Küçükçekmece Yaz Spor Okulları

Küçükçekmece Yaz Spor Okulları
İstanbul’un hızla gelişen ilçelerinden biri Küçükçekmece’de eğitim her zaman en önemli hususlar arasında yer almaktadır. Belediye yönetimi bunun için Kültür ve Sanat Merkezleri yanı sıra öğrenciler için Bilgi Evleri uygulamasını hayat geçirdi. Bununla da yetinmeyen yönetim aynı zamanda okulların tatil olması ile birlikte çocukların sağlık ve gelişimine son derece etkili olacağını düşündüğüm spor okullarını hayat geçirdi. Her yıl geleneksel olarak devam eden Küçükçekmece Belediyesi Spor Okulları bu yılda kayıtlara başlamış olup, Küçükçekmece’de yaşayan 6-14 yaş arası tüm çocuklar eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabilecektir.

22 Farklı Branşta Spor Eğitimleri
Sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı spor alışkanlığı çocuklara sevdirilmesi halinde Türkiye’de yaşanan sağlık sorunlarında büyük bir düşüş olacaktır. Çünkü günümüzde sağlık sorunlarının en önemli nedeni hareketsiz yaşam ve spor faaliyetlerinden uzak kalmakla ortaya çıkıyor. Küçükçekmece Yaz Spor Okulları bu sorunu aşmak için çocuklara 22 farklı branşta spor eğitimi vermektedir. Branşlara kısa kısa bakalım buyurun.

Yüzme: Sıcak yaz aylarının gelmesi ile birlikte Menekşe ve Florya sahillerine akın eden çocuk ve gençlerimizi boğulma tehlikesine karşı korumak için onlara yüzme eğitimi veriyoruz. Aynı şekilde su sporlarından hoşlananlar için aynı zamanda Kürek eğitimi seçenekler arasında yer almaktadır.

Futbol, Basketbol, Voleybol: Günlük hayatta herkesin severek yaptığı sporlardan biri Futbol çocuklar arasında daha bir heyecanlı olup, özellikle yeni yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlıyoruz. Aynı şekilde Basketbol, Voleybol, Hentbol, Masa Tenisi, Badminton, gibi seçenekler arasından seçim yapmakta zorlanacaksınız.

Savunma Sporları
İstanbul’da yaşayan çocuklar ve gençler her zaman tehlikeye açıktır. O nedenle çocuklarımız ve gençlerimizin savunma sporlarını öğrenmeleri için yaz kurslarında bir birinden özel uzak doğu sporlarına da yer verildi. Karate, Taekwondo ve Aikido türü savunma sporlarına çocuklarınız severek katılacaktır.

Binicilik
Yaz okullarında görmeye alışkın olmadığınız bir eğitim binicilik İstanbul’da çok fazla yaygın olmayan at biniciliği hakkında eğitim almak isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır. Hayır ben at yerine bisiklet binmek isterim derseniz onun içinde eğitim seçeneği bulunmaktadır.

Güreş ve Okçuluk
Eğitimlerde ön plana çıkan branşlardan ikisi de ata sporumuz olup, özellikle güreş sporu adım adım unutulmaya başlıyor. Çocuklarımız bu sporu öğrenip, icra etmesi halinde bizde olduğu gibi bizden sonraki nesillere de ulaşacaktır. Aynı şekilde eskiden savaşlarda kullanılan okçuluk şuan spor olarak yapılmaktadır. geleneksel okçuluk branşını incelemelisiniz. Aşağıda yer alan görselde tercih edebileceğin tüm branşları görebilirsiniz.

Spor Kursları

Kayıtlar Başladı (Geç Kalmayın)
Küçükçekmece ilçesinde yaşayan çocuklar için kayıtların başladığını belirtmeliyim. 22 Farklı branştan birini seçerek sende bu yaz tatilini muhteşem anlara sahne olarak değerlendirebilirsin. Başvurular Küçükçekmece Belediye Başkanlığı A Kapısında yer alan kayıt bürosunda yapılmaktadır. Konuyla ilgili bilgi almak isterseniz 444 43 60 numaralı telefonu aradığınızda dahili 8018’i tuşlayınız. Kayıt için gelirken çocuğunuzun nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet fotoğraf + veli muvafakatnamesi gerekmektedir.

Çocuklara Bir Birinden Özel Hediyeler
Küçükçekmece Belediyesi sadece ücretsiz eğitim ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda eğitimlerden yararlanacak çocuklar için çanta, şapka, tişört ve şort gibi hediyeler vermektedir.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

2 Yorum

 1. yeşim

  merhaba
  yaz okulları kayıtlarını nereden yapabılırız acaba
  küçükçekmece için

  • admin

   Yeşim: Size en yakın kurs merkezine gelerek bizzat başvuru yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.