İsmek İş Başvurusu

İsmek Kariyer
Türkiye’nin en büyük ücretsiz hayat boyu öğrenme merkezi İsmek 20 yılı aşkın bir süredir 2 milyondan fazla insana eğitim vermektedir. Sağladığı imkanlar sadece kurs ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda insanları iş ve kariyer sahibi yapmaktadır. Kariyer yapma imkanı bulacağınız yerden biride kurumun kendisi olup, bu sayfada İsmek İş Başvurusu hakkında merak edilen konulara cevap vereceğiz.

Öğretmen Alımı

İsmek Kariyer Fırsatı Devam Ediyor
İstanbul genelinde 400’den fazla branşta eğitim veren kurumda şuan binlerce öğretmen ve usta öğretici görev yapmaktadır. Onlardan biride siz olmak isterseniz yapmanız gereken tek şey Online başvuru yapmaktır. Peki İsmek’te öğretmen ve usta öğretici olmak için hangi şartlar aranmaktadır.

Eğitime Göre: Meslek lisesi, Ön lisans, Lisans ve Yüksek Lisans mezunları uzman ve usta öğreticilik yeterliliklerini sağlamaları halinde başvuru yapabilmektedir.

Yeterlilik Sınavına Göre: Bir diğer kriter ise Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından program ve modüller içerisinde yer alan KPDS, ÜDS, YDS vb sınavlardan 70 ve üzeri puan alanlar yine başvuru yapabilmektedir.

Sertifika / Ustalık / Usta Öğreticilik Belgesi Sahipleri Kurumda eğitimci olmak için illede üniversite mezunu olmanız gerekmez. Bir çok branşta lise, ilköğretim ve hatta usta öğretici belgesi olması yeterlidir. Örnek erkek kuaförlüğü için lise mezunu olmak yada usta öğretici belgesi yeterlidir. Tabii ki öncelikle ön lisans ve lisans mezunlarına verilmekte olup, bulunmaması halinde lise, ilköğretim vs mezun arkadaşlarımızda sınava çağrılarak yeterliliği test edilmektedir.

İsmek İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Önemli bir husus olup, sadece İnternet üzerinden online ve kurumun kendi sitesinden yapılmaktadır. Fax- E-mail vs ile başvuru yapılamaz. Aşağıda nasıl yapıldığına dair adımları göreceksiniz.

1) Uygun Pozisyonları İnceleyin: İlk olarak başvuru yapacağınız branşta ihtiyaç olup, olmadığına bakmalısınız. Bunun için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanınız. http://kariyer.ismek.org/Branslarimiz.aspx Açılan sayfada branşların üzerine tıkladığınızda ayrıca gerekli şartları görebilirsiniz.

2) Kayıt Ol / Giriş Yap: Başvuru yapmak istediğiniz alanda ihtiyaç varsa sonraki aşama kayıt olmak yada daha önce kayıt olduysanız giriş yapmanız gerekir. Bunun içinde yine aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. http://kariyer.ismek.org/OturumAc.aspx

3) Özgeçmiş Oluştur / Başvuru Yap Evet arkadaşlar kayıt işlemini tamamlayıp, giriş yaptıktan sonra formu eksiksiz olarak özgeçmiş sayfası oluşturmanız gerekir. Bu şekilde başvuru yapabiliriz.

İsmek Öğretmen Başvuruları Ne Zaman Yapılır?

Eğitici alanında başvuru yapmak için her zaman aralığı olmayıp, açık olan pozisyonlara yada daha sonra ihtiyaç halinde değerlendirilmek üzere istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Kurs yöneticisi, yönetici yardımcısı, hizmetli, temizlikçi gibi personel alımında ise duyuru yapılmaktadır.

Alımlar Sınavla Yapılmaktadır
Yapılan başvurular gerekli şartları karşılayıp, karşılamadıkları incelenerek uygun bulunan adaylar belirlenen bir tarihte sınava davet edilmektedir. Bu davetler genelde E-posta ile yapıldığı için mutlaka e-mail adresinizin güncel olmasına dikkat etmelisiniz.

Sınavlar 4 Aşamalı Olmaktadır
Başvuru yapan adaylar sınava davet edilerek en iyisi / en iyilerinin belirlenmesi amaçlanmaktadır. bu nedenle 4 aşamalı bir sınav süreci bulunmaktadır. İlki genel kültür sınavı olup, adaylara çoktan seçmeli olarak 25 soru yöneltilmektedir. İkinci aşamada branş yazılı sınavı olup, başvuru yaptığınız alan ile alakalı olarak 20 sorudan oluşan bir sınav denilebilir. Uygulama sınavı yine başvuru yapan adayın yeterliliğini ölçmek adına gerekli bir sınav olup, heyecanınıza yenik düşmemelisiniz. Son aşamada ise mülakat bulunmakta olup, burada kurum yöneticileri ile birlikte misyon, vizyon ve hedeflerinize dair güzel bir sohbet ortamı sizi beklemektedir.

Sınava Çağrılmayan Adaylar Ne Oluyor?
Başvuru yapan herkes sınava çağrılacağı anlamına gelmez. Öncelikle Lisans, Yüksek Lisans, Doktora gibi mezuniyetlere verilmekte olup, sınava çağrılmamak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Başvurunuz 3 yıl boyunca İsmek Kariyer Veritabanı bilgilerinde yer almakta olup, yeniden ihtiyaç duyulması halinde değerlendirmeye alınır.

İsmek Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Cevabı en çok merak edilen hususlardan biride öğretmen maaşları olup, görev yapmak isteyenler ne kadar gelir elde edeceğini öğrenmesi en doğal hakkıdır. Konuyu net bir şekilde anlamak için çalışma sistemine bakmak gerekir. Çünkü 3 farklı çalışma şekli (Tam Gün, Yarım Gün ve Özel İhtisas) olmak üzere hangi şekilde çalıştığınız maaş ve sigorta durumunu belirlemektedir. Çalışma şekilleri ve İsmek öğretmen maaşlarını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Açılan sayfada detaylıca görebilirsiniz. https://www.istanbulkurslari.com/ismek-ogretmen-maaslari/

Birden Fazla Branşa Başvuru Yapabilir miyim?
Sayfanın sonunda en sık soruların soruların bazılarına yanıt vereceğim. Öğretmenlik yapmak için branş sınırlaması olmayıp, şartlarını karşıladığınız birden fazla branşa form doldurabilirsiniz.

Yabancı Uyruklu Vatandaşlar Görev Yapabilir mi?
İstanbul’da bulunan diğer ülke vatandaşlarına görev yapmaları için bir kısıtlama olmayıp, bazı gerekli belgeleri hazırlaması gerekir. Bunlar (oturma ve çalışma izni ile denklik belgesi) olmalıdır.

Sınavlar Ne Zaman Yapılıyor?
Bunun içinde belirli bir tarih olmayıp, örnek Bilgisayar Kullanımı branşında eğitimci ihtiyacı varsa bu süreçte Bilgisayar Öğretmenleri için sınav yapılır. Yani ihtiyaç dahilinde tarihler belirlenmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin Arayın
Evet değerli arkadaşlar İsmek İş Başvurusu hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık, (Bizim İsmek’in resmi yada gayri resmi sitesi değiliz) bu nedenle aktaracağımız bilgiler sınırlı olacaktır. Daha fazla bilgi almak için 0212 531 01 41 numaralı telefondan İsmek Yönetim Merkezine ulaşabilirsiniz. Tüm arkadaşlara başarılar dileriz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

31 Yorum

 1. Sinan

  Ustalık belgesi için ne işlemler yapmaliyim

  • admin

   Sinan: Ustalık belgesi mesleki eğitim merkezleri tarafından verilmektedir. Size en yakın MEM şubesine gelirseniz sizi yönlendirirler.

 2. sevdanur

  İsmek kursalrına kayıt için herhangi bi sinva giriyormuyuz

  • admin

   Sevdanur: Bazı branşlarda sınav gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse Web Tasarım kursu için adayların bilgisayar bilgisi sınav ile tespit edilmektedir.

 3. sevdanur

  Her zaman başvuru yapilamiliyormu yoksa belli bi aylarmi var

  • admin

   Sevdanur: İş başvuruları sürekli yapılabilmektedir. İhtiyaç halinde adaylara bilgi verilmektedir.

 4. Sznkky

  Merhabalar. Öğretmen arkadaşlarım 2013 yıllarında hafta sonları eğitmen olarak ismekte ders verdi. Şu anda memurlar için bu uygulama kalktı mı acaba

  • admin

   Sznkky: İsmek öğretmen başvuru şartlarını kariyer.ismek.org adresinden görebilirsiniz.

 5. TUĞÇE

  İSMEKte idari birimde çalışmak için ne yapılmalıdır süreç hakkında bilgi verir misiniz?

  • admin

   Tuğçe: İsmek yönetim kadrosunda görevlendirilmeler için duyurular yapılmaktadır. Bunun için ismek.ist adresini takip edebilirsiniz.

 6. fatma

  Merhabalar,
  ben muhasebe alanında usta öğreticilik yapmak istiyorum yüksek lisans mezunuyum 15 yıldır çalışıyorum sınavlarınıza birkaç kez girdim yalnız uygulama sınavlarında çok heyecanlanıyorum heyecandan kaybediyorum ve sınavlar hafta sonu yapılırsa çok iyi olur bir kere ramazanda ve hafta sonu yapmıştınız hafta içi yapıldığında işten izin almamız sıkıntı oluyor

  • admin

   Fatma: Sınavların ne zaman yapılacağını maalesef İsmek yönetimi belirlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.