İsmek Kurs Saatleri Kaçla Kaç Arası?

İsmek Kurs Saatleri
İstanbul’un en gelişmiş ücretsiz kursu haline gelen İsmek 235 farklı noktada bulunan merkezlerinde 500’dan fazla dalda eğitim verilmektedir. Zorunlu eğitim yaşını tamamlamış olan herkesin herhangi bir ücret ödemeden yararlandığı kurslarla ilgili en çok merak edilen husus kurs saatlerinin kaçla kaç arasında olduğudur. Sizlerden gelen soruların büyük bir bölümü bu yönde olmaktadır.

Hangi Kurs Merkezi, Hangi Branşı Tercih Edeceksiniz?

Kurs saatlerini sormadan önce ilk yapılması gereken hangi eğitime ve hangi kurs merkezinde katılacağınıza karar vermek gerekiyor. Çünkü her branş ve eğitim merkezinin saatleri değişiklik göstermektedir. Örnek Web tasarım kursu A merkezinde öğlen öncesi olurken B merkezinde öğlen sonra, akşam ya da hafta sonu olabilir. Bu nedenle aklınızda bulunması gereken husus kurs merkezlerine göre saatlerin farklı olabileceğidir. Örnek size yakın noktada bulunan kursun saatleri uygun olmazken yakın çevrede bulunan merkezde size uygun saatlerde olabilir. Bu nedenle kurs merkezleri ve eğitimi verilen dalları incelemelisiniz.

İsmek Kurs Merkezlerine Göz Atın: İstanbul genelinde 235 farklı noktada bulunan İsmek kurs merkezlerini yakından görmek için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://enstitu.ibb.istanbul/portal/kursmerkezleri.aspx

Dilediğiniz Kurs Merkezini Seçebilirsiniz: Örnek ben Avcılar’da oturuyorum ve modelistlik eğitimi almak istiyorum. Bu eğitim benim yaşadığım yerde bulunan kurs merkezine yoksa ya da kurs saatleri benim işime uymuyorsa 235 farklı merkezden birini seçebilirim. Tabii ki ulaşım sıkıntısı yaşamayacağınız bir merkez tercih etmelisiniz. Anlatmak istediğim size yakın merkezde bulunan eğitimin saati uygun olmazken başka bir merkezde ilgilendiğiniz eğitimin saati uygun olabilmektedir.

Hafta İçi Sabah, Öğlen, Akşam ve Hafta sonu Eğitim Veriliyor

Bilmeniz gereken önemli bir husus ise kurs saatlerinin alternatifli olduğu yönündedir. Çünkü birçok insan çalıştığı ya da eğitim gördüğü için böyle bir uygulamaya gerek duyulmuştur.

Hafta İçi Sabah: Genelde 09:00’da başlayan eğitimler branş ve merkeze göre 12:00 ile 14:00 a kadar devam edebilmektedir. Bazı kurslarda ise 16:00’a kadar tam gün şeklinde eğitimler verilmektedir.

Hafta İçi Öğlen: Sabah saatleri size erken geliyorsa öğlen sonra grubuna katılabilirsiniz.

Hafta İçi Akşam: Özellikle çalışan ve eğitim görenler için akşam grupları çok ideal olmaktadır. Genelde 18:00’da başlayan eğitimler 21:00 ile 22:00’a kadar devam edebilmektedir. İş çıkışı eğitim almak her ne kadar yorucu olsa bile çok keyifli olduğunu yaşayarak göreceksiniz.

Hafta Sonu (Sabah ve Öğlen Grupları): En çok tercih edilen gruplardan olan hafta sonu eğitimleri sabah ve öğlen şeklinde 2 grup halinde olmaktadır. Hafta sonları akşam eğitimleri bulunmamaktadır.

İsmek Yaz Kurslarında Kurs Saatleri Farklıdır

Yukarıda yer alan detaylar sadece zorunlu eğitim yaşını tamamlamış kursiyerlere yönelik olup, okulların kapanması ile başlayacak olan yaz okulu uygulamasında saatler ve günler baştan sona değişmektedir. 9-21 Yaş arası çocuklar ve gençlerin yararlandığı bu kurslarda kursiyerler yaşlarına göre göre gruplara ayrılarak eğitim saatleri belirlenmektedir. Çocuklara daha erken saatlerde eğitim verilmektedir. Bununla ilgili detaylara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Evet, arkadaşlar bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin sormak, öğrenmek istediği hususlar varsa sayfanın alt kısmında yer alan soru formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.