

43 yaşındayım mesleki kurslara katılıp iş bulabilirmiyim.tezgahtarlık gibi

admin

Asiye: Yaşınız kurslara katılmak için sorun teşkil etmez. Başarılar dileriz.

uran

merhabalar! TC vatandas ile 4 senedir evliyim. Henüz TC vatandas olamadim yani TC kimlik numaram yok yabanci kimlik numara ile kayit icin basvurabilirmiyim acaba TSK

admin

Uran: Evet yabancı kursiyer giriş kısmına tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Gülperi

Mrb. Kayıt ol dan kayit yapamiyorum bilgilerim kesinlikle dogru hata oluştu yazıyor nufusa kayitli oldugum ilin önemi var mi ki çünkü istanbul değil

admin

Gülperi: Kayıtlar 5 Eylül’de başlayacaktır.

Hatice

Merhaba sizden ricam ben İngilizce kursuna katılmak istiyorum. Fakat çalıştığım için gündüz yapılan kurslara katılmam imkansız akşam İngilizce kurs veriliyormu beni bu konu hakkında bilgilendirir misiniz teşekkürler

admin

Hatice: Kursiyer.ismek.org sayfasında kurs gün ve saatlerini görebilirsiniz.

Dilek

Ben elbise dikim kursuna gitmek istiyorum ama hangi İsmek kursunda var bulamıyorum

admin

Dilek: Merak ettiğin bilgiye kursiyer.ismek.org adresinden ulaşabilirsin.

beyza

merhaba ben 2016 – 2017 yılı arapça ve ingilizce kurslarınıza katılmak istiyorum kursiyer.ismek.org sitesine ulaşamıyorum. bide online kayıtlar basladımı?

admin

Beyza: Anlık kesintiler yaşanabilmektedir.

yasmin

Selamin Aleyküm Ben kursa basvuru yapmak istyorum ama Okumuyorum Ortaokul diplomam da yok Uygunmudur sizce?

admin

Yasmin: Ve aleyküm selam kurs kayıtlarında mezuniyet ve diploma bilgisi istenmez. Başvurabilirsiniz.

Beytullah

Klarnet kursu mevcutmudur her ismek subesi verio mu bu kursu

admin

Beytullah: Evet klarnet eğitimi mevcut olup belirli merkezlerde bulabilirsiniz.

esengül

Merhabalar ben moda tasarım bölümü istiyorum bütün ismeklerde bu bölüm varmı ve şartları nedir. teşekkürlet

admin

Esengül: Ulaşım sıkıntınız yoksa İsmek moda okuluna başvurmanızı öneririm.

Sema

2002.li birisi fitness bölümüne giremezmi ?

admin

Sema: 16 Yaş üzeri olan herkes kayıt olabilir.

arzu

Merhaba
Ben bu kurslara katılıp meslek edindirme.çalışmak istiyorum yerleştirme yapılıyormu kurs bitiminde büyük m ağazalarda satışta çalışmak istiyorum…lütfen bilgi verin.işe ihtiyacım var.teşekkurler

admin

Arzu: Normal kurslarda bu tür bir imkan olmayıp, İsmek perakende okulu istediğiniz imkanı sunabilir.

öznur

c.tesi günleri ismek açıkmı acaba

admin

Öznur: Eğitimler başladığında Cumartesi ve Pazar günleri açıktır.

Nuray

Slm, ben bayan kuaför kursu eğitimi almak istiyorum. Ataşehir de nerde var yardımcı olurmusun.

admin

Nuray: Bu tür bilgileri kursiyer.ismek.org adresinde görebilirsiniz.

Nuray

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden tşk ederim.

Hilal

Meraba ben siteye kaydoldum fakat bana sunulan kurs yerleri benim bulunduğum yerle alakası yok ve pastacilik , perakende kursu sunuluyo bana benim istedigim dal değil yardimci olurmusunuz lütfen 🙂

admin

Hilal: Kayıtlar başlamadan önce giriş yaptığınız içindir.

Deniz

Merhaba. Ben çello, bilgisayar programlama temelleri ve wep tasarımı kursları hakkında başvuru yaptıktan sonra mülakata tabi tutulup tutulmadığımızı merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

admin

Deniz: Öncelikle aynı alanda iki branş seçebilirsiniz. Müzik ve Bilişim farklı alanlardır.

semra

Merhabalar.Ben geçen yıl “ney” kursuna katılmıştım fakat kursa 2 3 ay kala kursu bıraktım acaba bu yıl tekrar kayıt yaptırabilirmiyim.(ney kursu için)

admin

Semra: Aynı branşa tekrar kayıt olma imkanınız bulunmuyor.

kemal

selamın aleyküm elektrik elektronik kurslar mevcudmu ismekde?

admin

Kemal: Bu tür eğitimleri Halk Eğitim ve İşkur kurslarında bulabilirsiniz.

sevinç

Merhaba, kayt sitesinde bir problem mi var acaba bilgilerimi girdikten sonra girmeye çalışıyorum ama siteye girilmiyor.

admin

Sevinç: Kayıtların ilk günleri anlık kesintiler yaşanabilir.

gulşen

İsmen spor kursuna kayıt olmak istiyorum ama sayfa açılmıyor

admin

Gülşen: Kayıtlar ilk başladığında sunucuda yoğunluk nedeniyle anlık kesintiler olabilir.

bilnur

dün geceden beridir bilgisayarın başındaym “Yoğunluktan dolayı erişim sağlanamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” diyip diyip duruyor bi çözüm bulunsun şuna rica ediyorum

hacer azak

Geçen sene kayışdağı yemek kursuna katıldım onun bir üst seviyesi varmış küçükyalıda bana telefon yada adres verirmisiniz,

admin

Hacer: Size en yakın kurs merkezini kursiyer.ismek.org adresinden görebilirsiniz.

aykut

sa kolay gelsin ben bilgisayar kullanımı için başvuru yaptım kurs mayısın 15inde bitiyor başarılı olursam sertifikanın elime geçmesi ne kadar sürer acaba

admin

Aykut: Ve aleyküm selam sertifika eğitimden 2-3 ay sonra gelmektedir.

Kübra

Yapmış olduğum kaydı nasıl silebilirim?

admin

Kübra: Başvurularım kısmından iptal edebilirsin.

nusret ali

selam admin . ben kayıt yaptırmak istiyorum İspanyolca kursu için ama sayfaya bilgilerimi yazıyorum ancak onaylanma tuşuna basınca… sayfa bulunamadı diye İngilizce bi not çıkıyor yardım eder misiniz lütfen..şöyle bi yazı çıkıyor . eksik bilgi girdiğimde yok..

The resource you are looking for might have been removed.had its name changed, or is temporarily unavailable.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

admin

Nusret: Geçici sunucu hatası olup, tekrar deneyin.

eren

Bağlama kursu icin( birinci seviye) adaylarin bransa yatkinliklari mulakatla degerlendirilecek diyor , nasil bir mulakat olur ; sonucta egitimi ilk defa almak icin gidicegiz

admin

Eren: O yazıyı nerede okudunuz?

elife

Cumartesi günleri kayıt yaptırmak için açık oluyor mu acaba yarın gideceğim de.

admin

Elife: Kayıtlar İnternet üzerinden yapılmaktadır. Sonrasında nüfus cüzdanınızı kurs merkezine getirmelisiniz. Cumartesi, pazar dahil açıktır.

nuray

merhaba ben hasta ve yaslı refakatçisi olmak için kursa gitmek istiyorum fakat nerede verildiğini bulamadım veya hangi semte ki ismekte bana yardımcı olurmusunuz lütfen

admin

Nuray: kursiyer.ismek.org adresine giriş yaparak ilgilendiğin branşın hangi merkezlerde yer aldığını görebilir ve başvuru yapabilirsin.

mualla akar

bende ses eğitimine katılmak isyiyorum bilgi verirmisiniz

admin

Mualla: Kurs başvuruları kursiyer.ismek.org adresinden online yapılmaktadır.

Gülsüm

Merhaba. Bazı bölümler sertifika değil de ismek katılım belgesi veriyorlarmış. Ben ingilizce A1 kursuna yazıldım yani MEB onaylı sertifika mı veriyorlar yoksa ismek katılım belgesi mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

admin

Gülsüm: Eve bazı eğitimler modüler olmaması nedeniyle sertifika yerine katılım belgesi verilmektedir. İngilizce kurslarında sertifika verilmektedir.

Mansoor Ali Totta

Türkçe okuma ücretsız
Benim adım mansoor tanzanyalıyım türkçe okumak üzretsız istiyorum

admin

Mansoor: Ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Neriman

Koforluk kursu icin basvuru birde disardan okumak kendimi gelistirmek istiyorum ismekin boyle kurslari oldugunu biliyorum bize bu kunuda yardimci olabilirmisiniz acil cevabinizi bekliyorum

admin

Neriman: Kuaförlük eğitimini İsmek’te ücretsiz alabilirsin. Açık öğretim içinse size en yakın halk eğitim merkezi müdürlüğüne gelmeniz yeterli olacaktır.

Meltem

Merhaba , ben drama ya kayıt oldum Mart 2017 de başlayaçak .görsel sanatlar ve müzige giriyor bu aynı zamanda ofis programına kayıt yapmıştım iki farklı alandan sistem kabul etti kaydımı ancak officee programı yedekte idim ve kurs bitti çağrılmadim tekrar bilişim alanından kayıt seçiyorum olmuyor. Nasıl silebilirim kaydımı. Şu an drama dan sıra bekliyirum ve Arapçaya gitmek istiyorum bilgisayar kaydımı silmek istiyorum.

mehmet

Merhaba, sanırım İlk yardım kursu yok. Açılması düşünülüyor mu?

Fatma

Bende katılmak istiyorum aşçılık kurslarına yardımcı olurmusunuz

yagmur

merhaba ben girişimcilik kursuna kayıt olmak istiyorum.yardım ederseniz sevinirim

merve

Ben de kayıt olmak istiyorum fakat ne zaman kayıt yapılmaya başladığını anlayamadım. Şuan mayıs ayındayız ve ne zaman kayıt yaptırabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ediyorum

admin

Merve: Kayıtlar Eylül ayında başlayıp, Mayıs ayına kadar devam eder.

Nur

Arapca kursuna yazilmak istiyorum fakat hangi seviyeyi secersem sadece o seviyedeki dersleri mi goruyorum? seviye atlama sistemi yok mu?

admin

Nur: Daha önce herhangi bir eğitime katılmadıysanız A1 ile başlamanız gerekir.

Hayriye

Merhabalar ben Suudi Arabistan’dan medineden yazıyorum 9 senedir burada ikamet ediyorum. Burada ismek’in kursları varmış, benimde halkeğitim den diplomam var, eğitimci olmak istiyorum. Nereye başvurmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

admin

Hayriye: İsmek kursları sadece İstanbul’da hizmet vermektedir.