İsmek Sosyal Yaşam Merkezi

20. Yılını kutlamaya hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İsmek) ilk günkü heyecanı ile çalışmalarına yeniliklerle devam ediyor.  Geçtiğimiz gün duyurusu yapılan Sosyal Yaşam Merkezi ile şimdi 60 yaş üzeri bireylerin keyifli dakikalar geçirmesini amaçlıyor.

60 Yaş Üstü Eğitimler

İsmek Sosyal Yaşam Merkezi Nedir?
İlk olarak 2016 yılında sadece (Küçükçekmece – Kartal) ilçelerinde başlanan eğitim, öğretim ve sosyal faaliyetlerin bulunduğu merkezlerden 60 yaş üzeri bireylerin güzel ve keyifli zamanlar geçirmesi amaçlanıyor. Atölyelerde eğitim alırken, günlük gazeteleri okuyabilir, yeni dostluklar edinebilirsiniz.

Kimler Yararlanabilir?
Tekrar belirtmek gerekirse bu imkanlardan yararlanmak için alt yaş sınırı 60 olarak belirlenmiştir. Sadece gündüzleri imkan sağlayacak olan merkezde ailesi ile yada yalnız yaşayan kadın, erkek herkes katılabilir. Sunulan imkanlar tamamen ücretsiz olup, aşağıda adres bilgileri yer almaktadır.

Küçükçekmece Sosyal Yaşam Merkezi
Yeşilova Mahallesi Er Sokak No:2 Küçükçekmece
0212 579 29 02

Kartal Sosyal Yaşam Merkezi
Uğur Mumcu Mahallesi Serçe Sokak Anadolu Sitesi No:5 Kartal
0216 475 52 81

Hangi Eğitimler Verilecek?
Öncelikle normal bir kurs olmadığı için aradığınız her eğitimi bulma imkanı olmayabilir. Çünkü burası daha çok güzel, hoş, eğlenceli zaman geçirmek üzere planlanmıştır. bu kapsamda özellikle atölye çalışmalarına ağırlık verilmektedir. Dilerseniz bu eğitimlere aşağıda göz atalım.

El Sanatları: Özellikle emekli vatandaşların büyük ilgi gösterdiği el sanatları alanında bir çok eğitimi bulacak sanatsal faaliyetlerle kendinizi dahada geliştirme imkanı elde edeceksiniz.

Müzik Eğitimleri: Ücretsiz yararlanma imkanı bulacağınız kurslardan biride müzik kursları olup, özellikle enstrüman ve koro eğitimlerine hayran kalacaksınız. Yada sevdiğiniz müzikleri dinleyerek daha güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Resim Sanatı: Yine emekli vatandaşlarımızın en çok tercih ettiği eğitimlerden birisi resim kursları olup, kendini bu alanda geliştirmek isteyen 60 yaş üzeri bireyler için alanında uzman eğitimciler ile resim kursları daha fazla heyecan yaşamanıza neden olacaktır.

Günlük Gazeteleri Okuyun
Bu merkezlere katıldığınızda herhangi bir eğitim almak zorunda değilsiniz. Dilerseniz yeni arkadaşlarla tanışarak hoş sohbetler edebilir, günlük gazeteleri okuyarak gündemi yakından takip edebilirsiniz. Şehrin gürültüsünden bir nebze uzaklaşmak, yalnızlığını azaltmak isteyen vatandaşlarımız için çok ideal bir hizmet diyebiliriz.

Başvurular İnternet Üzerinden Online Yapılacak
İsmek tarafından yapılan yazılı açıklamada kayıtların diğer kurslarda olduğu gibi İnternet üzerinden ismek.org adresinden yapılacağı duyurulmuştur.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlere bu sayfadan duyurmaya devam edeceğiz. Bu imkanların daha fazla genişletilmesi, daha fazla ilçede yaygınlaşmasını temenni ediyor, burada konuya son veriyoruz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.