Beylikdüzü Belediyesi Kursları

Beylikdüzü Belediyesi Yaz Kursları
Bir zamanlar tek bir binanın bile olmadığı Beylikdüzü son 20 yıl içerisinde İstanbul’un en popüler yerleşim yerlerinden biri haline geldi. 2008 Yılında ilçe olması ile birlikte kaderi iyice değişen ilçede aradığınız her imkanı bulabilirsiniz. Onlardan biride ücretsiz eğitim olup, yeni bir meslek, kültür sanat ve spor eğitimlerine dair her şey size bir tık uzaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yanı sıra Beylikdüzü Belediyesi yılın 12 ayı ücretsiz eğitimlerine devam ediyor.

Beylikdüzü Belediyesi Spor Okulu

Beylikdüzü Belediyesi Yaz Kursları

Okulların kapanması ile birlikte uzun bir tatile çıkan çocuklar ve gençleri spor ile buluşturmak isteyen belediye yönetimi “Beylikdüzü Sporcularını Arıyor” sloganı ile çocuklara bir birinden eğlenceli spor eğitimleri hazırlamış durumdadır. 2002-2011 Yılları arasında doğan çocuk ve gençlere yönelik olup, anne babalar çocuklarınızı bu muhteşem eğitimlerden yararlandırmak için geç kalmayın.

Başvurular 14 Haziran’da Başlıyor
Tekrar belirtmek gerekirse bu eğitimlerden 2002 ile 2011 yılları arasında doğanlar yararlanabilir. Eğitime katılmak isteyenler için kayıtlar 14 Haziran – 1 Temmuz arasında kurs merkezlerinde anne babaların yaptırması gerekir. Kayıt olabilmek için 3 farklı kurs merkezi belirlenmiş olup, Beylikdüzü Kültür Merkezi, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi ve Kavaklı Kurs Merkezine anne babalar çocukları ile birlikte yanlarında çocuğunuzun bir vesikalık fotoğrafı ile nüfus cüzdanı fotokopisini getirmeyi unutmayın.

Eğitimler 14 Temmuz’da Başlıyor
Kayıt yaptıracak olan anne babalar kursların tarihine dikkat etmelidir. Eğitimler 14 Temmuz’da start alarak 2 Eylül’e kadar devam edecektir. Zaten bu tarihten sonra okularda 2016-2017 dönemi başlayacaktır. Bu tarihlerde İstanbul’da olmama durumu olan anne babalar bu hususa lütfen dikkat ediniz. Eğitimler Ortaokul, Lise, Kültür Merkezleri ile Beylicium AVM binasında yer alacaktır.

Hangi Eğitimler Verilecek?
Beylikdüzü Belediyesi Yaz Spor Okulu sadece spor eğitimleri verecek şekilde dizayn edilmiş olup, normal eğitimler şuan için yoktur. Çocukların severek katılacakları 14 farklı spor kursu bulunmaktadır. Futbol, Basketbol, Yüzme, Yelken, Karate, Jimnastik, Masa Tenisi, Okçuluk, Taekwondo, Rüzgar Sörfü, Tenis, Bisiklet, Satranç ve Voleybol tercih edebileceğiniz eğitimlerden bazılarıdır.

Yakın Savunma Eğitimlerine Hayran Kalacaksınız
Çocuklarınızın saldırgan biri olmadan kendini savunmasını isterseniz iki farklı uzakdoğu savunma sanatı eğitimi Karate ve Taekwondo eğitimleri sizi bekliyor. Çocukların kendini tehlikelere karşı koruması yönünde verilecek eğitimler ile her türlü saldırıya karşı korunaklı hale gelecektir.

Suyun, Denizin Keyfini Çıkarın
Yaz kurslarında genelde yüzme kursu ile sınırlı olan eğitimler Beylikdüzü Yaz Kurslarında daha gelişmiş olup, sadece yüzme kursları ile sınırlı kalmadna yüzme bilenlere yönelik yelken ve rüzgar sörfü gibi daha önce hiç görmediğiniz eğitimlerle denizin keyfini daha fazla yaşayacaksınız.

Futbolcular, Basketbolcuları Arıyoruz
Bu tür kursların bir diğer amacı ise genç yetenekleri ortaya çıkarmaktır. Şuan severek izlediğimiz futbolcu ve basketbolcular aslında küçük yaşta keşif edilip, özel bir eğitime tabii tutulurlar. Burada da aynı şekilde çocuklarımızın futbol, basketbol, voleybol ve tenis alanında yeteneklerini görerek onlara güzel bir gelecek hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Ata Sporumuz Okçuluk
Bir zamanlar savaş amaçlı kullanılan Okçuluk aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu döneminde de önemli sanatlardan biri haline gelmiştir. Şuan bir federasyonu bile bulunan Okçuluk eğitimi ilk başta size garip gelse de içerisinde yer aldığınızda inanın çok keyif alacak bu alanda başarılı bir sporcu olmak isteyeceksiniz.

BEYGEM Sınavlara Hazırlık Kursları Devam Ediyor
Kısa adı BEYGEM olan (Beylikdüzü Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) sınava hazırlananlar için muhteşem bir eğitim planı yaptı. TEOG, YGS ve LYS’ye hazırlık ve okul derslerine takviye eğitimlerine başlıyor. Beylikdüzü ilçesinde yaşayanlar 24 Mayıs – 16 Haziran tarihlerinde kayıtlarını yaptırmaları gerekir. Eğitimler ise 22 Ağustos tarihi itibari ile başlayacaktır.

Evet arkadaşlar Beylikdüzü Belediyesi yaz kursları ile ilgili aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, daha fazla bilgi almak için 444 09 39 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

2 Yorum

  1. Ülkühan Karademir

    Biz Esenyurt’ta oturuyoruz çocuklarımı Beylikdüzü spor okullarına kayıt yaptırmak istiyorum nasıl mümkün olabilir

    • admin

      Ülkühan: Belediyenin sağladığı eğitimler o ilçede yaşayanlara yöneliktir. Siz çocuklarınızı Esenyurt Belediyesi spor kurslarından istife ettirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.