İsmek Esenyurt

İsmek Esenyurt Kursları
Aradan geçen 10 yıllık süreçte bir yerleşim yerinin kaderi bu kadar mı değişir? diyeceğiniz bir yer Esenyurt 1990’lı yıllarda her yeri çamur deryası olan Esenyurt merkezine ulaşmak için ayaklarımıza poşet bağladığımızı hiç unutmam. Yerel yöneticilerin değişimi ve 2008’de ilçe oluşu birlikte kaderi hızla değişen Esenyurt da şuan tüm imkanları bulabilirsiniz. Onlardan biride gelişmiş sanayi alanları ile bütünleşen sanat ve meslek kursları olup, HEM, MEM, İşkur ve son olarak İsmek Esenyurt Kursları yaygınlaşarak hizmet vermektedir. Biri ilçe merkezinde olmak üzere Kıraç ve Haramidere semtlerinde hizmet veren İsmek Esneyurt kurslarını tanıyacağız. Dilerseniz öncelikle adres ve iletişim bilgilerine bakarak geçiş yapalım.

Esenyurt Kurs

Yeni Kent Mahallesi Doğan Araslı Caddesi No:206 C Blok Esenyurt
0212 596 33 18

Esenyurt İsmek Branş Listesi
Ücretsiz Eğitimler

Çocuk Gelişimine Yönelik Eğitimler
Halil Özkeçeci ve Emine Karacan Mert yönetiminde hizmet veren Esenyurt İsmek Kurslarında ilk dikkat çeken branş anne ve çocuklarını ilgilendirir nitelikte olup, daha sağlıklı ve başarılı nesillerin yetişmesi için gerekli çocuk beslenmesi eğitimi ve 3-6 yaş çocuk etkinlikleri kursu annelerin bilgi yönünden donanımlı olması, çocukların ise okul öncesi kendilerini geliştirmesi anlamına gelmektedir.

3 Branşta Yabancı Dil Kursları
Hızla gelişen ilçede özel kursların yaygınlaştığını görüyoruz. Büyük bir bölümü yabancı dil eğitimlerine yönelik olup, İsmek Esenyurt kursları sizlerin bu yönünüze hitap eden eğitimleri de ücretsiz sağlamaktadır. İngilizce, Arapça ve Almanca branşında eğitim almak isterseniz İsmek Esenyurt Kursları başlangıç ve temel seviyede eğitimler vermektedir.

Esenyurt da Bilgisayar Bilmeyen Kalmasın
Dikkat çekici eğitimlerden biride Bilişim Teknolojileri alanında olup, bu alanın giriş eğitimi olan Bilgisayar Kullanımı ile ilçede bilgisayar bilmeyen kalmaması amaçlanıyor. Bilgisayar bilgisi olanlar içinde hızlı klavye kullanımı, ofis programları kullanımı yada bilgisayar destekli reklam tasarımı gibi eğitimler yer almaktadır.

Gayrimenkul Sektöründen Payınızı Alın
İstanbul’un her yerinde inşaat, her yerinde bir birinden özel daireler yükseliyor. Alım, satım ve kiralama işini gerçekleştiren emlak danışmanlarından biri olmak isterseniz İsmek Emlak Danışmanlığı Kursu ile sizde detaylı ve uygulamalı bir eğitim süreci gerçekleştiriyor. Nüfusu hızla artan ilçede sizde Profesyonel bir emlak danışmanı olarak hayal ettiğinizden fazlasını kazanabilirsiniz.

Kuaförlük Kursları İle Güzelliğe Hizmet Edin
İnsanlık var oldukça yaşayacağını düşündüğüm mesleklerden biride kuaförlük olup, bu alanda birden fazla eğitim bulunmaktadır. Onlardan ilki erkek kuaförü olmak isteyenlere yönelik olan saç sakal kesimi, saça geçici ve kalıcı şekil verme, fön, makyaj, manikür ve pedikür eğitimleri ile sadece kuaför değil, oldukça donanımlı güzellik uzmanı olma fırsatını kaçırmamalısınız.

Etkili İletişim İçin Diksiyon
Esenyurt İsmek kurslarında eğitimi verilen branşlara son örnek olarak günlük ve iş hayatında en çok ihtiyaç duyacağınız bir özelliği Diksiyonu ele almak istiyorum. Etkili ve ikna edici iletişim ile güzel bir Türkçe hitap şekli kazanacaksınız. 70 Saat gibi kısa süreli eğitimlerle kısa sürede hayal ettiğiniz noktaya gelirsiniz.

Esenyurt’a Nasıl Gidilir?
Şimdi birazda ilçenin diğer hususlarına bakmak istiyorum. İlk olarak bu ilçeye nasıl ulaşacağınıza bakalım. Konumu gereği ilçenin her yerinde giriş bulunmaktadır. Otoban E-6 olarak tabir edilen yolu kullanacaklar Bahçeşehir’den dönmeleri gerekir. E 5 karayolunu kullanacaklar ile Avcılar, Parseller, Ambarlı, Haramidere gibi mevkilerden giriş yapabilir. Toplu taşıma ile gelecekler içinde Avcılar’dan bir çok dolmuş kalkmaktadır. Aynı şekilde Bakırköy’den gelen İETT otobüsleri ile kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Esenyurt Devlet Hastanesi
Yapımına 2005 yılında başlanmış olup, 2007 yılında tamamlanmış ve ilçe oluşu birlikte muhteşem bir hastaneye de kavuşmuştur. 3 Blok halinde yapılan hastanede akıllı yapı sistemi kullanılmıştır. Acil ve yoğun bakım ünitelerinin de bulunduğu hastanede 20’den fazla bölüm ile hizmet verilmektedir. 100’den fazla doktorun görev yaptığı hastanede son zamanlarda hekimlere saldırı haberleri gelse de alınan önlemlerle bunun geride kaldığı görülmektedir. İlçede sağlık hizmetlerinin yürütülmesi için ayrıca 13 sağlık ocağı bulunmaktadır.

Esenyurt HastaneÖzel Esencan Hastanesi
Bu tür sayfalarda normalde özel kurumlara çok vermeyi sevmesem de ilçeye değer kattığını düşündüğüm sağlık merkezlerinden biride özel esencan hastanesi olup, bir zamanlar küçük bir klinik iken bir anda inanılmaz bir şekilde gelişerek Avrupa standartları üzerinde hizmet veren bir hastane haline gelmiştir. 2011 Yılında yapımına başlanan hastane 2013 yılında hasta kabulüne başlamıştır. Esenyurt Devlet Hastanesi ile arasında sadece 2 dakikalık bir mesafe olup, geçtiğimiz günlerde hastanede bir yakınımı ziyaret etme imkanı buldum ve gördüğüm manzara muhteşemdi binada neredeyse 10’a yakın asansör sistemi bulunuyor. Gelişmiş cihazlarla donatılmış olup, hekimlerinin bilgilerini incelediğimde bu işi çok ciddi yaptıkları görülmektedir.

Esenyurt Üniversitesi
Gelişim ancak eğitim ve eğitilmiş insanlarla mümkündür. Bunun farkında olan ilçe yönetimi Esenyurt’a birde üniversite kazandırmıştır. Esenyurt Üniversitesi 2013 yılında 6 bölüm olarak başlamış olup, ilk yılında 296 öğrenciye eğitim vermiştir. Şuan ki haline baktığımızda 4 Fakülte 2 Yüksek Okulu ve 3 Enstitüsü bulunmaktadır. Kurum hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için http://www.esenyurt.edu.tr yada 444 91 23 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

8 Yorum

 1. Naile

  Ben ingilizce veya arapça kursuna gitmek istiyorum ama saatleri çok önemli benim için iki tane öğrencim var. Saatleri ile ilgili bilgi verebiliyormusunuz

  • admin

   Naile: Kurs gün ve saatlerine kursiyer.ismek.ist adresinden ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz.

 2. Rumeysa karagöz

  Fotoğrafçılık istiyorum bana tardımcı olurmusunuz teşekkürler

  • admin

   Rumeysa: Kursiyer.ismek.ist adresinden fotoğrafçılık eğitiminin olduğu merkezlerini görebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

 3. Fehime

  Merhaba ben iyi bir meslek sahibi olmak istiyorum ama eğitim durumum pek yüksek değil acaba bana yardımcı olabilir misiniz

  • admin

   Fehime: Mesleki eğitimlere dahil olmak için iyi bir okuldan mezun olmanız gerekmez. Branş listesinden severek katılacağınız bir meslek seçmelisiniz.

 4. Erva

  Ben hat yazısı ebru sanatı gibi kurslara gitmek istiyorum

  • admin

   Erva: Tabii ki kaydınızı kursiyer.ismek.ist adresinden Online olarak yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.