İsmek Yenibosna Mesleki Uzmanlık Merkezi

İsmek Yenibosna
Merhaba arkadaşlar bu sayfada sizlere İstanbul’un en çok tercih edilen kurs merkezlerinden biri İsmek Yenibosna şubesini tanıtma imkanı bulacağım. Google arama motoruna İsmek yazdığınızda en çok aranan 10 kelime arasında yer alan İsmek Yenibosna sizce neden bu kadar popüler? buna birlikte bakacağız. İlk olarak aşağıda yer alan adres bilgilerine göz atabilirsiniz.

Yenibosna Ücretsiz Kurs

İstanbul’da Hizmet Veren 5 Mesleki Uzmanlık Merkezinden Biri
Yenibosna İsmek şubesinin bu kadar popüler ve tercih edilir olmasının nedeni İstanbul’da sadece 5 farklı noktada hizmet veren mesleki uzmanlık merkezlerinden biri olmasıdır. 1996 Yılında 3 kurs merkezinde sanat ve meslek edindirme faaliyetlerine başlayan İsmek aradan geçen 20 yıllık süreçte kurs merkezi sayısını 235’e yükseltmiştir. Bunların 5 tanesi ileri seviye ve uzmanlık düzeyinde eğitim veren mesleki uzmanlık merkezi olup, bu merkezlerden biride Yenibosna’da yani Bahçelievler ilçemizde hizmet vermektedir.

Sadece 16-45 Yaş Arası Bireyler Yararlanabilir
Sanat ve meslek edindirme kurslarında alt yaş sınırı uygulaması olup, İsmek kurslarında alt yaş sınırı olarak 16 benimsenmiştir. Normalde üst yaş sınırı olmamasına karşın bu 5 mesleki uzmanlık merkezinde üst yaş sınırı olarak 45 uygulanmaktadır. Yani tekrar özetlemek gerekirse İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezlerinde eğitim alabilmek için 16 ile 45 yaş arasında olmak gerekiyor.

Başvurular İnternet Üzerinden Online Yapılıyor
Geçtiğimiz yıllarda kurs başvuru sistemini baştan sona yenileyen İsmek kayıtları sadece İnternet üzerinden yapılmaktadır. Eylül ayı ilk haftası başlayan kayıt fırsatından yararlanmak için kursiyer.ismek.org adresinden sadece 5 dakikanızı ayırarak kayıt olabilirsiniz.

Kursiyer Seçimleri Genelde Sınavla Yapılmaktadır
Bu tür merkezlerin yoğun tercih edilmesindeki sebep bazı eğitimlerin sadece bu tür merkezlerde oluşudur. Örnek vermek gerekirse SEO (Search Engine Optimization) yada Arama Motoru Optimizasyonu Kursu sadece mesleki uzmanlık merkezlerinde olan bu eğitime başvuru sayısı hayli yüksek olmaktadır. Oysaki alınacak kursiyer sayısı 20-25 ile sınırlı olduğu için kursiyerler sınavla belirlenmektedir. Sınavlar alacağınız eğitimle ilgili olmaktadır. Seo kursuna katılmak isteyenlerde bilgisayar bilgisi yanı sıra İnternet sitelerinin temeli haline gelen HTML işaretleme dili ile ilgili sorular yöneltilmektedir. Başarılı olanlara kısa mesajla kursa katılmaya hak kazandığı belirtilmektedir. Her hangi bir mesaj almayanlar ise genelde başarılı olamamıştır.

70’den Fazla Branş Seçeneği Bulunuyor
İsmek mesleki uzmanlık merkezleri sadece ileri seviye eğitimlerle sınırlı kalmayıp, aynı zamanda tüm merkezlerden daha fazla branş içermesi onları daha cazip kılmaktadır. Örnek aşçılık ile ilgili eğitim almak istediğinizde Aşçı Çırağı, Aşçı Yardımcısı, Pastacılık, gibi ek eğitimleri bir arada bulabiliyorsunuz. İsmek Yenibosna Mesleki Uzmanlık Merkezide böyle bir kurs olup, 70’den fazla eğitim seçeneği bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz aşağıda yer alan listede branşlara göz atalım. Sayfanın devamında ise bazı branşların detaylarına gireceğiz.

Yenibosna İsmek

Aşçı Çırağı / Aşçı Yardımcısı Kursları
İlk branş olarak yukarıda verdiğimiz örnek ile devam edelim. Lezzetli yemekleri hayatınızda meslek haline getirmek isterseniz İsmek Aşçı Çırağı ve Aşçı Yardımcısı Kurslarına mutlaka katılmalısınız. Bu konuda her hangi bir deneyiminiz yoksa önce 272 saat sürecek olan aşçı çırağı kursuna katılmalısınız. Bu eğitimi tamamlamanız halinde ise bir üst eğitim olan ve toplamda 896 saat sürecek olan aşçı yardımcısı kursuna katılabilirsiniz. Lezzet eğitimleri bu iki branş ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda Türkiye’nin lezzetli yemekleri ve baklavası ile ünlü bir şehrimiz olan Gaziantep Mutfağı branşından yöresel yemeklerin yapımını öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde 7’den 70’e herkesin severek tükettiği pastaları yapmak isterseniz yine pastacı çırağı ve pastacı yardımcısı eğitimlerine katılabilirsiniz. Kuru pasta ve yaş pasta yapımını öğreneceğiniz bu kursların dışında Türk halkınında severek tükettiği pizza yapımı kurslarına katılabilirsiniz.

Web Tasarım (Statik İnternet Siteleri)
Evet arkadaşlar lezzet eğitimlerinden sonra şimdi birazda teknoloji ve bilişim alanında ücretsiz eğitim alabileceğiniz kurslara bakalım. Burada sizlere ilk önerim geleceğin meslekleri arasında yer alan Web Tasarım olacaktır. Bu alanda ilk basamak haline gelen HTML işaret dili ve CSS stil dilini öğreneceğiniz kurslar toplamda 192 saat sürecek olup, bu eğitimi tamamladığınızda statik İnternet siteleri tasarlayabilir hale geleceksiniz.

İnternet Programcısı (Dinamik İnternet Siteleri)
Web Tasarım kursuna katılarak statik İnternet sitelerinin tasarımını öğrenen kursiyer arzu ederse bir üst basamağa çıkmak için İnternet Programcısı kursuna katılma hakkı elde eder. Yine herhangi bir ücret ödemden katılacağı bu eğitim 160 saat sürecek olup, eski adı Web Programlama olarak bilinir. Milli Eğitim Bakanlığı ismini İnternet Programcısı olarak değiştirse de halen özel kurslarda Web Programlama olarak görebilirsiniz. Eğitimlerde kursiyerlere Web yazılım dili olarak PHP ve onunla ayrılmaz ikili haline gelen MYSQL veritabanı eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimi tamamlayan kursiyer artık Webmaster unvanı almaktadır.

Android ile Mobil Programlama
İsmek Yenibosna kurs merkezi ile ilgili aktaracağım son branş günlük hayatta elimizden düşmeyen telefonlarla ilgili olmaktadır. %80 gibi büyük bir bölümünün işletim sistemi olan ANDROID üzerine kendini geliştirmek ve meslek haline getirmek isteyenler için Android ile Mobil Programlama kursları bulunmaktadır. İlk olarak 2015 yılında uygulanmaya başlayan bu eğitimle sizde mobil cihazlara uyumlu program ve mobil İnternet siteleri yapmayı öğrenebilirsiniz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.