İsmek Beylikdüzü Kurs Merkezleri

İsmek Beylikdüzü
İstanbul’un en modern ilçelerinden biri Beylikdüzü tarihi geçmişi olsukça kısa olmasına karşın büyük başarılar elde eden Beylikdüzü 2008 yılında ilçe olması ile birlikte kaderi iyiden iyiye değişmiştir. Bir tarafından siteler ve lüks binalar, diğer bir tarafında ise geniş çaplı sanayi alanlarının  yer aldığı ilçede özellikle Metrobüs hattının ulaşması ile birlikte iyice cazibe merkezi haline gelmiştir. Her alanda gelişmiş imkanları bulacağınız ilçede özellikle sanat ve meslek eğitimleri daha bir başarılı şekilde yapılmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi bu ilçeye özel sağladığı imkanlar arasında İkisi spor eğitim merkezi olmak üzere 6 farklı noktada hizmet vermektedir.

Beylikdüzü Kurs Rehberi

Beykent İsmek
İlçenin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Beykent İsmek en fazla branş seçeneğini içermektedir. 10 Dersliğin yer aldığı kurs merkezinde 46 branş seçeneği sizi beklemektedir. Aşçı çırağı ve baklava yapımı gibi kurslar lezzet tutkunlarına hitap ederken Cilt Bakımı, Epilasyon ve Masaj Teknikleri özellikle sağlıklı ve güzel olmak isteyenleri bekliyor. Emlak danışmanlığı kurslarında ise Beylikdüzü ilçesinde konut satış ve kiralamalarında gelir elde edebilirsiniz. Fotoğraf çekimi branşı ise bir tarafı Marmara Denizi, diğer bir tarafı ise Büyükçekmece gölü ile çevreli olan ilçeden muhteşem kareler çekmenize olanak verecektir. Yabancı dil alanında eğitim almak isteyenleri İngilizce, Almanca ve Rusçe seçenekleri sunulurken bu ilçede kendi işini kurmak isteyenler içinde Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu ile 50 bin TL hibe imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Semerkand İsmek
İlçede gecekondu problemi %0 olup, genelinde planlı yapılaşma görülmektedir. Örnek yapılardan biride Semerkand Line olup, 5 dakika’da ilçenin tüm imkanlarına ulaşımı mevcuttur. İçerisinde yer alan imkanlardan biride İsmek kursları olup, Beylükdüzü’nde en fazla branşı içeren 2. şubedir. 8 Derslik ile 40 farklı eğitim imkanı sunan merkezde diğer şubelerde bulunmayan eğitimlerden biri hukuk alanında olup, Adli Kalem İşleri eğitimi ile sizde hukukun işleyişine katkı sağlarsınız. Aynı şekilde Arapça eğitimi ile Müslümanlığın ana dilini burada başlangıç ve temel seviye eğitimlerde öğrenin. Müzik alanında eğitim almak isterseniz Bağlama ve Ud eğitimi Türk Halk Müziği hayranlarını kendine bir kez daha hayran bırakacaktır. Aynı şekilde iş ilanlarında en sık tekrarlanan Diksiyonu Düzgün koşuluna uymak için Diksiyon eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. İsmek Semerkand şubesinin bir diğer özelliği ise daha fazla yabancı dil eğitimi içeriyor oluşudur. İngilizce eğitimlerinin ileri seviye branşını da bulacağınız şubede aynı zamanda İtalyanca ve Fransızca seçenekleri sizi beklemektedir. Son olarak İstanbul’da en fazla yabancı ülke vatandaşı bu ilçede yaşamaktadır. Yabancı uyruklu vatandaşlar içinde Türkçe eğitimleri bulunmaktadır.

Yakuplu İsmek
Bundan 15-20 yıl öncesine baktığınızda kendi halinde bir köy olan Yakuplu Beylikdüzü ilçesinin batısında kalmaktadır. Yanı başında yer alan İhlas Marmara Evleri ve Birlik Sanayi Sitesi ile gelişen semtimizde ücretsiz kursları sağlamak adına İsmek Yakuplu şubesi açılmıştır. Yine 40’den fazla branş yer almakta olup, daha çok el sanatları ve mesleki eğitimler ön plana çıkmaktadır. Branşlara baktığımızda ilk olarak 3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri karşımıza çıkmaktadır. Özellikle okul öncesi yaşta çocuğu olan anneler için güzel bir gelişim olacaktır. Bunun dışında Tekstil alanında kendini geliştirmek, meslek sahibi olmak isteyenlere yönelik bir birinden güzel eğitimleri bulacaksınız.

Büyükşehir Mahallesi
İlçenin en eski yerleşim yerlerinden biri diyebileceğimiz bir yer Büyükşehir Mahallesi konum olarak BEKO Fabrikasının olduğu bölge olup, Tüyap Fuarına sadece 2 dakika uzaklıktadır. Bir çok iş ve yaşam merkezini içerisinde barındıran semtte ücretsiz kurslar içinde İsmek Büyükşehir şubesi bulunmaktadır. 20’den fazla eğitim seçeneklerini bulacağınız kurslarda yine sanat ve mesleki eğitimler ön plana çıkmaktadır. Müzik eğitimi almak isteyenler için Bağlama, Gitar ve Türk Sanat Müziği Nihavent Makamı ve Repertuarı Eğitimi kesinlikle kaçırılmaması gereken branşlardan bir kaçıdır.

Beylikdüzü Spor Eğitim Merkezleri
İstanbul Büyükşehir Belediyesi sadece sanat ve mesleki kurslarla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda sağlıklı bir hayat için olmazsa olmaz hale gelen spor eğitimleri de içermektedir. Beylikdüzü İsmek kursları 6 şubeden oluşmakta olup, bunların ikisinin sadece spor faaliyetleri için ayrıldığını belirttik Beykent ve Beylikdüzü Spor Eğitim Merkezi olarak kadınlar ve erkekler için spor eğitimleri bulunmaktadır. Kadınlar için Aerobik, Pilates, Fitness, erkekler içinde vücut geliştirmeye yarayan Fitness eğitimleri bulunmaktadır. Aşağıda merkezlerin adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır. Spor eğitimlerinden yararlanmak için sağlık raporu almayı unutmayın.

Beylikdüzü Spor Eğitim Merkezi
Büyükşehir Mahallesi 19 Mayıs Caddesi No:55
0212 852 33 13

Beykent Spor Eğitim Merkezi
Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı Uyum Çarşı Binası
0212 856 18 59

Beylikdüzü Belediyesi Kurslarını Unutmayın
Bu ilçede yararlanabileceğiniz kurslar sadece İsmek ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda yerel yönetim Beylikdüzü Belediyesi yetişkin ve çocuklar için kültür sanat eğitimleri içermektedir. Yaz aylarında özellikle okulların tatil olması ile birlikte çocuklar için eğlenceli yaz okulları bulunmaktadır. Sitemizde bu konuda güncel duyuruları bulabilirsiniz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

5 Yorum

 1. Aynur IŞIK

  Merhabalar! Ben fotigrafcilik kursuna yazilmak istiyorum hafta ici mi hafta sonu mu acaba kurs saatlerini ogrenebilirmiyim

 2. Nurcan

  Gayrimenkul Danışmanligi kursu ucretsiz varmı teşekkür ker iyi gunler

  • admin

   Nurcan: Evet İsmek’te emlak danışmanlığı kursları bulunmaktadır. 200 Saat sürecek eğitimlerden oluşmakta ve ücretsizdir. Başvuru için kursiyer.ismek.org adresini kullanabilirsiniz.

 3. Gizem

  Epilasyon kursuna başvurmak istiyorum

  • admin

   Gizem: Kurs kayıtları kursiyer.ismek.org adresinden yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.