Avcılar Belediyesi Kursları

Avcılar Belediyesi Kursları

Bir zamanların balıkçı köyü olan Avcılar, şimdilerde İstanbul’un parlayan yıldızı haline geldi diyebilirim. Kültür, sanat, sağlık ve eğitim alanında hayli gelişme kaydeden ilçede ücretsiz yararlanabileceğiniz birden fazla kurs bulunmaktadır. Onlardan biride Avcılar Belediyesi kursları olup, ilçenin 7 farklı noktasında çocuklar ve yetişkinler için çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.

İlçe Genelinde 7 Farklı Noktada Hizmet Veriyor
Kurs merkezlerinin dağılımına bakacak olursak ilçe merkezinde Barış Manço Kültür Merkezi ile hizmet vermektedir. Bunun dışında yine merkeze yakın bir noktada diyebileceğiniz Denizköşkler Gençlik Merkezi, Cihangir Kent Evi ve Cihangir Çocuk Evi bulunmaktadır. Bunların dışında ise ise 2 tanesi Firuzköy’de Kent Evi ve Gençlik Merkezi Çocuk Kulüpleri şeklinde eğitim vermektedir. Bir diğer merkez ise Tahtakale Kent ve Çocuk Evi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu merkezler ve sağladığı imkânları yakından tanımak için sayfanın devamına göz atınız.

Barış Manço Kültür Merkezi Kursları

Barış Manço Kültür Merkezi
İlk ele alacağımız kurs merkezi ilçenin merkezinde yer alan rahmetli Barış Manço’nun adını taşıyan kültür merkezi olup, eğitimlere bakıldığında mesleki anlamda çok verimli olmadığı görülmektedir. Çocuklar ve yetişkinler için Tiyatro, Gitar, ve Dans eğitimleri yer almaktadır. Çocuklar için sadece Modern Danslar yer alırken yetişkinler için ayrıca Eşli Danslar şeklinde farklı bir Branşa daha yer verildiği görülmektedir. Aynı şekilde Halk Oyunları ve Oryantal eğitimleri yanı sıra Yunanistan’ın milli oyunlarından biri Sirtaki eğitimleri göze çarpmaktadır. Çocuklar için faydalı bulduğumuz eğitimlerden biride Yüzme olup, özellikle boğulmaların önüne geçmek için mutlaka çocuklarımızın yüzme eğitimlerine katılmalarını tavsiye ediyoruz. Sayfanın devamında Barış Manço Kültür Merkezi adresi ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Merkez Mahallesi Reşitpaşa Caddesi No:

 Denizköşkler Gençlik Merkezi
İlçenin Küçükçekmece yönünde çıkış noktası sayılan Denizköşkler aynı zamanda denize sıfır noktalardan biri olarak kabul edilmektedir. Yaklaşık 50 bin kişinin yaşadığı mahallede Avcılar Belediyesi Kursları bir şube ile temsil edilmektedir. Fakat mesleki anlamda güzel bir planlama yapıldığı görülmektedir. Çocuklar için Matematik ve İngilizce öğrenimlerine katkı sağlarken yetişkinler içinde Bilgisayar İşletmenlik, Bilgisayarlı Muhasebe, Web Tasarım, Grafikerlik, Autocad yanı sıra yabancı dil alanında en çok tercih edilen kurslardan İngilizce ve Almanca eğitimlerine yer verilmektedir. İlçe merkezi Şükrübey ve Gümüşpala semtlerinde yaşayanlara oldukça yakındır.
Muhtar Kazım Akgül Caddesi No:30
0212 695 67 23

Firuzköy
Bir zamanlar gerçekten de köy olan Firuzköy ilk olarak 1928 yılında Bulgaristan’dan gelen vatandaşlar yerleşmiştir. İlk geldiklerinde göle yakın bir yere yerleşen bu vatandaşlarımız çok fazla sivrisinek ve sıtma hastalığı nedeniyle daha yukarılara köy içi denilen noktaya yerleşmiştir. Bundan 15-20 yıl öncesine kadar geçimini tarım ile karşılayan Firuzköy halkı bahçelerinde sebzelerin yetiştiği elmalık ve üzüm bahçelerinin olduğu yerlerdi. Şimdi tabi ki eser kalmadı. Neyse bir konumuza eğitime dönelim. Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi Firuzköy’de 2 farklı kurs yer almakta olup, eğitimlerine bakıldığında genelde kültür ağırlıklı olmaktadır.
Firuzköy Kent Evi: Hasan Önal Caddesi No:53 0212 690 90 40
Firuzköy Gençlik Merkezi ve Çocuk Kulüpleri: Ülker Caddesi No:5 0212 423 58 96

Tahtakale Kent Evi ve Çocuk Evi
10 Mahalleden oluşan Avcılar’ın en hızlı gelişen semtlerinden biride Tahtakale olduğu söylenebilir. Belediyenin sağladığı eğitim imkânlarından biride bu mahallede olup, yine Denizköşkler gibi gelişmiş mesleki eğitimleri içermektedir. Aynı şekilde bölge insanının geçmişte yaşadığı yokluk ile okula gitme fırsatı olmadığı düşünülerek yetişkinlere yönelik eğitimlere okuma yazma Branşı dâhil edilmiştir. Bilgisayar İşletmenlik, Web Tasarım, Grafik, Fotoğrafçılık ve yabancı dil alanında oldukça geniş kapsamlı olanaklar sizi bekliyor. Merkezin adres ve iletişim bilgileri aşağıdadır.
Tahtakale Mahallesi Petrol Sokak No:1
0212 648 20 79

Cihangir

İlçe merkezine en yakın mahallelerden biride Cihangir olup, ilk etapta burada kurs merkezi bulunmuyordu. Bu eksikliği kapatmak adına hem kent evi hem de çocuk evi açılmıştır. Avcılar Belediyesi İnternet sitesinde kurslara dair herhangi bir bilgiye yer verilmemiştir. Kurs merkezine dair adres ve iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Cihangir Kültür Evi: Civa Sokak No: 0212 593 25 35

Cihangir Çocuk Evi: Reşitpaşa Caddesi No:138 – 0212 590 04 67

Avcılar Belediye Konservatuarı
Belediye yönetimi ilçe halkına sunduğu hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek İstanbul’da ilk belediye konservatuarını hayata geçirdi. Yine aynı şekilde çocuk ve yetişkinlere kültür, sanat ve müzik eğitimleri verilen merkezde aynı zamanda sınavlara hazırlık kursları da bulunmaktadır.
Cihangir Mahallesi Civa Caddesi No:9
0212 593 25 35

Avcılar Belediyesi Yaz Okulu
Normal eğitimler dışında okulları kapanması ile birlikte çocuklara yaz eğitimleri verilmektedir. Bu yıl 7-14 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik olup, çoğunlukla spor eğitimleri içermektedir. Futbol, Basketbol, Atletizm, Karate, Judo, Zumba ve Masa Tenisi tercih edebileceğiniz eğitimlerden biridir. Kayıtlar başlamış olup, başvuru yapmak isteyen adaylar 444 69 89 numaralı telefonu aramaları gerekiyor.

Avcılar’da Bulabileceğiniz Diğer Kurslar

Yazının giriş kısmında da belirttiğimiz gibi hızla gelişen Avcılar ilçesinde 60’dan fazla okul bulunmaktadır. Bunlara ek olarak yine ücretli ve ücretsiz yararlanabileceğiniz onlarca kurs seçeneği sizleri karşılamaktadır. Avcılar’da ücretsiz yararlanabileceğiniz diğer kurslara kısa kısa göz atalım.

AVCILAR İSMEK

İstanbul’un en gelişmiş ücretsiz kurs merkezi İSMEK Avcılar’da da 3 farklı noktada hizmet vermektedir. 12-16 yaş arası çocuk ve gençler ile 16 yaş üzeri yetişkinlere eğitim imkânı sağlayan İSMEK Avcılar ilçe merkezi (Marmara Caddesi) ile Parseller ve Firuzköy’de hizmet vermektedir. Avcılar ismek kurslarını yakından tanımak ve kayıt olmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.istanbulkurslari.com/ismek-avcilar/

Avcılar Halk Eğitim Merkezi
1992 Yılında ilçe olması ile birlikte Halk Eğitim Merkezine kavuşan Avcılar 20 derslik ve 70’den fazla öğretmen kadrosu ile geniş çaplı eğitim olanakları sunmaktadır. Lise mezunları için üniversiteye hazırlık (LYS) kursları da gerçekleştiren Avcılar Halk Eğitim Merkezi kayıtları E-Yaygın otomasyon sistemine geçtiği için online yapılmaktadır. Kurumu yakından tanımak ve katılabileceğiniz eğitimleri yakından görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.istanbulkurslari.com/avcilar-halk-egitim-merkezi/

Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi
Sanayi alanında gelişmiş ilçelerde Halk Eğitim Merkezine ek olarak birde kısa adı MEM olan Mesleki Eğitim Merkezleri açılmaktadır. Avcılar’ın da sanayisi gelişmiş olmasına karşın bu ilçeye MEM çok geç gelmiştir. 2011 Yılında açılmasına karar verilen Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi binanın depremde zarar görmüş olması nedeniyle ertelenmiş ve 2014 yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Bu merkezde kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik düzeyinde eğitim ve belgeler verilmektedir. https://www.istanbulkurslari.com/avcilar-mesleki-egitim-merkezi/

Başarı Noktası

Dilerseniz birazda özel eğitim kurumlarına göz atalım. İlk inceleyeceğimiz eğitim kurumu başarı noktası olup, İstanbul’da 3 farklı noktada Avcılar, Bakırköy ve Beylikdüzü ilçelerinde hizmet verilmektedir. Hakkımızda kısmında ne zaman kurulduğuna dair bilgi olmasa da Bilişim Teknolojileri alanında hayli iddialı olduğu görülüyor. Teknik eğitimlerde Autocad, 3D Studio, Revit, Solidworks, Camworks, Sap 2000, Catia, Sta4 Cad, XStell, Sketchup Pro 8, Access ve After Effects eğitimleri bulunmaktadır.

Kariyer eğitimlerinde ise Bilgisayar İşletmenlik, Bilgisayarlı Muhasebe, İleri Düzey Muhasebe, 10 Parmak Klavye Kullanımı, Web Tasarım, Web Yazılım, Grafik ve Diksiyon kursları bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için Başarı Noktası Avcılar şubesine 694 66 94 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Tasarı Eğitim Kurumları

Avcılar’da şubesi bulunan eğitim kurumlarından biride Özel Tasarı Kursları olup, daha çok sınavlara hazırlık eğitimleri vermektedir. 1984 Yılından beri hızla gelişen ve genişleyen Tasarım Eğitim Kurumları Branş listesine baktığımızda DGS, YÖS, ALES, KPSS, SPK ve AÖF il Modelistlik ve Stilistlik gibi tekstil sanayinin önemli mesleklerini içermektedir. 7 Tanesi İstanbul’da (Avcılar, Bakırköy, Kadıköy, Pendik, Aksaray, Ümraniye, Gaziosmanpaşa) ile Ankara ve İzmir’de hizmet vermektedir. Tasarım Eğitim Kurumları Avcılar şubesine ulaşmak için 0212 509 78 78 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Mimtek

Bilişim, Grafik ve mesleki eğitimleri bir arada bulabileceğiniz kurumlardan biride Mimtek olup, genelde %70’e varan indirimleri ile dikkat çekmektedir. 20 Yılı aşkın bir süredir hizmet veren Mimtek CNC operatörü olmak isteyenler için CNC Operatörlük ve PLC Otomasyon eğitimleri içermektedir. Bunların dışında yine birçok eğitim seçeneği bulunmaktadır. 5 Tanesi İstanbul’da (Avcılar, Bakırköy, Kadıköy, Üsküdar, Beşiktaş) olmak üzere aynı şekilde başkent Ankara’da da hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi için Mimtek Avcılar şubesine 0212 466 09 09 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Avcılar Yüzme Kursu (Altınbilek Spor Kulübü)

Aktaracağımız son kurs daha çok spor eğitimleri üzerine faaliyet gösteren bir kurum olan Altınbilek Spor Kulübü ile alakalı olacaktır. Özellikle yüzme kursu arayanların en çok tercih ettiği eğitim kurumlarından biri olan Altınbilek Spor Kulübü 1998 yılında kurulmuş olup, 10 derste yüzme öğretmektedir. Başta Avcılar olmak üzere İstanbul’un çeşitli noktalarında hizmet vermektedir. Eğitimlerini kendi yeri değil de Avcılar Hilton, Taksim Divan, Taksim Point ve Merter’de bulunan Green Park Otel’de gerçekleştirmektedir. Yüzme dersleri dışında Basketbol ve Yoga eğitimleri yer almaktadır. Daha fazla bilgi almak için 0212 852 42 87 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Avcılar’dan aktaracağım kurs bilgileri şimdilik bu kadar bu ilçede şubesi olan kurs merkezi yöneticileri ulaşırsa onların bilgilerini de sayfalarımıza dahil ederiz.

 

 

Mustafa Gövercin

Merhabalar, ben eğitim içerikleri editörü Mustafa Gövercin, İstanbul'da yaşayanlar için özellikle ücretsiz yararlanabileceğiniz kursları ile sizlerle buluşturmaya çalışıyorum. Şu hususu unutmamak gerekir ki "öğrenmenin yaşı yoktur."

4 Yorum

 1. rüsül

  yabanci vatandaşlara türkçe kursunu nasıl kayıt edebilirim

  • admin

   Rüsul: İsmek kurslarından da ücretsiz eğitim alabilirsiniz. Kayıt için kursiyer.ismek.ist adresine tıklayınız.

 2. rüsül

  yapacı vatandaşlara türkçe dili kürsünü nasıl kayıd edebilirim

  • admin

   Rüsül: İsmek’in yabancı vatandaşlara yönelik kursları bulunmaktadır. Başvuru için kursiyer.ismek.ist adresine giriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.