İsmek Kayıt Tarihleri

Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul öyle ki Avrupa’nın en büyüğü dünyanın ikinci büyük şehridir. Bir çok ilke imza atan taşı toprağı altın İstanbul’da 1996 yılında ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerine sadece 3 branş ve 3 kurs merkezi ile başlayan İSMEK (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi) aradan geçen 20 yıllık süreçte kurs merkezi sayısını 235 eğitimini verdiği branş sayısını 540’a yükseltmiştir. İlk günkü gibi kursları tamamen ücretsiz olan İsmek kursları her geçen gün yenileniyor ve teknolojiye ayak uyduruyor. Geçtiğimiz yıllarda kayıtları online hale gelmiştir. Bu sayfada başvuru tarihleri ve nasıl kayıt olunacağına dair geniş kapsamlı bilgilere yer verilecek, sorularınız yanıtlanacaktır.

Başvurular Başlıyor

İsmek 2016-2017 Kayıtları Başladı
İstanbul’da yaşayanların merakla beklediği İsmek 2016-2017 kayıt tarihleri 5 Eylül gece 00:00 itibari ile başlamış olup, eğitimler devam ettiği sürece bir çok branşa başvuru imkanı bulunacaktır. Sayfanın devamında İsmek kurslarından kimlerin yararlanabileceği ve başvuruların nasıl yapılacağına dair bilgiler yer almaktadır.

Kimler Yararlanabilir?
Öncelikle sanat ve meslek edindirme kapsamında olması nedeniyle alt yaş sınırı bulunmaktadır. Bu nedenle ilk olarak 16 yaş üzeri olmak gerekir. Bazı branşlarda bu sınır 15 olabilmektedir. Bunun hangi branşlar olduğunu başvuru yapmak istediğiniz kurs merkezi yöneticisine sormalısınız. İkinci bir husus eğitim alacağınız süreçte İstanbul’da olmanız gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi İstanbul’da bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar yine ücretsiz kurs imkanlarından yararlanabilmektedir. Yapmanız gereken sadece geç kalmadan kayıt olmaktır.

Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?
Evet arkadaşlar öncelikle kayıt tarihlerini çok iyi takip etmek ve hızlı olmayı unutmayın. Çünkü yaklaşık yarım milyon insan bu imkanlardan yararlanmayı düşünmektedir. Tekrar belirtmek gerekirse genel kayıtlar Eylül ayı ilk haftası başlamaktadır. (Günü her yıl değişiyor)

Online Başvuru Yapacaksınız
3 Yıl önce kayıt sisteminde değişiklik yapan İsmek kayıtları iki aşamalı olarak yapılmaktadır. İlk olarak kursiyer.ismek.org adresine T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak başvuru yapmalısınız. Burada size en yakın kurs merkezi, branş listesi ile ilgilendiğiniz eğitimlerin başlangıç, bitiş ve kontenjan durumunu görerek başvuru yapabilirsiniz.

Başvurdu Yaptığınız Merkeze Giderek Onaylatmak Gerekir
Yukarıda Online başvuru yaptığınızda başvuru hızınıza göre asil yada yedek listeden kayıt olursunuz. Asil listede yer alan başvuruları kurs merkezi görevlileri arayıp, yada kısa mesajla kurs merkezine yanınızda nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelmenizi isteyecektir. Başvurduğunuz merkeze giderek kaydınızı nihai hale getirmeniz gerekir. Bu aşamada asil kayıtların bir çoğuna ulaşılmadığı yada kursa katılmaktan vazgeçtikleri için yedek listede yer alan bir çok aday asil listeye geçebilmektedir.

32 Alan’da 500’den Fazla Ücretsiz Kurs
İlk olarak 1996 yılında sadece 3 branş ile eğitim vermeye başlayan İsmek 2016-2017 eğitim öğretim dönemine branş sayısını yine bir hayli bir şekilde yükselterek girmiştir. 32 Alanda 540 branş seçeneği sunan İsmek her yaş ve tarza uygun eğitimleri ile hobi, kültür, sanat, mesleki ve uzmanlık alanında eğitimler sunmaktadır.

İstanbul Genelinde 235 Kurs Merkezi
Bir diğer başarısı ise İstanbul genelinde yaygın kurs merkezi olduğu görülmektedir. Şuan için İstanbul genelinde 235 farklı noktada yani size en yakın noktada İsmek kurs merkezi bulunmaktadır. Konuyu daha anlaşılır hale getirmek gerekirse İstanbul’un her ilçesinde en az 2 adet İsmek kurs merkezi bulunuyor. Nüfus yoğunluğuna göre bu sayı artmaktadır. Örnek İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Bağcılar’da 12 farklı noktada eğitim merkezi bulunuyor.

Mesleki Uzmanlık Merkezi
Bir çok insan sadece eğitim almakla sınırlı kalmayıp, uzmanlık düzeyinde eğitimler hayal etmektedir. Bu hayaliniz yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayatboyu Öğrenme Merkezi kurslarında gerçekleşiyor. Çünkü İsmek mesleki uzmanlık merkezi onlarca mesleki alanda sizlere uzmanlık düzeyinde ileri seviye eğitimler sunmaktadır. Örnek vermek gerekirse Cisco eğitimlerine katılan kursiyerler uluslararası sınavlarda başarı göstererek Cisco sınavı almaktadır. Aynı şekilde bilişim teknolojileri alanında kendine meslek edinmek isteyenler için Web Tasarım ve Web Programlama eğitimleri verilmektedir.

Müzik İhtisas Merkezi
Sadece mesleki eğitimler ile sınırlı kalmadan sanat hayatına atılmak isteyen, yeteneklerini ortaya çıkarmak isteyenler içinde yine çok özel imkanları seferber etmiş durumdadır. Bu kapsamda İstanbul’un bazı ilçelerinde bulabileceğiniz müzik ihtisas merkezleri Enstrümen, Ses ve Gösteri Sanatları alanında yaklaşık 30 farklı branşta eğitim almanızı sağlıyor.

Engelli Eğitim Merkezi
İsmek tüm insanlar için hizmet verdiğini kanıtlayan bir uygulama ise engelli vatandaşlarımıza sağladığı imkanlardır. Onlar için özel kurslar hazırlamış olup, Avrupa ve Anadolu yakasında bulunmaktadır. Doktor raporu ile engelli olduğu kanıtlanmış vatandaşlarımıza bu kurslarda başta İşaret Dili, Braille alfabesi gibi eğitimler yanı sıra Bilgisayar Kullanımı ve mesleki eğitimler verilmektedir.

Spor Eğitim Merkezi
Çalışmak ve eğitimlere iştirak edebilmek için mutlaka sağlıklı bir vücuda ihtiyacımız olacaktır. Bunun içinde günlük hayatta spora daha fazla önem vermeliyiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi bu kapsamda İstanbul’un hemen hemen her yerinde İsmek Spor Eğitim Merkezleri kurmuş olup, kadın ve erkekler için ücretsiz spor eğitimleri vermektedir. Kadınlar için Aerobik, Pilates ve Fitness eğitimlerine yer verilirken erkekler için vücut geliştirme anlamına gelen Fitness eğitimleri bulunmaktadır. Toplamda 32 saat sürecek olan kurslardan yararlanmak için sağlık raporu almayı unutmayın.

İş Garantili Kurslara Ağırlık Verildi
İsmek 2016-2017 yılında bir çok ilke imza atacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl uygulamaya koyduğu perakende okulu ile hem eğitim, hem iş sahibi hemde aylık 1000 TL ödeme yapan kurum İşkur ile yaptığı işbirliğine devam ediyor. Sizde perakende sektöründe meslek ve iş sahibi olmak isterseniz Mecidiyeköy İsmek kurs merkezinde eğitimi verilen Perakende okulu uygulamasını incelemelisiniz.

En Fazla 2 Branş (Aynı Alanda) Seçebilirsiniz!
Konuya son vermeden önce çok merak edilen hususa yanıt vermek istiyorum. İsmek kurslarında aynı alanda olmak üzere 2 branş seçebilirsiniz. Yani İngilizce kursu seçtiyseniz diğer branşta aynı alanda olması için Yabancı Dil kurslarından birini seçebilirsiniz.

Eğitimler Sertifikalı / Katılım Belgeli
Öncelikle İsmek branş listesinde yer alan eğitimlerin tümü Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı olmayıp, bir çoğu İsmek katılım belgesi içermektedir. Bu konuda detaylı bilgiyi kurs yöneticilerinden alabilirsiniz.

İsmek İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
İş arayanların en çok sorduğu sorulardan biri iş başvuru nasıl yapıldığı olmaktadır. Değerli arkadaşlar burada bahsi geçen iş başvurusu normal çalışma olmayıp, öğretmen ve usta öğretici alımı ile alakalıdır. Yani kurslarda öğretmen, usta öğretici olmak isteyenlerin başvurduğu bir yerdir. Bu konuda sitemizde detaylı bilgi vereceğiz.

İsmek Branş Listesi 540’a Yükseldi
Her yıl yeni eğitimlerin hayata geçirildiği İsmek kurslarında bu 128 farklı branş birden artarak branş sayısı 540’a yükseldi. Her yıl güncellenen branş rehberi yayınlanmış olup, aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak branşlar, tanıtım bilgileri ve eğitim süresine dair bilgileri görebilirsiniz. http://www.istanbulkurslari.com/wp-content/uploads/2016/09/ismek-brans-listesi-2016-2017.pdf

Şimdilik aktaracaklarımız bu kadar olup, sormak öğrenmek istediklerinizi aşağıdaki soru ve yorum formundan bizlere iletebilirsiniz. İmkanımız oldukça kısa sürede cevap vermeye çalışıyoruz.


İsmek Kayıtları Başladı (Devam Ediyor) için 137 yorum yapılmış


Mustafa

Daha önce Web tasarım ve Kur’an-ı Kerim kurslarına katıldım, çok memnun kaldım keşke vaktim olsa yeni kurslara katılabilsem 🙁

ZUHAL

Hasta Kabul İşlemleri kursu hangi semtte ismekte vardır. Anadolu yakasında

admin

Zuhal: kursiyer.ismek.org adresinden eğitimi verilen şubeleri görebilirsiniz.

semra

Merhabalar ben çocuk gelidimine kayit olmak istiyorum suan yaptira bilirmiyim kayit?

admin

Semra: Evet başvurular devam etmektedir.

AYFER YUVARLAK

Arapça ve Ingilizce Kurslari n iza yazılmak istiyorum. ..Bana En yakin Ismek Yunus Balta Kültür Merkezi…Asil olarak 2016-2017 kayitlariniza katilmak istiyorum.

admin

Ayfer: Kayıt işlemi burada değil, kursiyer.ismek.org adresinde yapılmaktadır.

Çınar

Ben bilgisayar programlama tekniklerine başvurdum mülakat sınavına girdim ama harhangi bir cevap gelmedi ama kursiyer ismek sitesinde başvurum duruyor ve 39. Sıradasıniz diyor ama ders 1 hafta önce başladı yeniden başvuru yapabiliyor muyum

admin

Çınar: Genelde sınavda başarılı olanlara kısa mesajla bilgi veriliyor.

Merve

2016 2017 Online kayit ne zaman basliyo

admin

Merve: 2015-2016 devam etmekte olup, 2016-2017 ise Eylül ayı ilk haftası başlar.

Merve

Online kayitla yuzyuze kayit ayni tarihlerde mi basliyo peki

admin

Merve: Online kayıt daha önce başlayıp, sonrasında sizi arayıp, kurs merkezine davet ediliyorsunuz.

Burcu

Merhaba ön kayıt ekranına bilgilerimi girdiğimde sistemde bilgileriniz bulunamadı diyor daha öncesinde yapmam gereken bişey mi var?

admin

Burcu: Öncesinde yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmuyor. Bilgilerinizi hatalı yada eksik giriyor olabilirsiniz.

Özlem

İkametgah kaydı istanbul olması zorunlumudur benim antalya ikamet im..İstanbula almak gerekirmi kurs için.

admin

Özlem: Rahat olun adres bilgisi istenmez.

melda

çocuk 2016 yılı yaz kurs başvurusu ne zaman başlıyor?yetişkin yaz kursu başvurusu ne zaman? teşekkürler

Emine

Merhaba,aynı alanda 2 branş demişsiniz,yani ben hem gitar hemde İngilizce kursuna aynı anda katılamazmıyım,birde 10 yaşında ki kızımda istediği kurslara kayıt olabilir mi,yaş sınırı var mı?Mesela gitar ve ingilizce de?

admin

Emine: Aynı alan yani İngilizce yabancı dil alanı olup, yabancı dil alanından başka bir branş seçebilirsiniz. Gitar farklı bir alanda ikisi mümkün değildir. Birde 10 yaş çocuklara henüz eğitim bulunmuyor. Sadece yaz kurslarına katılabilir.

emel

Merhaba,
Bugün çok müşkül durumda babalarını kaybetmiş bir aile ile tanıştım.
16 yaşında bir kız çocuğu ismek in kurslarına başvurmak istediğini dile getirdi.Dışarıdan liseyi okuyor.
Nasıl başvuru yapacağını bilmediğini başlarında aile büyüklerinin olmadığını söyledi.
Araştırdım yaz okulunun Haziran da başladığını gördüm.
Büro Yönetimi ve sekreterlik bölümüne kayıt yaptırdıktan sonra başarı sağlanır ise sertifika veriliyor mu?
Yardımcı olur iseniz sevinirim.

admin

Emel: Tabii ki belirli bir devamsızlık sınırını aşmaması halinde sertifika alır.

songül

merhaba bilgisayarlı modelistlik kursu varmı acaba

admin

Songül: Evet düşündüğünüz eğitim mevcuttur.

seda

kayıtların tümü mü eylülde başlıyor.yoksa 3 ayda bir 6 ayda bir kayıtlar alınıyormu.eskiden daha kolaydı.burada kurs seç yazıyor.seçebilmem için kayıt ol ,mu yazması gerekiyor.lutfen bu defa kayıtları kacırmak istemiyorum ve takip ediyorum.ben bilgisayar destekli muhasebe için takipteyim fakat yinede sizden bilgi almak istiyorum
sevgili admin vevap verirsen sevinirim

admin

Seda: Genel kayıtlar Eylül ayında başlar mayıs ayı sonuna kadar açık kalır. Bazı eğitimler sürekli olduğu için eğitim süresi boyunca yeni kayıtlar alınır.

sinem

İyi aksamlar ben aşçılık kurşuna katılacaktim ama her ismek kursunun verildiği yerde oluyor mu yoksa özel bir merkezi var mi

admin

Sinem: Üsküdar’da İsmek Mutfak sanatları okulu açıldı. İncelemeni öneririm.

Lale

Ben oğlumu kuran kursuna yollamak istiyorum
Bana yardımcı olabilir misiniz teşekkürler

admin

Lale: Çocuğunuz 7-21 yaş arasında ise kursiyer.ismek.org adresinden kaydını yapabilirsiniz.

Nurullah

Selamun aleykum ben wep tasarım kursuna başvuru yapmak istiyorum ama şuan devam eden kurs var eylülde alınacak başvurular 2017 yılındamı dersleri başlayacak yoksa bu yıl içinde mi başlayacak şimdiden teşekkürler

admin

Nurullah: Ve aleyküm selam Web Tasarım kurs kayıtları Eylül ayı ilk haftası başlar. Eğitimler ise 1 ay sonrasında Ekim ayında başlar.

Ahmet Aslan

Slm inşaat üzerinden mesleki kurslarımız eğitimleri nerden verilmektedir tskr

admin

Ahmet: Ne tür bir branş düşünüyorsunuz?

ebru

merhaba ben yabancılar için Türkçe öğretimi yapmak istiyorum. yardımcı olur musunuz?

admin

Ebru: Kursiyer.ismek.org adresinden kayıt olabilirsin.

Dilara

Merhabalar. Bu dönem yaz kursları açıyor musunuz acaba yetişkin insanlar için?

admin

Dilara: İsmek yaz kursu kayıtları başladı. Bu yıl 9-21 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik eğitim verecektir.

Zeynep

Merhaba ben 15 yasindayim ve fransizca dersi almak istiyorum her ismek merkezlerinde bu dersler var mi ? Ve 3 ay tatilde kayit yaptirma imkanimiz var mi ?

admin

Zeynep: 9-21 Yaş arası çocuk ve gençlere yönelik olan İsmek yaz kurslarından yararlanabilirsin. Kayıt olmak için kursiyer.ismek.org adresini kullanabilirsin.

feride

Merhaba ben oğlumu resim kursuna vermek istiyorum bu konuda çok başarılı en kısa zamanda bana dönerseniz sevinirim oğlum 8 yaşında

admin

Feride: İsmek yaz kursları alt yaş sınırı 9 olup, çocuğunuzun yaşı şuan için uygun değildir.

MERAL

BİLGİSAYR ÜZERİNE KURSA GTSEM NE GBİ BİR İS YERİNE GREBİRİM MESLEK ÜZERİNE İSTYRUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

esra

kayıtlarda eski tarihler var 2016 için 21 yaş üstü yaz kurslarınız yok mu?

admin

Esra: Yaz kursları sadece 9-21 yaş arası çocuklar ve gençler içindir.

Gizem

Kayıt nasıl yapıcam interneten yapamadım yardım lazım

admin

Gizem: Tam olarak nerede takıldınız?

Oğuz

Sayın ilgili. Haftasonu arıcılık kursları ne Zaman başlayacak. Yardımcı olur musunuz. Teşekkürler. Saygılar

admin

Oğuz: Eylül ayında başlayacak olan genel kayıtları beklemelisin.

ayse

Yaz kuran kursu var mı acaba? Ben ihl mezunuyum ismekte kurani kerim öğreticiliği yapmak istiyorum ama belirli bir başvuru tarihi var mı

admin

Ayşe: İsmek kurslarında usta öğretici olmak için kariyer.ismek.org adresinden online başvuru yapabilirsin.

ayse

Çok teşekkür ederim. Başvuru yaptım ama camilerde geçici kuran kursu hocalığı yapılıyor ismekte de böyle bir şey var mı yardımcı olursanız çok memnun olurum

Sahin

Merabalar ben bilgisayar yazılım ve programlama üzerine bölüm olup olmadığını nasıl öğrenebilirim acaba kayıtlar eylülde basliycakmis siteye baktım yazılım programlama dersleri gördüm fakat aradigimda yazılım üzerine olmadığını söylediler bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim Teşekkürler

admin

Şahin: Bilişim teknolojileri alanında yer alan branşları inceleyiniz.

tugce

2016 hızlı klavye kullanımı kursu var mı varsa nerelerde olucak acaba bilgş verirmisiniz.?

admin

Tuğçe: Eylül ayında başlayacak olan genel kayıtlarda başvuru yapabilirsiniz.

Sahin

Mrb bilişim teknolojilerini inceledim programlama dersleri var fkt hangi ilçedeki ismek veriyör bu kursu onu bulamadım çünkü Samandıra ismegi aradigimda programlama dersi yok denmisti bilgilendirirseniz sevinirim

Mükerrem

Merhaba admin ben çocuklara yönelik ne gibi eğitimler verilmektedir bunu oğrenmek istiyorum 10 yaşinda yeğenim vsr çok güzel çizimleri var bu alanda eğitim alabilir mi teşekkür ederim

admin

Mükerrem: 9 Yaş üzeri çocuklar için İsmek yaz kurslarında 100’den fazla eğitim seçeneği bulunmaktadır.

ulviye

Ben ortaögretim mezunuyum ön muhasebe ögrenmek istiyorum bunun icin uygunmuyum bu dali ogrenmek cok istiyorum yardimci olurmusunuz 😔

admin

Ulviye: Tabii ki öğrenebilirsiniz.

ayşe

4,6yaş çocuk eğitimi kursları neden anadolu yakasında yok lütfen anadolu yakasında da açılabilirmi açık öğretim çocuk gelişimi okuyorum seneye mezun oluyorum ama örgün eğitim almak istiyorum

Suraaltnsy

3-6 yaş çocuk gelişimi kayitlari basladi mi acaba nezaman baslar

admin

Sura: Yetişkinlere yönelik eğitimler Eylül ayında başlayacaktır.

Beste

Ön kayıt yaptığımda yedek listesine alındığım yazıyordu. Bugün tekrar online baktım ve kaydınız kurs merkezi tarafından kesin kayıda dönüştürülmüştür yazıyor. Şimdi ben kayıt olmuş mu oluyorum acaba ?

admin

Beste: Evet eğitim almaya hak kazandınız. Hayırlı olsun

Ömer

Pastacı çırağı kayıtları ne zaman başlıyor öğrene bilirmiyim numaramı yazıyım isterseniz

admin

Ömer: Yetişkin kursları için kayıtlar Eylül ayında başlayacaktır. Numaranızı yazmayın başvuru için kursiyer.ismek.org adresini kullanınız.

gökhan

mesela kasaplık kesım öğrenmek isterim boyle bir kursunuz varmı

admin

Gökhan: Evet İsmek Perakende Okulunu inceleyiniz.

Melek

Tüm yıl branşlarınizi görmedim.nerede bulabilirim acaba

admin

Melek: Kursiyer.ismek.org adresinden tüm branşları görebilirsiniz.

naz

aşçılık kursunuz ne kadar devam etmektedir yani başlangıç ve bitiş suresı kaç aydır ?

admin

Naz: Aşçı Çırağı, Aşçı Yardımcısı hangi branşı sordunuz?

Kevser

Sabah, öğle, akşam ve tam gün.. Peki hangileri hangi saatler arasında?

admin

Kevser: Sayfada aradığınız bilgiler yer almaktadır.

sena

suan da kayit yapabilir miyim

admin

Sena: Genel kayıtları Eylül ayında başlayacaktır.

sena

grafik tasarim kursuna gitmek istiyorum
yardimci olur musunuz

Deniz

merhaba emlak danışmanlığı kursu varmı? ben Sultangazide ikamet ediyorum varsa en yakın kursu belirtirmisiniz lütfen.

admin

Deniz: Evet ilgilendiğiniz branş yer alıyor. Eğitimi verilen kurs merkezlerini kursiyer.ismek.org adresinden görebilirsiniz.

sibel

ben esenyurta oturuyorum 26 yasındayım ve hasta kabul kursuna gıtmek istıyorum fakat calışıyorum hafta sonu kursunuz varmı ve nasıl basvurabilirim ilginize teşekkurler

admin

Sibel: Eğitim saatleri kurs merkezlerine göre değişmektedir. Detayları kursiyer.ismek.org adresinden görebilirsiniz.

Burcu

Kaydımı şuan yapsam olur mu

admin

Burcu: Kayıtlar başlamadan başvuru mümkün değildir.

Seda ÖZKARA

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2003 mezunuyum maalesef atamam mümkün olmadı. İsmek’te öğretmenlik yapabilme imkanım var mi. Varsa bunun yolları nelerdir.İlginiz için teşekkürler…

admin

Seda: İsmek iş başvuruları kariyer.ismek.org adresinde yapılmaktadır. Lütfen inceleyiniz.

tuba

sadece yazın mı kurslar sürekli devam etmiyor mu

admin

Tuba: Yazın 9-21 yaş arası çocuk ve gençler için yaz kursları bulunmaktadır. Eylül ayında ise yetişkinlere yönelik eğitimler başlamaktadır.

Zafer

Maltepe İSTANBUL ikamet adresim Ahşap gemi maket kursu kış dönemi var mı?

admin

Zafer: Evet katılabilirsiniz.

nedim

aşçılık çırağı kaç ay sürüyor yani başlangıç ve bitiş süreleri nedir? birde haftanın kaç günü olur

admin

Nedim: Bu bilgiye kursiyer.ismek.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayşe Nesrin Kopan

İsmekte ilkyardım kursu veriliyormu? verilmiyorsa ilkyardım kursu sınıafı açılabilirmi

admin

Ayşe: Henüz bu tür bir branş bulunmamaktadır.

Asiye

43 yaşındayım mesleki kurslara katılıp iş bulabilirmiyim.tezgahtarlık gibi

admin

Asiye: Yaşınız kurslara katılmak için sorun teşkil etmez. Başarılar dileriz.

uran

merhabalar! TC vatandas ile 4 senedir evliyim. Henüz TC vatandas olamadim yani TC kimlik numaram yok yabanci kimlik numara ile kayit icin basvurabilirmiyim acaba TSK

admin

Uran: Evet yabancı kursiyer giriş kısmına tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Gülperi

Mrb. Kayıt ol dan kayit yapamiyorum bilgilerim kesinlikle dogru hata oluştu yazıyor nufusa kayitli oldugum ilin önemi var mi ki çünkü istanbul değil

admin

Gülperi: Kayıtlar 5 Eylül’de başlayacaktır.

Hatice

Merhaba sizden ricam ben İngilizce kursuna katılmak istiyorum. Fakat çalıştığım için gündüz yapılan kurslara katılmam imkansız akşam İngilizce kurs veriliyormu beni bu konu hakkında bilgilendirir misiniz teşekkürler

admin

Hatice: Kursiyer.ismek.org sayfasında kurs gün ve saatlerini görebilirsiniz.

Dilek

Ben elbise dikim kursuna gitmek istiyorum ama hangi İsmek kursunda var bulamıyorum

admin

Dilek: Merak ettiğin bilgiye kursiyer.ismek.org adresinden ulaşabilirsin.

beyza

merhaba ben 2016 – 2017 yılı arapça ve ingilizce kurslarınıza katılmak istiyorum kursiyer.ismek.org sitesine ulaşamıyorum. bide online kayıtlar basladımı?

admin

Beyza: Anlık kesintiler yaşanabilmektedir.

yasmin

Selamin Aleyküm Ben kursa basvuru yapmak istyorum ama Okumuyorum Ortaokul diplomam da yok Uygunmudur sizce?

admin

Yasmin: Ve aleyküm selam kurs kayıtlarında mezuniyet ve diploma bilgisi istenmez. Başvurabilirsiniz.

Beytullah

Klarnet kursu mevcutmudur her ismek subesi verio mu bu kursu

admin

Beytullah: Evet klarnet eğitimi mevcut olup belirli merkezlerde bulabilirsiniz.

esengül

Merhabalar ben moda tasarım bölümü istiyorum bütün ismeklerde bu bölüm varmı ve şartları nedir. teşekkürlet

admin

Esengül: Ulaşım sıkıntınız yoksa İsmek moda okuluna başvurmanızı öneririm.

Sema

2002.li birisi fitness bölümüne giremezmi ?

admin

Sema: 16 Yaş üzeri olan herkes kayıt olabilir.

arzu

Merhaba
Ben bu kurslara katılıp meslek edindirme.çalışmak istiyorum yerleştirme yapılıyormu kurs bitiminde büyük m ağazalarda satışta çalışmak istiyorum…lütfen bilgi verin.işe ihtiyacım var.teşekkurler

admin

Arzu: Normal kurslarda bu tür bir imkan olmayıp, İsmek perakende okulu istediğiniz imkanı sunabilir.

öznur

c.tesi günleri ismek açıkmı acaba

admin

Öznur: Eğitimler başladığında Cumartesi ve Pazar günleri açıktır.

Nuray

Slm, ben bayan kuaför kursu eğitimi almak istiyorum. Ataşehir de nerde var yardımcı olurmusun.

admin

Nuray: Bu tür bilgileri kursiyer.ismek.org adresinde görebilirsiniz.

Nuray

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden tşk ederim.

Hilal

Meraba ben siteye kaydoldum fakat bana sunulan kurs yerleri benim bulunduğum yerle alakası yok ve pastacilik , perakende kursu sunuluyo bana benim istedigim dal değil yardimci olurmusunuz lütfen 🙂

admin

Hilal: Kayıtlar başlamadan önce giriş yaptığınız içindir.

Deniz

Merhaba. Ben çello, bilgisayar programlama temelleri ve wep tasarımı kursları hakkında başvuru yaptıktan sonra mülakata tabi tutulup tutulmadığımızı merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

admin

Deniz: Öncelikle aynı alanda iki branş seçebilirsiniz. Müzik ve Bilişim farklı alanlardır.

semra

Merhabalar.Ben geçen yıl “ney” kursuna katılmıştım fakat kursa 2 3 ay kala kursu bıraktım acaba bu yıl tekrar kayıt yaptırabilirmiyim.(ney kursu için)

admin

Semra: Aynı branşa tekrar kayıt olma imkanınız bulunmuyor.

kemal

selamın aleyküm elektrik elektronik kurslar mevcudmu ismekde?

admin

Kemal: Bu tür eğitimleri Halk Eğitim ve İşkur kurslarında bulabilirsiniz.

sevinç

Merhaba, kayt sitesinde bir problem mi var acaba bilgilerimi girdikten sonra girmeye çalışıyorum ama siteye girilmiyor.

admin

Sevinç: Kayıtların ilk günleri anlık kesintiler yaşanabilir.

gulşen

İsmen spor kursuna kayıt olmak istiyorum ama sayfa açılmıyor

admin

Gülşen: Kayıtlar ilk başladığında sunucuda yoğunluk nedeniyle anlık kesintiler olabilir.

bilnur

dün geceden beridir bilgisayarın başındaym “Yoğunluktan dolayı erişim sağlanamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” diyip diyip duruyor bi çözüm bulunsun şuna rica ediyorum

hacer azak

Geçen sene kayışdağı yemek kursuna katıldım onun bir üst seviyesi varmış küçükyalıda bana telefon yada adres verirmisiniz,

admin

Hacer: Size en yakın kurs merkezini kursiyer.ismek.org adresinden görebilirsiniz.