Avcılar Halk Eğitim Merkezi

Avcılar Halk Eğitim Merkezi
Güneyi Marmara Denizi Doğusu ise Küçükçekmece Gölü ile çevrili bir ilçe Avcılar bir zamanlar balıkçı köyü olan, şimdilerde ise İstanbul’un parlayan yıldızı haline gelmiştir. İçerisinden geçen E-5 (D-100) Karayolu ile ulaşımı en kolay yerler arasında yer almaktadır. 1992 Yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuş ve 10 mahalleden oluşmaktadır. Yarım milyona yaklaşan nüfusu ile aynı zamanda eğitim üssü olduğu söylenebilir. İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü burada bulunmaktadır. Bu sayfada biz Avcılar Halk Eğitim Merkezi ve sağladığı imkanları ele alacağız. 1992 Yılında faaliyetlerine başlamış olan kurum Ambarlı mahallesinde bulunmaktadır. 15 Farklı alanda yaklaşık 50 branşta eğitim vermektedir.
Avcılar HEM
Ambarlı Mahallesi Cumhuriyet Cadddesi Lojman Sokak No:22
0212 509 56 40

Avcılar HEM Branş Listesi
Eğitim Listesi

Bilgisayar İşletmenlik, Web Tasarım, Grafikerlik
Sahre Köksal yönetiminde hizmet veren Avcılar Halk Eğitim Merkezi kurslarında ilk olarak ele alacağımız alan Bilişim Teknolojileri olacaktır. Çünkü günümüzde en çok tercih edilen kurs ve mesleklerden biri haline gelmiştir. Kursumuzda bu alanda 3 farklı branş bulunmaktadır. İlk olarak bilişime giriş olan Bilgisayar kullanımı ile başlayalım. Şayet bilgisayar kullanma konusunda sıkıntınız yoksa sizler için diğer mesleki eğitimler olan Web Tasarım önerilmektedir. 192 Saat sürecek olan eğitimler ise Statik İnternet siteleri tasarım ve yayınlama konusunda bilgi ve deneyim sahibi olacaksınız. Bir diğer branş ise Grafikerlik olup, hem matbaalar, hemde Web Tasarım ajanslarının ihtiyaç duyduğu bu meslek size bir çok imkanı beraberinde getirecektir.

Avcılar Yabancı Dİl Kursları
Bölgenin eğitim merkezi haline gelen Avcılar’da bir çok özel kurs bulunmaktadır. Bunlardan büyük bir bölümü yabancı dil eğitimleri için faaliyet göstermektedir. Fahiş fiyatlarla eğitim almak yerine Avcılar HEM’de bulunan 5 farklı yabancı dil eğitiminden yararlanabilirsiniz. Şuan için eğitimi verilen branşlar arasında İngilizce, Arapça, Almanca, Rusça ve İspanyolca olduğu görülmektedir.

Bay / Bayan Kuaförlüğü
Yaşadığınız yer Avcılar dahil Türkiye’nin her yerinde geçerli bir meslek kuaförlük hem erkekler, hemde kadınlar için önemli bir sektör ve iş kaynağı haline gelmiş durumdadır. Güzellik ve Saç Bakımı alanında verilen eğitimlerden biride hem bayan, hemde erkek kuaförlüğü üzerine eğitimler bulunmaktadır. Kendi iş yerinizi açmak için Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi kalfalık ve ustalık sınavlarına katılarak belge almalısınız.

Ön ve Bilgisayarlı Muhasebe
Özellikle iş hayatına atılacak gençlerin sıkça tercih ettiği mesleki eğitimlerden biri Finansman olup, Avcılar Halk Eğitim Merkezi kurslarında iki seçenek bulunmaktadır. Her hangi bir bilgisi olmayanlar için ön muhasebe bu konuda temel düzeyde bilgisi olanlar ve bu işleri bilgisayar üzerinden daha hızlı yapmak isteyenler içinde bilgisayar destekli muhasebe eğitimleri verilmektedir.

Diksiyon
Branş listesinde öne çıkan eğitimlerden son olarak kişisel gelişim alanında en çok tercih edilen bir kursu Diksiyon eğitimlerini ele almak istiyorum. İş hayatında olduğu gibi sosyal hayatta da çok fazla etkisini göreceğiniz bu eğitim sizi sözü dinlenir hale getirecektir. Çünkü Türkçeyi çok iyi kullanırken, ses tonunuzu ise en ideal halde kullanmayı öğreneceksiniz.

Avcılar İsmek Kurslarını İncelemeyi Unutmayın
İstanbul’da yaşayanlar biliyorsunuz sanat ve meslek kurslarında oldukça şanslıdır. Çünkü Dünya’nın örnek aldığı eğitim kurumu İsmek hizmet vermekte olup, ilçemizde 3 farrklı noktada bulunmaktadır. Avcılar, Parseller ve Firuzköy şubelerinden hiç bir ücret ödemeden 400’den fazla branşta kurs desteği alabilirsiniz.

Avcılar Açıköğretim Okulu
Kurum sadece sanat ve mesleki eğitimler ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda yarım kalan eğitimini dışarıdan tamamlamak, devam etmek isteyenler için Ortaokul, Lise ve Meslek Lisesi düzeyinde eğitim vermektedir.

Üniversiteye Hazırlık Kursu Açılıyor
Dershanelerin kapanması ile birlikte üniversiteye hazırlık kursları okullar ve halk eğitim merkezleri tarafından gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda Avcılar’da yaşayan lise mezunları LGS/LYS hazırlık kursları için ücretsiz eğitim alabilirler. Başvuru yapmak için kurs merkezine bizzat gelmelisiniz.

Halter’de Büyük Başarı Elde Ettiler
Avcılar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünde Halter Kursu açan kurum verdiği eğitimler ile müsabakaya katılan kursiyerlerin başarısına sahne oldu. Arnavutköy’de yapılan Yıldızlar ve Gençler Halter İl Birinciliği Müsabakalarında 7 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandılar.

Estetisyenlik Kursiyerleri Belgelerini Aldılar
Avcılar’da bir ilki gerçekleşen Halk Eğitim Merkezi güzellik alanında kendini geliştirmek ve meslek haline getirmek isteyenler için Clean Lazer firmasının sağladığı cihaz ile Lazer Epilasyon kursları gerçekleştirildi. Eğitime katılan ve başarılı olanlara sertifikaları dağıtıldı.

Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi
HEM kadar önemli bir diğer kuruma ise ilçemiz 2014 yılında kavuşmuş olup, Avcılar’da Mesleki Eğitim Merkezi kurulmuştur. Yer olarak Cihangir mahallesinde hizmet veren kurumda çıraklık, kalfalık ve ustalık belgesi almak isteyenler için hızla gelişmeye devam ediyor.

İsmek Avcılar Kursları
İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri olan Avcılar’da tek eğitim merkezi HEM olmayıp, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezinin kursları yer almaktadır. İsmek Avcılar’da ilçe merkezi, Parseller ve Firuzköy semtlerinde hizmet vermektedir. Daha fazla detaya ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.istanbulkurslari.com/ismek-avcilar/

Avcılar Belediyesi Kursları
Bu ilçede ücretsiz yararlanabileceğiniz kurslardan biride Avcılar Belediyesine ait olup, hem diğerleri gibi alt yaş sınırı bulunmamaktadır. 7’den 70’e çocuk ve yetişkinlere yönelik ilçenin çeşitli yerlerinde hizmet veren Avcılar Belediyesi Kursları daha çok kültür ve sanat ağırlıklı olup, mesleki eğitimler kısmen verilmektedir. Hatta müzik alanında kendini geliştirmek isteyenler için belediyenin konservatuvarı bulunmaktadır.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

17 Yorum

 1. Tugce

  Şu anda üniversite okuyorum kendimi geliştirmek için okudugum meslek adına kursa yazılmak istiyorum. Üniversiteye gitmem kayıt için sorun olurmu.

  • admin

   Tuğçe: Üniversite eğitimine devam etmeniz sorun olmaz. Sadece belirli bir oran üzerinde devamsızlık yapmamalısınız.

 2. Ali cingöz

  Ben erkek kuaförü yüm kalfalık ustalık usta öğretici belgem var lazer epilasyon Kursu almak istiyorum mesleğimde kullanmak istiyorum ne yapmam lazım

  • admin

   Ali: Halk eğitim merkezine gelerek kayıt olabilir ya da aynı şekilde İsmek kurslarından ücretsiz eğitim alabilirsin.

 3. Aslı

  İyi günler Ben cilt bakım ve estetisyenlik kursuna yazıldım hafta içi kaç gün olduğunu öğrenecektim

 4. Hayrunisa

  3 boyutlu çizim solid works ve autucad programı da egitime dahil mi

  • admin

   Hayrunisa: Katılmak istediğiniz eğitimle ilgili yeterli başvuru olması halinde Branş listesine dahil edilir.

 5. Fehime

  Çocuk Gelişimi kursu için kayıt ne zaman bitiyor?

  • admin

   Fehime: Halk Eğitim Merkezlerinde yılın 12 ayı kayıt olabilirsiniz. Kurslar ise belirlenen kursiyer sayısına ulaşıldığında başlar.

 6. Erdeniz Karayün

  Ben kaynak üzerine ustalık belgesi almak istiyorum bunun için ne yapmmam gerekir

  • admin

   Erdeniz: Avcılar mesleki eğitim merkezine müracaat etmelisiniz.

 7. Banu

  7 8 yaş çocuklar için satranç kursu var mı? Varsa nerede, nasıl iletişime geçebilirim

  • admin

   Banu: Avcılar merkezde Barış Manço kültür merkezine gelebilirsiniz. Avcılar Belediyesi kurslarından ücretsiz yararlanın.

 8. Şehriban Abı

  Kurslar ne zaman başlıyor araştırıyorum ama bulamadım

  • admin

   Şehriban: Dilediğiniz zaman kayıt olabilirsiniz. Belirlenen kontenjan dolduğu an eğitimlere geçilir.

 9. sedanur tenbel

  ahsap boyama kursuna kayıt olmak istiyorum yardımcı olursanız sevınırım tel no *** *** 64 27 lutven beni kayıt edın cok istıyorum

  • admin

   Sedanur: Kayıtlar kurs merkezinde bizzat yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.