Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi (BEHEM)

Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi
2008 Yılında Büyükçekmece’den ayrılıp, ilçe olması ile kaderi iyiden iyiye değişen Beylikdüzü aynı zamanda eğitim merkezlerinin üssü haline gelmektedir. İlçede yararlanabileceğiniz kurslardan biride kısa adı BEHEM olan (Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezidir) tarihi geçmişine bakacak olursak 2007 yılında Dünya Bankasının maddi desteği ile Büyükçekmece Halk Eğitim Merkezi şeklinde eğitimlere başlamıştır. Beylikdüzü 2008 yılında ilçe olması ile birlikte kurumun ismi Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi olarak değiştirilmiştir. Cumhuriyet Mahallesinde yer alan kurs merkezinin iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

BEHEM

Cumhuriyet Mahallesi Ali Talip Özdemir Caddesi Söğüt Sokak
0212 873 07 25

Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi Branş Listesi
Kurumun resmi İnternet sitesinde bu konuda herhangi bir bilgi olmaması nedeniyle şimdilik bu kısmı boş bırakıyoruz. Eminim en kısa sürede siteyi daha kullanışlı hale getirirler.

Direksiyon Eğitimi Öğreticisi Olabilirsiniz
İstanbul’da o kadar çok çalışma alanı var ki onlardan biride özel sürücü kurslarından direksiyon eğitimi öğreticisi olabilirsiniz. Bunun için 4 yıllık Üniversite mezunu olmanın yanında en az 3 yıllık sürücü belgesi sahibi olmanız gerekir. Bu iki şartı taşıyan biriyseniz sizde hemen Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi MTSK Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği kurslarına başvuru yapabilirsiniz. Dilerseniz Trafik ve Çevre Eğitimi öğreticisi de olabilirsiniz.

Tuch Expo Fuarına Katıldık
Avrupa Birliği fonları ile kurulmuş olan Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi yine ulusal desteklerden yararlanmaya devam ediyor. Bu yıl İstanbul’da bir ilke imza atan kurumumuz İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Tuch Expo Tuhafiye, Çeyiz, Hediyelik ve Hobi Ürünleri Ticaret Fuarına katıldık kursumuzda usta öğretici ve kursiyerler tarafından üretilen makrome ve şiş örücülüğü eserleri tanıtıldı.

Toplum Sağlığı Merkezi Kursiyerlere Seminer Verdi
İşimiz sadece sanat ve meslek edindirme kursları değil, hayatın her anında işinize yarayacak olan bilgileri kursiyerler ile buluşturmaya devam ediyor. Son olarak Toplum Sağlığı Merkezi tarafından hayatımızı yakından ilgilendiren sağlık sorunlarına karşı çok güzel bir seminere katıldık.

Eğitime Kısa Bir Ara Sinemaya Gidiyoruz
Beylikdüzü’nde yaşayanlar çok şanslı çünkü çocuk, genç ve yetişkin psikolojisinden anlayan yönetici, öğretmen ve usta öğreticiler tarafından eğitim veriliyor. Hayat sadece eğitimden ibaret olmadığını göstermek içinde belirli sürelerde sosyal faaliyetler gerçekleştiriliyor. İşte onlardan biri daha sinema günü ilk olarak Beykent Ovalı Restaurantta güzel bir sabah kahvaltısı sonrası PerlavistaAVM CinemaPink’te güzel bir film bizi bekliyor.

İşaret Dili Kursu Açılacaktır
Türkiye’de binlerce işitme engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Elbette yaşadığımız ilçe olan Beylikdüzü yüzlerce işitme engelli vatandaşımıza ev sahipliği yapmaktadır. Bu kardeşlerimizin bizlerle yada diğer işitme engellilerle iletişim kurabilmesinin tek yolu işaret dili yani parmak alfabesi ile mümkündür. Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi gerek engelli gerekse engelsiz tüm vatandaşlara yönelik olarak İşaret dili kursu imkanı sağlamaktadır.

Halı Dokuma Kursları Devam Ediyor
Günümüzde sanayinin gelişmesi ile birlikte unutulmaya yüz tutmuş meslekler arasında yer alan halı dokuma tekrardan kurslar vasıtası ile canlanıyor. BEHEM el emeği göz nuru halıları dokumak isteyenler için eğitimlerine devam ediyor. Sizde böylesi özel ve güzel bir sanata adım atmak için geç kalmayın.

İsmek Beylikdüzü Kursları
BEHEM’de aradığınızı bulamadıysanız bile sorun değil, çünkü ilçemizde ikisi spor merkezi olmak üzere toplamda 6 farklı kurs merkezi ile eğitim imkanı sağlayan İsmek kursları bulunmaktadır. Beykent, Büyükşehir Mahallesi ve Yakuplu’da bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi yılın 12 ayı çocuklar ve yetişkinler için eğitim imkanı sağlıyor.

Beylikdüzü Belediyesi Kursları
Bir diğer alternatif ise yerel yönetimin sağladığı imkanlar olup, Beylikdüzü Belediyesi çocuklar, gençler ve yetişkinler için bir birinden özel ücretsiz eğitimlere imza atmaktadır.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

2 Yorum

  1. Fatma

    Merhaba 80 saatlik özel eğitim kayıt tarihleri ne zaman

    • admin

      Fatma: Sayfada güncel duyurular yapılmaktadır. Dilerseniz BEHEM’e telefon ile ulaşarak da bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.