Küçükçekmece Belediyesi Kursları

Küçükçekmece Belediyesi Kursları
İsmi her ne kadar küçük olarak anılsa da kendisi çok küçük sayılmaz. Öyle ki içerisinde bulunan Küçükçekmece gölü büyük sayılan göllerden bile daha büyüktür. 1987 Yılında Bakırköy’den ayrılıp, ilçe olması ile kaderi değişmiştir. Banliyö tren istasyonu çevre ilçelere ulaşım için en iyi seçenektir. Asıl konumuz olan eğitim ve ücretsiz kurslara dönecek olursak ilçede yaşayan ve sayısı 800 bine yaklaşan Küçükçekmece halkının şanslı olduğu söylenebilir. Çünkü içerisinde bir birinden özel kurslar, mesleki uzmanlık merkezleri bulunmaktadır. İlk olarak Küçükçekmece Belediyesi Kursları ile başlamak istiyorum. İlerleyen günlerde ilçemizde bulunan İsmek, Halk Eğitim, Mesleki Eğitim, İşkur ve Kosgeb Kurslarını da yakından tanıma imkanı buluruz.

Küçükçekmece Kurs Rehberi

Çocuklar ve Yetişkinler İçin Kurslar Bulunuyor
Belediye yönetiminin eğitime büyük önem verdiğini söyleyebiliriz. Bunu gösteren en güzel kanıt eğitimlerin çocuklar ve yetişkinlere ayrı ayrı merkezlerde veriliyor olmasıdır. Öyle ki ilçe genelinde 3 tanesi kültür ve sanat merkezi olmak üzere 14 farklı kurs merkezi bulunmaktadır. Bunları aşağıda detaylı bir şekilde ele almak istiyorum.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi
1900’lü yıllarda sadece 3-4 evin bulunduğu zamanla verimli bağ ve bahçelerin yer aldığı Sefaköy ilk isimleri Safraköy, Sofraköy olarak anılmıştır. Şuan içerisinde 10 farklı mahalle ve yüzbinlerce insan yaşamaktadır. Küçükçekmece Belediyesi Kurslarını tanımaya ilk olarak Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi ile başlıyoruz. Ücretsiz kurslar 8-14 yaş ve yetişkinler olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Çocuklara yönelik eğitimlere baktığımızda özellikle müzik ve gösteri sanatlarına dair eğitimler yer almaktadır. Piyano, Solfej, Gitar, Drama, Keman, Halk Oyunları ve Modern Danslar, Keman ve Bağlama gibi enstrüman eğitimleri yer almaktadır. Yetişkin eğitimleri ise daha gelişmiş ve fazla olup, 10 alanda yaklaşık 30 farklı branş seçeneği bulunmaktadır. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi yetişkinlere yönelik kurları aşağıda yer alan görselden görebilirsiniz.

Tevfikbey Mahallesi Maslak Çeşme Caddesi
0212 411 08 10

Sefaköy Kurs Bilgileri

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi
İlçenin en belirgin semtlerinden biride Cennet mahallesi olup, Yeşilova ve Florya arasında rakımı biraz yüksek bir konumda yer almaktadır. D 100 karayoluna yakın oluşu ile birlikte İstanbul’un her yerine kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezlerinden biride burada olup, 2007 yılından beri mahallenin göz bebeği diyebiliriz. Yine aynı şekilde 8-14 yaş arası çocuklar ile yetişkinler için eğitim imkanı sağlamaktadır. Aşağıda Cennet Kültür ve Sanat Merkezinin adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Cennet Mahallesi Yahya Kemal Beyatlı Caddesi
0212 411 08 05

Atakent Kültür ve Sanat Merkezi (Halkalı)
Bir zamanlar çöplük olarak kullanılan bir semt Halkalı sürekli patlamaların yaşandığı bu semtimizde şimdilerde ise bir çok ilki barındırmaktadır. Öyle ki toplu konut projesi ile İstanbul’un ilk uydu kentlerinden biri olduğu söylenebilir. Küçükçekmece Belediyesi Kurslarından biride Atakent mahallesinde yer almakta olup, yine aynı şekilde çocuklar ve yetişkinler için ücretsiz eğitimlere yer verilmektedir. 8-14 Yaş arası çocuklar için Piyano, Gitar, Keman, Drama ve Uygulamalı Tiyatro şeklinde branş seçenekleri yer almaktadır. Aynı şekilde yetişkin kursları içinde branşlar kısıtlı olup, Solfej, Uygulamalı Tiyatro ve Drama kursları bulunmaktadır.

Atakent Mahallesi Halkalı Toplu Konutlar 2. Etap Girişi
0212 411 08 07

Küçükçekmece Bilgi Evleri
İlçede kurslar dışında birde çocukların gelişimine yönelik bilgi evleri uygulaması bulunmaktadır. Okuldan geri kalan zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayacak olan bu merkezler şuan ilçenin 10 farklı noktasında yer almaktadır. Küçükçekmece Bilgi Evleri olan semtlere bakacak olursak Cennet Mahallesi, Yarımburgaz, Taştepe, Fatih, Söğütlüçeşme, Halkalı, İkitelli, Sefaköy, İnönü ve Mehmet Akif Mahallesinde hizmet vermektedir.

Küçükçekmece Belediyesi Yaz Spor Okulu
Yılın 12 ayı ücretsiz eğitimlerine ara vermeden devam eden Küçükçekmece Belediyesi okulların kapanması ile birlikte çocuklar için yaz spor kurslarını başlatıyor. 22 Farklı branşta spor eğitimlerinin yer aldığı kurslardan 6-14 yaş arası çocuklar yararlanabilecek olup, eğitime katılan çocuklara tişört, çanta, şort ve şapka hediye edilmektedir. Başvurular başlamış olup, kayıt olmak için Küçükçekmece Belediye Başkanlığı A Kapısında yer alan kayıt merkezine yanınızda 1 adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi ile veli muvafakatnamesi ile gelmeniz gerekir. Konuyla ilgili detaylı bilgiye 444 43 60 numaralı telefonu aradığınızda dahili 8018’den ulaşabilirsiniz.

Değerli arkadaşlar Küçükçekmece Belediyesi kursları hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, aynı zamanda merkezlerin detaylarını sitemizde ayrıca bulabilirsiniz. Bunun dışında aktarmak istediğim bir diğer husus ilçemizde yer alan İsmek kurslarını unutmamanız yönünde olmaktadır. Çocuklar ve yetişkinler için yüzlerce branşta ücretsiz kurs desteği sağlamaktadır. Her iki kurumdan da ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

15 Yorum

 1. Oxana

  Merhaba. Ben yabanciyim, ama oturma iznim var. Sizin kurslara katilmak imkanim var mi? Tesekkurler

  • admin

   Oxana: Tabii ki katılabilirsiniz.

 2. nil

  merhaba kucukcekmece yada atakentte ozel egitim kursu acilacakmi teşekkürler

  • admin

   Nil: Özel eğitimden kastınız nedir? Biraz daha açıklayıcı olursanız sevinirim.

 3. Azize Dumanlı

  Merhabalar,

  Küçükcemece Belediyesi olarak Halkalıda çocuklar için yemek yapma kursları açsanız çok iyi olacak.Bayrampaşa İsmek te var ama çok uzak bize lütfen ilgililere isteğimi iletirmisiniz.Bir çok annede eminim çocuklarını götürür.

 4. Sude Gnt

  Merhaba 9.sınıf öğrencisiyim.Almanca kursundan yararlanabilir miyim acaba

  • admin

   Sude: Tabii ki yardımcı olabilirsiniz.

 5. Beyzanr

  Merhaba ben usta ünlü oyunculardan eğitim aldım sergilediginiz tiyatro oyunlarında bende yer almak istiyorum bana yardımcı olur musunuz

 6. Elif sare

  İyi günler ben bilgisayar kursuna kayıt olmak istiyorum ama ne gerekli kayıt için yardımcı olabilir misiniz

 7. Aylin Özgur

  Lise mezunuyum. Ama Çocuk gelişimi Alanjna ilgi duyuyorum. Ne yapmam gerek. Var mi.Kursunuz? Ya da nereye başvurmam gerekiyor?
  Teşekkur ederim.
  Saygilar

  • admin

   Aylin: Küçükçekmece ilçesinde ücretsiz hizmet veren İsmek kurslarını incelemeni öneririm.

 8. hülyagün

  çalışan bir anneyim çocuklarımı kursa göndermek istiyorum. ancak yıllardır bir türlü kursa katılamıyoruz çünkü işim gereğ, saat 15 den önce başvuru için gelemiyorum. özellikle kış dönemi için eylülde gelin diyorlar eylül birde gidiyorum yarın diyorlar yarı gidiyorum doldu diyorlar anlamıyorum ki ne yapmak gerekiyor.

  • cem öngider

   ingilizce kursu için başvuracaksanız. semtinizdeki okul müdürlüğüne başvurarak kurs açılmasını talep edebilirsiniz.halk eğitim merkezleri öğretmen yönlendirmek zorunda, bu konuda ben size yardımcı olabilirim. ingilizce öğretmenliği yapıyorum.

 9. Aybüke Ersen

  Merhaba, ben web tasarımı kursunuza katılmak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor.

  • admin

   Aybüke: Size en yakın kurs merkezine gelerek bizzat başvuru yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.