İsmek Moda Okulu

1996 Yılında kurulduğu ilk günden beri sürekli gelişen, genişleyen ve imkanları olağan üstü bir şekilde artan İsmek Kursları sadece Türkiye değil dünya genelinde rol model olmaya devam ediyor. İstanbul genelinde 235 kurs merkezi ile şehrin dört bir yanında hizmet veren kurum bazı şubelerini özel eğitimlere ayırmıştır. Onlardan biride Çolpan İlhan Moda Okulu olup, Şişli ilçesinde bulunmaktadır. Eğitimleri Türkiye’nin en büyük gelir kaynağı olan tekstil ve moda üzerine planlanmıştır. Ulaşımı en kolay yerlerden biri olan Mecidiyeköy’de olup, İstanbul’un her yerinden metrobüs ile kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Şimdi öncelikle kurumun adres ve iletişim bilgileri devamında ise eğitimi verilen branşlara liste halinde göz atalım.
İsmek Moda Okulu
Çolpan İlhan Moda Okulu
Mecidiye Caddesi No: 2 Kat: 6 Mecidiyeköy ŞİŞLİ
0212 213 75 27

İsmek Moda Okulu Branş Listesi
Moda Eğitimleri

Abiye ve Gelinlik Eğitimi
Ayfer Sandıkçı yönetiminde hizmet veren İsmek Moda Okulu ücretsiz kurslar kategorisinde Türkiye’de bir ilk olup, şimdi öne çıkan eğitimlere göz atmak istiyorum. İlk olarak karşımıza çıkan gelin adaylarının hayalini kurduğu gelinlik tasarımı ve dikimi ile yine hanımların özel gün ve gecelerde giymekten keyif aldığı abiye giysilerin üzerine yoğunlaşmak isteyenlere 2 farklı branş bulunmaktadır. Abiye giysileri kalıp hazırlama kursu 200 saat süreli olup, temel düzeyde modelistlik eğitimi alacaksınız. Aynı şekilde yeteneklerinizi genişletmek içinde Abiye ve Gelinlik Tasarımı kursları 80 saat sürmektedir.

Bilgisayarlı Modelistlik
Gelişmiş tekstil firmalarının en önemli ikinci elemanı Modelist ve yardımcısı gelişen teknolojiyi en iyi şekilde kullanan firmalar kalıp çıkarmayı eskiden elle yaparken şimdi Bilgisayar teknolojilerinden yararlanmaktadır. Bu kapsamda kullanılan programlardan biri Gerber olup, dünya genelinde en çok kullanılan Modelist Programı olduğu söylenebilir. İsmek modelistlik kursları 2 farklı branşa ayrılmış olup, Gerber öğrenmek isteyenler için 128 saat eğitim yeterli olmaktadır. Bu kapsamda bir diğer branş ise son yıllarda kullanımı hızla yaygınlaşan Wearcad programı olup, bu eğitimi almak isteyenler ise yine 128 saat sürecek eğitimlerden yararlanabilir. Bilgisayarlı modelistlik eğitimleri dışında aynı zamanda çocuk giyim modelisti tercih edebileceğiniz eğitimler arasında yer almakta ve her hangi bir ücret ödemeden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Modelistlik Kitabı: Özellikle bu eğitime yeni başlayanların çok işine yarayacağını düşündüğüm İsmek Modelistlik Kitabı ile bir çok bilgi ve örnek işlemi bulacaksınız. Herhangi bir ücret ödemeden aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz. https://www.istanbulkurslari.com/wp-content/uploads/2016/01/modelistlik-kitabi.pdf

Bilgisayarlı Stilistlik
Her yeni gün karşımıza çıkan yeni moda kıyafetlerin görünmez kahramanları stilistler sürekli yeni tasarımları hazırlamak için gün boyu araştırma içerisine girmektedir. Sürekli dergileri ve insanların üzerindeki kıyafetleri analiz edip, sürekli yeni modeller geliştirmektedir. Yukarıda bilgisine yer verdiğimiz modelist ile uyumlu çalışan bu arkadaşlarımız Tekstil firmalarının en önemli konumunu oluşturmaktadır. Stilist yeni modelleri çizerken, modelist ise çizilen o modeli insanların giyim ölçülerine göre kalıp hale getirmektedir.

Dikiş Makineleri ve Dikim Eğitimleri
Konfeksiyon firmalarında çalışanlar bilir, bir çok meslek sahibi elemanın gerektiği bu firmalarda vazgeçilmezlerden biride makineciler olup, hazırlanan parçaların itinalı bir şekilde dikimi için yine bir çok makine Singer, Overlok, Reçme, Çift İğne, Kemek, Kollucu, İlik Düğme, Ponteriz vs gibi makineleri kullanarak çeşitli işlemler yapılmaktadır. Bu alanda eğitim almak isteyenler içinde İsmek moda okulu bir çok branşta dikim eğitimleri vermektedir. Elbise, kadın giysileri, etek dikimi gibi özel deneyimler kazanacaksınız.

Moda Fotoğrafçılığı
Hızla artan rekabet firmaların bir birinden daha hızlı ve üstün olmasını gerektirmektedir. Yaz ve kış modasına ait çalışmaları aylar öncesinden tamamlayıp, insanların beğenisine sunmaktadır. Burada önemli bir görev ise moda fotoğrafçılarına düşmektedir. Hazırlanan tasarımları model üzerinde çeşitli açılardan çekerek gerek koleksiyon gerekse İnternet üzerinde paylaşımı mümkün hale getirmektedir. Sizde fotoğraf çekmekten keyif alan biriyseniz 140 saat sürecek olan bol uygulamalı moda fotoğrafçılığı ile benzersiz bir mesleğe adım atabilirsiniz.

Stil Danışmanlığı – Styling
İsmek Moda Okulu kurslarına dair aktarmak istediğim son branş stil danışmanlığı olup, dikkat ettiyseniz son yıllarda üreticiler kombin şeklinde farklı stiller önermektedir. İnsanlara sundukları öneriler genel anlamda satışların artması konusunda etkili olmaktadır. Sizde giyim zevkinize güveniyorsanız moda uygun seçimleri yapar, dikkat çekici uyumu sağlarım diyorsanız mutlaka Styling olmalısınız. Bunun için Çolpan İlhan Moda Okulu sizlere 48 saat sürecek eğitim vermektedir. Bu kurslarda yeni fikirler ve deneyimler edineceksiniz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

2 Yorum

  1. Elif

    Bilgisayar modelistlik programı
    Öğrenmek istiyorum.hizlı ve kolay.kalıp ve dikiş ilgili herşey biliyorum.tek soru bilgisayar programları bilmek

  2. sevim

    Slm ben 18 yıldan beri tekstil sektörü için deyim ve kendimi Modalis olarak geliştirmek istiyorum daha önce özel bi Modalis Kursuna gittim çok para vermeme rağmen yetersiz eğitim oldim ve verilen sözler tutulmadı iş bulamadım isimi çok seviyorum yeni model çıkarmayı dikmeyi çok seviyorum ve sizden destek istiyorum bu dalda çalışmak eğitim görmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.