Bilge Adam Yaz Okulları

Bilge Adam Yaz Okulları
Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlere özel bir eğitim kurumundan bahsedeceğim. Bilişim alanında yaklaşık 20 yıllık tecrübesi bulunan bir marka Bilge Adam 1997 yılından beri yaklaşık 700 kişilik uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. İlk olarak sadece kurs olarak hizmet verirken geçen süreç içerisinde kolej düzeyinde eğitim sistemini hayata geçirmiştir. Bu sayfada asıl dikkat çekmek istediğim ise çocuklar ve gençler için yaz aylarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlayacakları Bilge Adam Yaz Okulu uygulaması olacaktır. Bu yıl bir ilke imza atacak olan kurum İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için yazılım, tasarım ve robotik eğitimler verecektir.

Bilge Adam Yaz Kursları

Bilge Adam Yaz Okulu Nedir?
Okulların tatil olması ile birlikte Türkiye’nin her yerinde ücretsiz ve ücretsiz yaz kursları ve yaz okulu haberleri bir biri ardına geliyor. Bu sayfada İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayan öğrencilerin yararlanabilecekleri Bilge Adam Yaz Okulları uygulamasından bahsedeceğiz. Diğer yaz okullarından farklı olarak çocukların geleceğine yönelik meslek seçimlerinde önemli rol oynayacak eğitimler bulunmaktadır.

Yazılım, Tasarım ve Robotik Eğitimler Bulunuyor
Bilge Adam Yaz Okullarında klasik yabancı dil, spor vs eğitimleri yerine daha çok bilişim alanında eğitimler bulunmaktadır. Eğitimler sadece teorik olmayıp, aynı zamanda bol uygulamalı geçecektir. Kodlama (Programlama), Algoritma, Robotik, 3D Tasarım ve 3D Print şeklinde planlanmıştır. Kurslarda en çok dikkat çeken eğitim Kodlama (Programlama) olup, özellikle İnternet sitelerini yapmak için en az bir kodlama dili bilmek gerekir.

Kodlama En Kolay Çocuk Yaşlarda Öğrenilir: Türkiye’de daha yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bilişim teknolojileri alanında aranan nitelikli eleman açığı her geçen gün artıyor. Buradan size önerimiz çocuklarınızı kodlama konusunda eğitim almasını sağlamanızdır. Çünkü kodlama en kolay çocuk yaşta öğrenilir. Erken yaşlarda kodlamanın en önemli aşaması olan koşullar, döngüler, sıralama ve diziler daha akılda kalıcı olmaktadır. Kodlama öğrendiğinizde hayal ettiğiniz oyun, uygulama ve İnternet sitesini kolayca yapabilirsiniz.

Kodlamanın Temeli Algoritma
Bilişim teknolojileri alanında bilgiler hep bir biri ardına gelir ve tamamlayıcıdır. Kodlamaya geçmeden önce bu işi öğrenmek isteyenler için öncelikle algoritma mantığı öğretilmektedir. Günlük hayatta bile bir çok problemin çözümlenmesinde gerekli olan algoritma mantığını bu eğitimlerde öğreneceksiniz.

Eğitimler Eğlenceli ve Kolay
Bilge adam yaz okulları çocuklara kodlamayı klasik yöntemle öğretmek yerine daha eğlenceli yöntemler ile öğretmektedir. Çünkü JavaScript yada C# klasik yöntemle öğretildiğinde zor ve sıkıcı gelecektir. Bunun için sizlere kodlamayı daha kolay hale getiren bazı alt yapılar kullanarak öğreteceğiz.

Code.org Kodlama öğrenmek isteyenler için önerdiğimiz projelerden biri Code.org olup, projenin arka planında Microsoft’un sahibi Bill Gates ve Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg gibi ünlü isimler bulunmaktadır. Code.org ABD’de kodlama öğrenimini kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak için hazırlanmış bir projedir.

Tynker Özellikle görsel programlama alanında kendini geliştirmek isteyenler içinde yine eğlenerek öğreneceğiniz bir program Tynker görsel programlamanın mantığını öğreterek proje geliştirmenizi sağlıyor. Yeni bir yazılım olmasına karşın yurt dışında okullarda çoktan kullanılmaya başlandı.

Kodable Bu işi sevdirerek öğretmeye kararlı olan yazılımcılar ilkokul çağındaki çocuklar içinde Kodable isimli yazılımı geliştirdi. ABD’de çok yaygın olarak kullanılan Kodable basit bir arayüze sahip olup, programlama konusuna çocukları teşvik ediyor.

Touch Develop Bu alanda geliştirilmiş yazılımlardan sanırım en gelişmişi Touch Develop olmalıdır. Microsoft tarafından geliştirilmiş olan Touch Develop sadece bilgisayar ile sınırlı kalmadan akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarda kodlama yapmanıza imkan sağlıyor. Hemde Windows, Linux, Mac hiç fark etmeksizin tüm işletim sistemleri ile uyumludur.

Robot Programlama Eğitimleri
Bilge adam yaz okulları sadece bilişim teknolojileri ile sınırlı kalmadan aynı zamanda çocuklar için robot programlama eğitimleri vermektedir. Robotik eğitimler için çocuklar ve gençleri iki gruba ayıran kurum ilkokul dönemindeki çocuklar için WeDo 2.0 kullanılırken ortaöğretim dönemindeki gençler için eğitimlerde Lego Mindstorms ev3 eğitim seti kullanılmaktadır.

Kurslar 2 Hafta Sürmektedir
Yaz okulu denince genelde yaz tatilinin 2-3 aylık gibi bir süreci akla gelmektedir. Fakat bilge adamda eğitim süreci daha kısıtlı olup, her grup sadece 2 haftalık eğitimlere tabii tutulmaktadır. Eğitimler hafta içi 10:00 ile 13:00 arası olup, tam gün eğitim almak isterseniz kurs yöneticinize danışmanız gerekir. Bilge adam yaz kursları için 5 farklı grup olup, size uygun tarihlerden birine kayıt olabilirsiniz.

  • 20 Haziran – 01 Temmuz 2016
  • 11 Temmuz – 22 Temmuz 2016
  • 25 Temmuz – 05 Ağustos 2016
  • 08 Ağustos – 19 Ağustos 2016
  • 22 Ağustos – 02 Eylül 2016

Ücret 900  TL (KDV Dahil)
Evet arkadaşlar Bilge adam yaz okulları çocuklar ve gençler için hazırladığı bu 2 haftalık kurslar için sizlerden ücret olarak 900 TL talep etmektedir. İndirim yapılır mı? onu kurs yöneticinizle yüz yüze görüşmeniz gerekir.

İstanbul, Ankara ve izmir’de
Bu eğitimlerden yararlanmak isteyen İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri yararlanabilir. 3 Tanesi İstanbul’da olmak üzere 5 farklı şubesinde eğitim verilmektedir. Eğitimi verilecek olan kurslar ve iletişim bilgilerine aşağıda göz atalım.

Bakırköy: Zeytinlik Mahallesi Fişekhane Caddesi No:14
Beşiktaş: Barbaros Bulvarı No:13
Kadıköy: Caferağa Mahallesi Hasırcıbaşı Caddesi No:20
Ankara: Karanfil sokak No:50 Kızılay
İzmir: Hürriyet Bulvarı Niyazi Ersoy İş Merkezi K:3 No:8 Çankaya

Evet değerli arkadaşlar daha fazla bilgi almak için yukarıda yer alan şubeler ve 444 33 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Güzel bir gelecek için, iyi bir başlangıç yapmalısınız.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

1 Yorum

  1. köksal

    Yaş sınırı var mı varsa kaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.