Maltepe Belediyesi Yaz Okulu

Maltepe Belediyesi Kursları
Başarılı olmanın ilk aşaması iyi bir eğitim almak ve sınavlara odaklanmakla mümkündür. Bunun farkında olan yerel yönetimler halkının daha başarılı olması daha iyi görevlerde istidam edilmesi için ellerinden geleni yapıyor. Örnek yönetimlerden biride İstanbul’un Maltepe Belediyesi olup, ilçede yaşayan tüm halkı ücretsiz kurslarla buluşturmanın planlarını yapmaktadır. 7’den 70’e herkese eğitim imkanı sağlayan Maltepe Belediyesi Kursları ile ilgili detayları sayfanın devamında bulacaksınız.

Maltepe Belediyesi Yaz Kursları

Maltepe Belediyesi Yaz Okulu

Yazımın giriş kısmında da belirttiğim gibi 70’den 70’e herkes için kurs olanakları bulunuyor. Şimdi sıra çocuklarda yorucu bir eğitimden sonra 3 aylık tatile giren çocuklarımızı Maltepe’de bir birinden eğlenceli eğitimler bekliyor. Maltepe Belediyesi Yaz Okulu kayıtları bu yıl 20-30 Haziran tarihlerinde başlayacak olup, eğitimlere ise 18 Temmuz’da start verilecektir. 7-13 Yaş arası çocuklara yönelik olan kurslarda 10 farklı branş yer almaktadır. Eğlenceli İngilizce, bilim, matematik, sinema, geliştirme atölyesi, drama, işaret dili, oyun grubu, koro ve diksiyon-okuma gibi branşlardan seçim yapabilirsiniz. Kayıtlar başlamış olup, başvuru ile ilgili detaylı bilgilere Maltepe Belediyesi Kütüphane, Kurslar ve Eğitim Müdürlüğüne ait olan 0216 549 10 13 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Maltepe Belediyesi KPSS Kursu

Evet arkadaşlar bu ilçede her insanın gelişmesi, kendini geliştirmesi ve başarması için eğitim olanakları bulunmaktadır. Onlardan biride memurluk hayali kuranlara yönelik olup, memur olmanın ilk aşaması KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavına) hazırlık eğitimleri vermektedir. Dershanelerin kapanması ile birlikte bazı yerel yönetimler halkını bu tür sınavlara hazırlamaktadır. Sizde Maltepe Belediyesinin bu imkanından mutlaka yararlanın. Kurs ile ilgili bilgiler sayfanın devamında yer almaktadır.

28 Şubat Tarihine Kadar Başvuru Yapın
Maltepe Belediyesi tarafından gerçekleşen bu eğitim sadece ilçe halkına yönelik olup, Lise ve Ön Lisans mezunu ve Maltepe’de yaşayan biriyseniz son başvuru tarihi olan 28 Şubat 2016’ya kadar aşağıda adres bilgisi yer alan adrese gelmelisiniz. Daha fazla bilgi almak için 0216 549 10 13 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Başvuru Adresi
Maltepe Belediyesi İdealtepe Cumhuriyet Eğitim Merkezi (Mızrak Sokak)
(0216) 549 10 13

Eğitimler 30 Hafta Sürecektir
3 Grup halinde gerçekleşecek olan kurslara ister hafta içi Çarşamba Perşembe 10:00 ile 17:00 saatleri arasında katılabilir, isterseniz hafta sonu sadece Cumartesi günleri 11:00 ile 18:00 saatleri arasında katılabilirsiniz. Eğitim almaya hak kazanan kursiyerlerin devamı zorunludur.

5 Farklı Dersten Konular Yer Almaktadır
Maltepe Belediyesi KPSS kursu sizlerin iyi bir puan alarak hayal ettiğiniz memuriyete yerleşmenizi amaçlamaktadır. Bu nedenle sınavlarda en çok sorunun yer aldığı Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık üzerine eğitimler verilecektir. Kurslar Ekim ayına kadar 30 hafta boyunca devam edecektir.

KPSS Sınavı Ne Zaman?
Memur olma hayali kuran arkadaşların en çok merak ettiği hususlardan biri KPSS sınav tarihleri olup, ÖSYM bu konuda gerekli takvimi açıklamıştır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda güncel sınav takvimine ulaşabilirsiniz. https://www.osym.gov.tr/?_Dil=1

Çalışma hayatına böylesine önemli bir desteği sağladığı için Maltepe Belediyesine teşekkür eder, sınava girecek tüm arkadaşlara şimdiden başarılar dileriz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

3 Yorum

 1. GULSM

  Maltepe belediyesinin çocuklar için ücretsiz olarak duyurduğu kurs şimdi neden ücretli?
  Neden bu hizmetten ücretsiz yaralanamıyoruz?

  • admin

   Gülsüm: Yaz kursları ekstra bir eğitim maliyeti getirdiği için bir çok kurum sembolik bir ücret talep etmektedir.

 2. Burcu

  Yalnız Maltepe belediyesi bunu büyükşehir belediyesi Ismek ücretsiz eğitimler gibi bir hizmete donusturememis ki aylik 75 lira talep ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.