İsmek’te Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Türkiye’nin en büyük ücretsiz kurs merkezi İsmek eğitim almak isteyen kursiyerler kadar eğitim vermek isteyen, kariyer yapmak isteyen eğitimci, usta öğretici ve öğretmenleri de yakından ilgilendirmektedir. Hali hazırda binlerce öğretmen ve usta öğretici bu kurumda görev yapmakta ve sürekli yeni çalışma arkadaşlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi ve başvuru şartları İsmek İş Başvurusu sayfasında yer almakta olup, dilerseniz öncelikle bu sayfada göz atınız. https://www.istanbulkurslari.com/ismek-is-basvurusu/

Usta Öğretici Maaşları

3 Farklı Çalışma Sistemi (Full Time, Part Time, Özel İhtisas)
Konunun daha anlaşılır hale gelmesi için öncelikle çalışma sistemine bakmalıyız. Kurumda görev yapması uygun görülen eğitimciler için 3 farklı seçenek olup, sürekli burada çalışabileceğiniz gibi haftalık belirli saatlerde görev yapabilirsiniz. İsmek öğretmen maaşları çalışma sistemine göre belirlenmektedir.

Tam Gün
Yada İngilizce tabiri ile Full Time çalışma şeklinde öğretici haftada 40 saat olacak şekilde görevlendirilir ve maaşı ve sigortası aylık olarak hesaplanmaktadır. Burada maaşınızı belirleyici unsur görev yaptığınız branş ve mezuniyet durumunuz olacaktır. Çünkü bazı branşlarda öğretici Yüksek lisans mezunu olurken bazılarında ise Lise ve hatta İlköğretim mezunu olabilmektedir.

Yarım Gün
Part Time çalışma şeklinde ise esnek esnek saatler karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki öğretici haftalık 4 ile 24 saat arası derslere katılmaktadır. Aylık maaş almak yerine katıldığı ders saati süresince ücret ve sigorta yapılmaktadır. Burada amaç bireyin diğer işlerine de zaman ayırmasını sağlamaktır.

Özel İhtisas (Kadrolu Öğretmenler)
Çalışma sisteminin sonuncusu ise daha çok devlet okullarında görev yapan kadrolu öğretmenleri ilgilendirmektedir. Öğretmenin çalışma saati görev yaptığı okulda katıldığı ders saatleri göz önüne alınarak yapılmaktadır. Her iki kurumda haftalık ders saati 40’tan fazla olmamalıdır. Örnek görev yaptığı okulda haftalık 30 saat derslere katılıyorsa İsmek kurslarında ise haftalık 10 saatten fazla eğitim veremez. Ücretlendirme yine aynı şekilde ders saati baz alınarak yapılmaktadır.

Maaş Bilgisi Yöneticiler Tarafından Belirlenir
Evet arkadaşlar bu sayfada size herhangi bir rakam telafuz etme imkanımız olmayacaktır. Göreve kabul edilen arkadaşlarımızın durumuna göre öncelikle çalışma sistemi belirlenir, daha sonra çalışma sistemine göre aylık yada saat ücreti ortaya çıkmaktadır. Bu bilgiyi verecek olanlar ise kurum yöneticileri olacaktır.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

2 Yorum

  1. Kemal Akdemir

    Kuyumculuk ve iç mekan obje tasarım, mum modelleme(elde modelleme),ve uygulama. 47 yıllık sanat tecrübesine ve argesine sahibim. Bir çok ünlü usta ile çalıştım. Yarı değerli taşları işleme sanatına sahibim.Ayrıca ağaç,mercan, bağa,boynuz,mamut dişi vs. gibi doğal malzemelerin işlenip mücevhere taklit edilemezlik kazanmasında kullanabiliyorum.Aslında işimin % 80’ini kendim öğrendim.Her hangi bir ustam yok.Bu sebeple sanatımı benden sonra ki nesillere bir miras kalmasını istiyorum. Eğitim kurumunuzda öğretmenlik yapmak arzusundayım.Saygılarımla. Kemal Akdemir

    • admin

      Kemal bey: İsmek öğretici başvuruları kariyer.ismek.org adresinden Online olarak yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.