Eyüp Belediyesi Yaz Okulları

Eyüp Belediyesi Yaz Okulları
İstanbul’da okulların kapanması ile birlikte milyonlarca çocuk ve genç uzun bir tatile çıkıyor. Yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirmek, çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak için şehrin dört bir yanında yaz okulu uygulaması başlıyor. Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz İBB yaz kursları uygulamasından sonra şimdide Eyüp Belediyesi Yaz Okulları 2016 yılında sizleri bekliyor.

Eyüp Belediyesi Kursları

Eyüp’te Yeni Nesil Yaz Okulları Başlıyor
Her yıl geleneksel hale gelen eğitimler bu yılda kayıtlara başladı. Eyüp ilçesinde yaşayan çocuk ve gençlere yönelik olan kurslarda bu yıl 6 bin kişiye eğitim verilmesi planlanıyor. Sadece eğitimlerle sınırlı kalmayıp, aynı zamanda çocuklara bir birinden özel hediyelerin dağıtılacağı kurslara mutlaka katılmalısınız.

Tüm Eğitimleri Bir Arada bulacaksınız
Eyüp Belediyesinin yeni nesil yaz okulu uygulamasında adeta yok yok spordan, sanata, dini ve değerler eğitimine kadar aradığınız her şeyi bulacağınız kurslar aynı zamanda gezi ve etkinliklerle yeni yerler tanıma imkanı sunuyor. Şimdi dilerseniz bu yıl Eyüplü çocuk ve gençler için hangi eğitimler sağlanıyor bir bakalım.

Spor Aktiviteleri: Sağlıklı bir hayatın en önemli unsura spor alışkanlığını çocuk yaşta edinmeleri için çocukların severek katılacağı Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Tenis, Satranç ve Uzak Doğu Sporları ile tehlike karşısında kendinizi savunma eğitimleri alacaksınız.

Dini ve Değerler Eğitimi: İstanbul’un Fetih edilmesi ile birlikte Müslümanların ilk yerleşim yeri haline gele Eyüp’te dini ve değerler eğitimi olmazsa olmazlardandır. Çocuklarınızın yaz okulunda hem yeni yetenekler hemde dinini ve kerim kitabımız Kur’an öğrenmeleri için Eyüp Belediyesinin sunduğu imkanlardan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Bu alanda Kur’an-ı Kerim, İlm-i Hal, Siyer ve Peygamberler Tarihi ile Müslümanlığın ilk yayılışına kadar bir çok kutlu bilgiyi burada öğrenecekler.

Atölye Çalışmaları: Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi bu kurslarda yok yok sevgili dostlar çocuklar ve gençlerimizin yeteneklerini ortaya çıkaracak olan atölye çalışmalarında gelenekse sanatlardan, müzik, tiyatro ve drama eğitimlerine kadar her şeyi bulacaksınız. Aynı şekilde Resim ve Ebru sanatı ile bu yaz her zamankinden daha dolu ve güzel geçecektir.

Yabancı Dil: Günümüzde en gerekli unsurlardan biri haline gelen Yabancı Dil eğitimlerini de bulacağınız kurslarda en çok tercih edilen 3 farklı dil İngilizce, Arapça ve Atalarımızın bize mirası olan Osmanlıca öğrenmek için yaz tatilini değerlendirin.

İstanbul’u Geziyoruz Uzun bir eğitim maratonundan çıkmış olan çocuklarımızı daha fazla sıkmamak için eğitimlere sık sık ara vererek İstanbul’un en çok sevilen yerlerini gezerek birlikte eğleneceğiz. Sevgili çocuklar nerelere mi gideceğiz? eğlence hayatının en önemli yerlerinden biri Vialand yanı sıra gelmiş geçmiş tüm eserlerin küçük boyutlu hallerini bulacağınız Miniatürk, 1453 Panorama Müzesi ve Atatürk Arboretumu gezeceğimiz yerlerin başında gelmektedir.

İlçe Genelinde 4 Farklı Noktada Eğitim Verilecek
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın yaptığı açıklamada bu yıl kurslara 6 bin çocuk ve gencin katılmasını beklediklerini belirterek eğitim yeri olarak 4 farklı yer ayarlandı. Bunlar Eyüp Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Alibeyköy Spor Kompleksi, Yeşilpınar Cumhuriyet Ortaokulu ve Kemerburgaz Osman Yumuk Spor Kompleksi olarak gerekli eğitimler için tahsis edilmiştir.

Başvurular kurs merkezlerinde bizzat yapılmakta olup, şimdiden tüm çocuk ve gençlere başarılar diliyorum. Bu kurslarda yeni sanatçılar ve sporcu yeteneklerin keşif edilmesini temenni ediyorum.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.