Mimtek

1997 Yılında Mimar, Mühendis ve Teknikerlerin bir araya gelerek kurduğu ve bugünlere getirdiği bir marka Mimtek mesleki ve teknik eğitimlerden oluşmakta olup, özellikle indirimleri insanların dikkatini çekmektedir. İlk olarak İstanbul’da faaliyetlerine başlamış olan kurum şuan 5 tanesi İstanbul’da (Avcılar, Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar) olmak üzere ayrıca Ankara’da hizmet vermektedir.

Teknik Eğitimler

İster Kurs Merkezinde, İsterseniz Online Eğitim
Mimtek kurslarında sunulan güzel eğitimlerden biride online eğitim desteği olup, kursa gelme imkanı olmayan, yada farklı şehirlerde yaşayanlar için %70’e varan indirimlerle Online eğitim alma imkanınız bulunuyor. Peki şimdi birde bakalım hangi eğitimler veriliyor.

Branş Listesi

Web Tasarım
Özel kurslarda en çok tercih edilen branşlardan biri hiç şüphesiz Web Tasarım olmaktadır. Mimtek Web Tasarım kursu 72 + 72 saat olarak planlanmış olup, belirtilen eğitim sürecinde konuya hakim olamayanlar için ayrıca 6 ay içerisinde tekrardan kurlara katılma imkanı sunulmaktadır. Eğitimler içerisinde her zaman olduğu gibi HTML ile başlanacak olup, işaretleme dili eğitimleri genelde Dreamweaver ile yapılmaktadır. Aynı şekilde CSS eğitimlerini göreceğiniz kurslar yine aynı şekilde resim düzenleme konusunda ihtiyaç duyacağınız Photoshop ve Flash eğitimleri içermektedir. Eğitimin sonlarında ise Hosting, Domain ve site yayınlama aşamasını göreceksiniz. Eğitimin son kısmında ise bu eğitimi tamamlayanlara yönelik PHP ve ASP ile yazılım dilleri konusunda temel bilgi ve gereklilikleri anlatılmaktadır. İkna olmanız halinde Mimtek Web Programlama kurslarına yine %70’e varan indirimlerle ve taksitli ödeme imkanı ile kayıt olabilirsiniz.

Web Programlama (PHP ve ASP)
Evet arkadaşlar yukarıdaki branşta HTML ile statik İnternet siteleri yaparken çokta profesyonelce olmadığını göreceksiniz. Çünkü dinamik siteler ancak sizin isteğinizi karşılayacaktır. Bunun için HTML ve CSS yeterli olmayıp, Web Yazılım dillerinden PHP yada ASP ikisinden birini öğrenmeniz gerekir. WordPress, Joomla gibi sistemler PHP yazılım dili ile yapılmaktadır. Dinamik ve etkileşimli siteleri yapabilmek için bu dillerden birini kullanmak gerekir. Bu dilleri öğrenmek içinde öncelikle Web Tasarım eğitimlerine katılarak HTML işaretleme dili öğrenmiş olmanız gerekir. Mimtek Web Yazılım Kursu 460 TL’den başlayan fiyatlarla eğitim vermektedir. Eğitimlerde sadece yazılım dili ile sınırlı kalmadan aynı zamanda bilgilerin saklanacağı Veritabanı eğitimleri öğretilmektedir. Toplamda 60 saat sürecek olan eğitimler ayrıca öğretme garantisi bulunmaktadır.

Google Seo Kursu
Yukarıdaki eğitimlerde statik yada dinamik yapılarda sitelerinizi tasarlayıp, yayınlamak yetmez, son yıllarda en önemli konulardan birisi haline gelen arama motoru terimi ziyaretçi almanın en kolay yolları arasında olup, özellikle Google bu konuda önemli bir köprü vazifesi görmektedir. Fakat siteniz arama motorlarının istediği kurallara (Seo) uygun değilse iyi bir sıralamanız olması imkansızdır. Bir çok kriteri bulunan Seo özellikle iç ve dış olarak ikiye ayrılmaktadır. Site içinde yapılacak Seo çalışmaları ile site dışında yapılacak çalışmalar ayrılmakta ve başarı bu şekilde gelmektedir. İstanbul’da Seo kursu arıyorsanız değerlendirebileceğiniz markalardan biride Mimtek olup, 380 TL’den başlayan fiyatlarla Seo eğitimi vermektedir. 30 Saat sürecek eğitimlerden oluşmakta olup, konuyu anlamanız halinde tekrardan 30 saatlik eğitime ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Mimtek Revit Kursu
Bu kurum ile ilgili aramalara bakıldığında en çok Revit eğitimleri arandığı görülmektedir. Revit Autodesk firması tarafından geliştirilmiş olan ve sadece Microsoft işletim sistemi olan bilgisayarlarda çalışan bir yazılımdır. Building Information Modeling veya BIM yani yapı bilgi sistemi anlamına gelen Revit en önemli üstünlüklerinden birisi 3 boyutlu modelleme yapabilmesi yanında 2 boyutlu çizim imkanını bir arada sunmasıdır. Mimtek Revit kursu 42 saat sürecek eğitimlerden oluşmakta olup, fiyatı ise 480 TL’den başlamaktadır.

CNC Operatörlük Eğitimleri Başladı
Bu kuruma yönelik aktaracağım son branş ise metal sanayinin en önemli araçlarından olan CNC Torna Tezgahı üzerine olacaktır. Eğitimleri genelde liseler ve İŞKUR kursları tarafından gerçekleştirilen CNC Operatörlüğü konusunda eğitim almak isterseniz Mimtek bu konuda size imkan sunmaktadır. 120 Saat sürecek olan eğitimler Mazak CNC Torna tezgahı üzerinde uygulamalı yapılmakta olup, aynı zamanda kursiyerlere 30 saat sürecek staj imkanı sağlanmaktadır. Fiyatı ise 1500 TL’den başlamaktadır.

Evet arkadaşlar bu kurum hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, İstanbul ve Ankara’da bulunan şubelerinden yararlanabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için mimtek.com adresini kullanabilirsiniz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.