Beşiktaş Belediyesi Yaz Okulu (Kayıtlar 6-17 Haziran’da)

Beşiktaş Belediyesi Yaz Okulu
Okulların kapanmasına kısa bir süre kala çocuk ve gençler için bir birinden özel eğitim fırsatları ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek kursları 9-21 yaş arası çocuk ve gençler için eğitim duyurusu yaparken hemen akabinde İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Beşiktaş Belediyesi beklenen açıklamayı yaptı. Beşiktaş Belediyesi Yaz Okulu bu yıl 7-14 yaş arası çocuklara ücretsiz eğitim verecektir.

Beşiktaş belediyesi Yaz Kursları

Kayıtlar 6-17 Haziran Tarihleri Arasında
Yalnızca Beşiktaş ilçe sınırları içinde ikamet ede 7-14 yaş arası çocuklara yönelik olup, başlıkta da belirtildiği gibi kayıtlar 6-17 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecektir. Beşiktaş Belediyesi ve Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi arasında gerçekleşecek olan eğitimler her zaman olduğu gibi yine ücretsizdir.

Başvurular Dikilitaş Semt Evi ve İnternet Sitesinden Yapılacak
Yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler için başvurular Beşiktaş Belediyesi İnternet sitesinden online yada Dikilitaş Semt Evi binasında bizzat yapılacaktır.

13 Branşta Eğitim Verilecek
Beşiktaş Belediyesi Yaz Okulu bu yıl 13 farklı branşta sosyal ve spor eğitimleri verilecektir. Kursiyerler her iki alandan birer eğitim seçme hakkı bulunmaktadır.

Spor Eğitimleri: Futbol, Basketbol, Voleybol ve Tenis
Sosyal Branşlar: Yüzme, Gitar, Drama, Bale, İngilizce, Piyano, Resim, Satranç ve Jimnastik

Kursiyerler 2 Branş Seçebilir
Yukarıda da belirtildiği gibi kursiyerler her iki alanda birer branş seçimi yapabilecektir. Kursiyerler yaş gruplarına göre 7-8, 8-9, 10-12 ve 13-14 olarak ayrılacak olup, bazı eğitimlerde alt ve üst yaş sınırı olacaktır. Yazının devamında yaş sınırına göre branş seçim kriterleri yer alacaktır.

1) Jimnastik kursları daha çok 7-10 yaş arası çocuklara öncelikli olup, tabii ki diğer çocuklarda başvuru yapabilirler.

2) Gitar eğitimi almak isteyen kursiyerler 11-14 yaş arası olması gerekmektedir.

3) İngilizce kurslarından yararlanmak isteyenler için en 4. sınıfa gidiyor olmak gerekir.

4) Yüzme kursunu katılacak kursiyerler ilk derse gelirken yanlarında mutlaka yüzmeye engel olmadığına dair sağlık raporu getirmeleri gerekmektedir. Yüzme eğitimleri Türkiye Spor Yazarları Derneği kapalı havuzunda yapılacak olup, eğitimler öğlen sonra olacak şekilde programlanmıştır. Kursiyerler belediye önünden servis ile alınarak havuzun yer aldığı yere götürülecektir. Diğer branşlar ilçe sınırları içerisinde olacağı için servis bulunmuyor.

Eğitimler Sabah ve Öğlen Grubu Şeklinde Olacak
Beşiktaş belediyesi yaz kursu saatleri gün içerisinde 2 gruba ayrılmış olup, sabah 09:00-12:00 ile öğlen sonrası 13:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Eğitimler farklı farklı yerlerde yapılacak olup, dilerseniz hangi branşın nerede eğitim verileceğine bir bakalım.

Yüzme: Türkiye Spor Yazarları Derneği Kapalı Yüzme Havuzu
Futbol: Çilekli Spor Tesisleri (halı saha)
Voleybol ve Basketbol: İsmail Tarman Ortaokulu (kapalı spor salonu)
Tenis: Sporcular parkı (açık teniz kortu)
Piyano, Satranç, Atletiz ve İngilizce (9-11 Yaş): Akatlar Kültür Merkezi
Gitar: Ortaköy Kültür Merkezi
Drama, İngilizce (12-14 Yaş): Dikilitaş Semt Evi

Son Başvuru Tarihi 17 Haziran
Evet arkadaşlar yukarıda ücretsiz yararlanabileceğiniz eğitim fırsatlarına yer verdik kayıt tarihi ile ilgili son bir hatırlatmak yapmak gerekirse 6-17 Haziran 2016 tarihleri arasında olup, bizzat başvuru yapmak isterseniz Dikilitaş Semt Evi adresine gelmeniz yeterlidir. Aşağıda adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Dikilitaş Kurs Merkezi

İsmek Yaz Kurslarını İnceleyin
İstanbul’da yaşayanlar için eğitim seçenekleri oldukça geniş kapsamlı olup, ilçe belediyeleri yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK Kursları bu yılda yaz okulu uygulamasına devam ediyor. İlk olarak geçtiğimiz yıl başladığı uygulamaya yaş sınırında küçük bir değişiklik yaparak devam ediyor. İsmek yaz kursları bu yıl 9-21 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik eğitim verecek olup, 33 alanda yaklaşık 100 branş seçimi yer almaktadır. 1 Haziran’da başlayacak olan kayıtları kaçırmayın. Detaylar ve başvuru bilgisi için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. https://www.ismekkurs.com/ismek-yaz-kurslari/

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.